6 דרכים להבעת הערכה לעובדים

6 דרכים להבעת הערכה לעובדים

למרות שלכל עובד יש את הדרך שלו להרגיש מוערך ומוכר, כולנו בסופו של דבר בני אדם וישנן מחוות שאף אחד מאתנו לא יישאר אדיש להן

שיתוף

בין אם מדובר בדברי שבח בסוף היום, בעוגות בציון ימי ההולדת, או בתגמול כספי, להלן 6 הדרכים המוצלחות ביותר להראות לעובדים שאכפת לכם, מבלי לגמור את התקציב השנתי:

דברי שבח

לשבח מישהו על עבודתו הטובה אינו מצריך הכנה מראש, שיחת משוב מתוכננת או פגישה אישית. לפעמים מספיק לעבור בדרך במשרדו של העובד שהשקיע ולזרוק לו מילה טובה לפני סוף היום. התחושה הזו שהמנהל יודע ומוקיר את עבודתו, משמעותית מאוד לעובד ועושה את ההבדל בין שביעות רצון בעבודה לבין תסכול.
אז עצרו, אמרו תודה, הביעו הערכה, והפכו את העובד למאושר.

התעניינות

כולנו אוהבים שמתעניינים בנו, ששואלים אותנו לשלומנו, ומבקשים מאתנו להביע דעה בנושאים שונים ומגוונים. לעצור ולשאול את העובד על היום שלו, על אשתו שיצאה לחופשת לידה, על אמו שחלתה, ובכלל על החיים האישיים שלו, מלבד נושאי העבודה, מקרבים בין המנהל לעובד ויוצרים תחושה גבוהה של אכפתיות.

אזכור אירועים

ציון אירועים כגון ימי הולדת, לידת בן או נכד, פטירת בן משפחה חלילה, וכל אירוע משמעותי בחיי העובד ובני משפחתו, הוא משמעותי וחשוב. במקרה של חברה קטנה עם מספר עובדים מצומצם, אפשר להכין לוח שנה עם תאריכי ימי ההולדת של העובדים, ולחגוג כל אחד מימי ההולדת עם התכנסות, הרמת כוסית, עוגה, דברי ברכה ומתנה. חשוב לציין בברכה את תרומתו של העובד לחברה ואת הערכתכם כלפיו, מה שמהווה ערך מוסף לחגיגת יום ההולדת. חברות גדולות שומרות את תאריכי ימי ההולדת של העובדים בלוח השנה הממוחשב, וחוגגות אירועים אלו בדרך דומה.

מתנה אישית

מתנה קטנה שמביעה הערכה לעובדים שהשקיעו שעות נוספות ועבדו קשה על משימותיהם, נהדרת להבעת הערכה ותודה. המתנה יכולה להיות סמלית, עציץ לשולחן המשרד, מעמד לעטים מעוצב, דיסק און קי עם פיטשרים נחמדים, או כל גאדג'ט אחר מעניין שתוכלו לחשוב עליו. חשוב שבברכה יצוינו דברי השבח והבעת התודה.

כרטיסים להופעה או לסרט

כרטיסים להופעה או לסרט עבור העובד שהצטיין, הם בעלי אפקט משמעותי כיוון שכאן גם העובד וגם בן/בת זוגו זוכים להוקרה על השעות הרבות שהעובד תרם ועל בן הזוג שתמך ואפשר זאת. מלבד זה, הדבר מהווה ציון דרך נוסף בתרבות חברה המעודדת איזון בין חיי העבודה והבית. אלו יכולים להיות גם שוברים לארוחה זוגית, לבית מלון או לקונצרט, העיקר שיכללו את העובד ובת הזוג שלו, ולהפך.

תגמול כספי

תגמול כספי תמיד מבורך ומתקבל באהדה אצל עובדים שעבדו קשה והשיגו את מטרותיהם העליונות. התגמול יכול להינתן יחד עם המשוב בו המנהל מביע את הוקרתו לעובד ואת תודתו על התרומה. דרך טובה מכך היא לספק את התגמול במפגש חברה כולל בו יצוין העובד לשבח בפני כל עובדי ומנהלי החברה, כך הוא ירגיש שהכרתו מצוינת בפני רבים, וכך גם העובדים האחרים ידעו על אפשרויות התגמול וההערכה העומדות בפניהם כשיעבדו קשה וישיגו את המטרות.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה