שיתוף

מקום העבודה ממשיך להשתנות כאשר העובדים ולקוחות משתמשים בטכנולוגיה כדי לתקשר ולבצע פעולות. עם זאת, כמה מחלקות משאבי אנוש עדיין נצמדות לתהליכים מיושנים, בטענה כי זו הדרך שבה הם תמיד עשו דברים.

ע"י התנגדות להתקדמות, צוותים אלו עלולים לפגוע בסיכוייהם לגייס עובדים חדשים או להרשים לקוחות. לקוחות נוטים לראות בתהליכים מיושנים של חברה כסימן למשהו לקוי.

החדשות הטובות הן, כי חברות יכולות להתקדם די בקלות ולבצע התאמות שיביאו את צוותי משאבי האנוש שלהם למאה ה -21.

להלן 5 שיטות עבודה יעילות והדרכים ליישומן:

פשטו את תהליך שכר

אחד המקומות הראשונים להתחיל בו הוא אוטומציה של תהליך השכר. חברי הצוות שלכם צריכים להשתמש בתוכנות אוטומטיות לחישובי שכר ודו"חות. אם אתם עדיין מבצעים בדיקות שכר בגליון ידני, אתם מבזבזים זמן יקר מדי חודש. על ידי העברת המחאות שכר להפקדה אוטומטית, כמו גם העברות שכר בנקאיות ממוחשבות, נוחות בהרבה ומבטיחות מידה גבוהה מאוד של דיוק.

שלבו גמישות

הדור החדש של העובדים מצפים לגמישות בסביבת העבודה שלהם, בין אם זה אומר לעבוד מהבית או לשמור על לוח זמנים גמיש שעונה על הצרכים שלהם. מחקר אחד מצא כי 75% מהעובדים רשמו את נושא האיזון בין העבודה והחיים האישיים כעדיפות עליונה בעבודה. ייתכן שלא תוכלו להציע את המשכורות הטובות ביותר או את המשרדים היפים ביותר, אך תוכלו בהחלט לנצח ולשמור על העובדים באמצעות צוות משאבי אנוש שפחות ממוקד במדיניות אלא באושר העובדים.

כללו פרילנסרים

הכלכלה החופשית גדלה כאשר עובדים רבים בחרו בעבודה חופשית יותר באמצעות מודל עצמאים. צוות משאבי אנוש שלכם יתקדם מאוד, אם הוא יאפשר העסקת פרילאנסרים בנוסף לעובדים הקבועים. כאשר אתם מבטלים אפשרות העסקת פרילנסרים, אתם מפספסים הזדמנויות לעבוד עם כמה מהמומחים הטובים ביותר בתחום נתון, בין אם זה מכירות, עיצוב או הנדסה. ככל שהכלכלה החופשית תמשיך לגדול, העסק שלכם יתקשה להתחרות עם מחלקות משאבי אנוש רבות אחרות, אשר אימצו את הרעיון של חוזה עבודה עצמאי.

גייסו ברציפות

כאשר שיעור האבטלה יורד, אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש מגלים שהם מוכרחים לגייס באינטנסיביות ובזמן קצוב. אם אתם תמיד עומדים על המשמר בתחום הגיוס, כאשר תדרשו לגיס במהירות, אתם תהיו זמינים וערוכים לכך. חשוב להשתתף כל הזמן בירידי עבודה, בפורומים של מחפשי עבודה וברשתות החברתיות, כדי לשמור על גישה פתוחה ומהירה למחפשי עבודה.

טפלו במחלוקות עובדים

חילוקי דעות בין העובדים הם בלתי נמנעים. אך אם יש לך צוות משאבי אנוש אשר יכול לפתור אותם בזמן, יהיה לך סיכוי טוב יותר ליצור סביבת עבודה חיובית. צוות משאבי האנוש שלך צריך להיות מאומן באופן מלא בפתרון סכסוכים, עם יכולת לעבוד אחד על אחד עם עובדים מנוגדים, כדי להבטיח שכולם מרוצים.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה