5 שאלות שחשוב לשאול מועמדים ללא ניסיון

5 שאלות שחשוב לשאול מועמדים ללא ניסיון

עבור משרות להן מגייסים מועמדים ללא ניסיון, התהליך מורכב יותר

שיתוף
שאלות למועמדים ללא ניסיון

שאלות למועמדים ללא ניסיון

בניגוד לתפקידים להם מגייסים מועמד מנוסה ובעל וותק, כשהמועמד ללא ניסיון, למגייס יותר קשה להעריך את יכולותיו והצלחתו הפוטנציאלית בתפקיד.

המגייס צריך "לקרוא בין השורות" ולקבוע אם המועמד יהיה מוצלח על סמך ניסיון עבודה מוגבל והדרך בה המועמד מציג את עצמו במהלך הראיון. לכן, חשוב לדעת מה לשאול את המועמד וזהו חלק אינטגרלי בגיוס מוצלח. כאשר אתה מתכונן מראש לראיון עם המועמד הלא מנוסה שלך ומכין מראש שאלות שיאפשרו לך לנבא את הצלחתו, הסיכוי להצליח גדל.

להלן 5 שאלות שחשוב לשאול מועמד שאינו מנוסה:

מה גרם לך להחליט להגיש בקשה לתפקיד זה?

זה נראה ברור אבל חשוב לשאול. אתה תהיה מופתע כמה מועמדים לא ממש יכולים לענות על השאלה, או שמשיבים עליה בגמגום. התשובה: "אני צריך עבודה" אינה עובדת פה.

המועמד צריך סיבות עמוקות לבחור בתפקיד הזה ובחברה שלכם ספציפית, סיבות כגון: "אני מתחבר לתרבות החברה ולתפקיד של מהנדס פיתוח כיוון שהתמקצעתי בתחום ואני אשמח לעבוד קשה ולתרום", "אני אוהב את תחום התעשייה בו החברה שלכם משתלבת", וכן הלאה.

איזה חלק מהניסיון הקודם שלך יבוא לידי ביטוי בתפקיד?

זה יכול להיראות כמו שאלה טריקית, במיוחד אם למועמד אין הרבה ניסיון עבודה מסורתי. מה שאתה באמת מחפש הוא את תגובת המועמד לשאלה וכמה מהר הוא יוכל לספק תשובה מגובשת וטובה. מועמד יוכל להגיד שאין לו הרבה ניסיון מקצועי, אולם הוא הצטיין בלימודים בתחום, או שהוא ישמח לרכוש את הניסיון המקצועי שלו בחברה שלכם ולהישאר ולצמוח בה. הדרך בה הוא יתמודד עם השאלה, יראה לכם כיצד הוא יתמודד עם מצבים לא נוחים בעתיד.

כיצד אתה רואה את העבודה היומיומית שלך?

המועמד צריך לספק לך תשובה לגבי תחומי האחריות שלו במסגרת התפקיד ומה יעשה בעבודתו השוטפת. זה חשוב כדי לראות האם הוא בכלל מבין את מהות התפקיד שהוא מתראיין אליו, האם הוא התעניין וקרא על החברה שלכם ולמד את דרישות התפקיד והכי חשוב – האם הוא מתאים לתפקיד. אם המועמד חושב שהוא ינהל את המחלקה כבר ביום הראשון, הוא כנראה לחלוטין לא מחובר, מצד שני, אם הוא חושב שהוא הגיע רק כדי ללמוד ולא כדי לעבוד, גם זה מעיד על חוסר הבנה של העבודה ומציג מצב בעייתי. אתם תרצו לראות התלהבות מהמועמד לגבי העבודה היומיומית שלו.

איך היית פונה למנהל שלך עם בעיה?

שאלה זו מספקת לך הצצה כיצד המועמד יתמודד עם בעיות שעלולות להתעורר, כמו גם איך הוא יתמודד עם טיפול בבעיות שעשויות להצריך התערבות מנהל. אבל זה יכול להיות מזיק אם העובד ביישן מדי לפנות למנהל עם בעיות שהתעוררו, או לחילופין, אם הוא אגרסיבי מידי ויבוא למנהל בדרישות לפתרון הבעיה.

מה אתה מקווה ללמוד מעבודה זו?

זוהי שאלה שתזהה את נקודות החוזק של המועמד ואת החולשות. למועמדים ברמת הכניסה כנראה יש הרבה מה ללמוד, לכן יש לשים לב למה שהם אומרים לעומת קורות החיים שלהם. אם הם מחפשים ללמוד מיומנות חדשה לגמרי ואין לך את הזמן ללמד אותם, הם עשויים שלא להתאים לתפקיד הנוכחי.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה