66% מהמועמדים חשים בנוח לעבוד מול צ'אטבוט בתהליך הגיוס

66% מהמועמדים חשים בנוח לעבוד מול צ'אטבוט בתהליך הגיוס

כיצד צ'אטבוט יכול לסייע למשאבי אנוש

שיתוף
צ'אטבוט

צ'אטבוט

Allegis Global Solutions ערכה סקר בשנת 2016 מול 200 מועמדים לעבודה, כדי לקבוע עד כמה הם מקיימים אינטראקציה עם "רובוטים מקוונים" במהלך תהליך הראיון.

התוצאות: כ -57% מהנשאלים חשו בנוח או בנוח מאוד בקשר עם יישומי AI כאשר ענו על שאלות ראשוניות במהלך שליחת קורות החיים והתהליך הראשוני.

66% מהמועמדים גם חשו בנוח באינטראקציה עם הרובוטים לצורך קביעת פגישת הראיון ותהליך ההכנה.

במחלקת משאבי אנוש העבודה קדחתנית ולא עוצרת לרגע. תחומי האחריות רבים, הפעילויות אינסופית, ודומה שהימים אינם נגמרים אלא מתחלפים ביניהם.

כדי להבטיח שיוכלו לעשות את כל העבודה, אנשי משאבי אנוש נעזרים כיום בטכנולוגיה מתקדמת, בינה מלאכותית ותוכנות אנליטיקה שמסייעות להן באיתור, אבחון והתאמת המועמדים האידאלים למשרות בארגון.

הפרודוקטיביות היא כוח החיים של כל ארגון. בעולם הדינמי של היום, העזרה הטכנולוגית הינה קריטית להצלחה.

הרעיון הוא שכדי להתקדם בעבודה "ולהשתחרר" לטובת עבודות הדורשות מחשבה עמוקה ויצירתיות, צריך למצוא דרך קלה יותר לביצוע העבודות השגרתיות והאנליטיות. על ידי אוטומציה הדברים הללו יכולים להתבצע בקלות.

מה זה צ'אטבוט?

צ'אטבוט היא תוכנית מחשב שיכולה לדמות שיחה, בין אם באמצעות טקסט או קול. היא מופעלת על ידי בינה מלאכותית (AI) המצוידת במכונת למידה, ויכולה לתקשר עם בני אדם ולהיות זריזה יותר ויותר עם כל אינטראקציה.

רוב הסיכויים שאתם מכירים את הצ'אטבוטים שנפתחים באופן אוטומטי באתרי שירות לקוחות ושואלים אתכם למה אתם זקוקים וכיצד הם יכולים לסייע.

שימוש בצ'אטבוט ככונן ביצוע

הצ'טבוט (Chatbot) יכול לסייע ככונן ביצוע ולשחרר את העובדים לעסוק בדברים הקריטיים והעמוקים יותר, להתמקד במאמצים אסטרטגיים למתן פתרונות ושירות באיכות ובזמן שהעובדים והשותפים העסקיים מצפים.

צ'אטבוט תומך בתהליך גיוס עובדים

כלי הצ'אטבוט יכולים לתמוך בגיוס אנשי מקצוע בשילוב האינטראקציות האנושיות המשותפות לתהליך ההעסקה: קבלת קורות חיים או יישום, הגדרת זמנים לראיונות, עריכת ראיונות מקדימים, קבלת הצעת שכר והפעלת תהליך המשולב. הצ'אטבוט יכול לחסוך זמן, לזרז את תהליך גיוס ולהגיע אל מועמדים נוספים.

מגייסים לעתים "המומים" מכמות המשרות הפתוחות שעליהם לאייש ובמהירות. יותר מדי עמדות פתוחות גורמות ללחץ ולאי סדר בתהליך, כל שכן, המועמדים מתוסכלים אף הם כאשר התהליכים ממושכים והם אינם מקבלים מהמגייסים תשובות בזמן סביר. עם תהליכי גיוס שהם רואים כאיטיים מידי, כיצד צ'אטבוט יכול לעזור, והכי חשוב, איך המועמדים יסכימו לעבוד איתו?

השימוש בצ'אטבוט הפך קל יותר באמצעות פיתוח קוד פתוח, ורובם דורשים מעט קידוד או כלל לא. אם יש לך דף עסקי בפייסבוק של החברה שלך, אתה יכול אפילו להשתמש בצ'אטבוט אינטואיטיבי עבור הודעות 24/7 באמצעות פייסבוק. דבר שמעלה משמעותית את שיעורי התגובה לדף העסק שלך.

סביר כי צ'אטבוט יחליף את הגורם האנושי בגיוס. באופן אידיאלי, הוא יכול לקחת על עצמו את העבודה האינטנסיבית יותר, אלמנטים טרנזקציונליים של תהליך הבקשה, ולשחרר את הזמן שלכם להתמקד במשימות מגע גבוהות יותר במשפך הגיוס שלכם.

אין תגובות

השאר תגובה