שיתוף

גיוס עובדים אינה עבודה קלה, אך במהלך השלבים השונים של תהליך הגיוס, ישנם כמה טיפים וטריקים שיכולים לסייע למגייסים לזהות את המועמדים המוכשרים ביותר.

כמגייס, בזמן שאתה עובר על קורות החיים אתה יכול לשים לב איך המועמדים הציגו את ההישגים המרשימים ביותר שלהם בקורות החיים. במהלך התהליך, תוכל לחפש כמה סימנים ראשונים של כישרון ופוטנציאל. היבטים כגון הישגים קודמים, יחס לעבודה ומקוריות, מהווים אינדיקטורים טובים.

במהלך ראיון פנים אל פנים כאשר תהיה לך הזדמנות טובה יותר להכיר את המועמדים, חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי להבדיל כישרונות אמיתיים ממועמדים אחרים.

להלן 5 שאלות ראיון אפקטיביות למציאת כישרונות:

כמה כדורי טניס תוכל להכניס ללימוזינה?

זו שאלה מבריקה לבחון את יכולת פתרון הבעיות של המועמד. מה שאתה מחפש בשאלה הזו הוא מועמד שהרציונל שלו מתחיל לחשוב על כמה גדולה הלימוזינה ומדידת כדור הטניס. אחרי הכל, אתה לא מצפה למספר מדויק של כדורים, אלא לתהליך של חשיבה נכונה. כשמועמדים מנסים לנחש ולא מבצעים הערכה של גודל ומדידות, הם לא הכישרונות שאתה מחפש.

בוא נפסיק לדבר עליך, תגיד לי משהו מעניין עליי

לשאלה זו יש מטרה כפולה. מצד אחד, זה יעזור לך לגלות אם המועמד עשה המחקר לגבי החברה והצוות, ומצד שני, התגובה של המועמד לשאלה לא צפויה חשובה כדי לבחון כיצד הוא יתמודד עם מצבים מביכים ומפתיעים בעתיד. מצבים שיכולים לצוץ מכיוון לקוחות, מנהלים וקולגות. חשוב שהמועמד ישיב גם אם אין לו תשובה מדויקת.

מה החלום שלך?

לאנשים מוכשרים בדרך כלל יש שאיפות גדולות ומטרות ברורות ובאמצעות השאלה הזו תוכלו לגלות שני דברים מכריעים. קודם כל, אם אתה יושב מול אדם מחויב לעבודה וכזה שפועל להשגת מטרותיו, ושנית, התשובה שלו תסייע לתהליך השימור שלו בחברה במידה ויתקבל. כשאתה יודע מהם השאיפות של העובד שלך, יש לך כלי אפקטיבי לשימור ולתמרוץ.

מה אתה עושה בשביל הכיף?

שמירה על האיזון הנכון בין החיים האישיים והמקצועיים היא המפתח להצלחה, ואנשים מוכשרים שואפים להצליח בכמה וכמה מישורים, לא רק בעבודה (כפי שמייסדים גדולים אמרו). אם תשאלו את השאלה הזו, תוכלו לזהות אנשים מכווני מטרה וכאלו שמחפשים כל הזמן שיפור עצמי. אנשים שעושים מאמצים נוספים בחייהם האישיים, כגון ספורט, נגינה, לימוד שפות וכנראה גם מאמץ נוסף בסביבה מקצועית.

מהי הביקורת הטובה ביותר שקיבלת אי פעם?

בעולם המשתנה ללא הרף, יש לדעת כיצד לקבל משוב וללמוד ממנו. ביקורת בונה מסייעת לנו ללמוד ולשפר ואנשים מוכשרים יודעים זאת באופן טבעי. מועמדים שלא יודו שהם קיבלו ביקורת ולמדו ממנה, הם אותם אלו שלא יודו בחולשות שלהם. השאלה הזו מצוינת כדי לגלות מה הם החולשות של המועמד וכיצד הוא מתמודד עם ביקורת ומשפר אותן. אלו הם סימנים של יכולת להסתגל לשינויים חדשים וללמוד מטעויות.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה