שיתוף

גיוס ושימור כישרונות הוא הבסיס העיקרי עליו נשענת עבודת משאבי האנוש, מעבר לתפקידים הרבים בפיתוח, הכשרה, וניהול ההון האנושי.

לא תמיד אנשי משאבי אנוש מצליחים לגייס כישרונות רבים בחודש אחד, לעיתים גם גיוס עובד בודד הוא מהלך אפקטיבי ומבטיח. חשוב ללמוד את המגמות האחרונות בתחום הגיוס ולהיות עם אצבע על דופק השוק כל הזמן, כדי להתייעל בתחום הגיוס.

רוב מומחי משאבי אנוש מסכימים שתמיד אפשר להשתפר בגיוס כישרונות.

להלן 5 מפתחות חשובים לגיוס אפקטיבי:

מיתוג החברה כמקום נהדר לעבוד בו

אם אתה לא מספר את הסיפור שלך, אחרים יעשו את זה בשבילך. אם בעבר עמוד קריירה לחברה היתה דרישה בסיסית, היום עמוד הקריירה הופך להיות אינטראקטיבי, משוכלל ומזמין. ככל שתתמקד במה שהחברה שלך עושה ועד כמה העובדים שלך נהנים לעבוד בחברה, כך תגיע ליותר מועמדים פוטנציאליים. המועמדים מחפשים כל הזמן מאפיינים למקום העבודה שלך, ויודו לך אם תספק להם זאת.

מקסם תכנית "חבר מביא חבר"

תכנית "חבר מביא חבר" היא המקור העיקרי לגיוס כישרונות כיום. לכן, חשוב להשקיע בה את כל המשאבים והכסף. תגמולים גבוהים לעובדים שהמליצו על חבר שגויס, יכולים לשפר פלאים את המוטיבציה להתאמץ ולהתאים לחברה עובד מוכשר מבין מכריך. תגמלו את העובדים לפחות כמו שמתגמלים המתחרים שלכם, ואם אפשר אז קצת יותר.

יצירת תכנית הטבות מנצחת

יצירת תכנית הטבות לעובדים המשקפת את תרבות החברה, יכולה לפתות עובדים רבים ומוכשרים להתראיין בחברה שלכם. ההטבות צריכות להיות ממותגות יחד עם היתרונות הנוספים לעבודה בחברה כגון: שכר, אפשרויות קידום, גמישות, אוטונומיה, מרחב עבודה ועוד. על ידי הדגשת מה הופך את ההצעה שלכם לאטרקטיבית ביותר, תוכלו להסיט אליכם את תשומת הלב של מחפשי העבודה.

שקול להעסיק עובדים במשרה חלקית

שקלו להעסיק עובדים במשרה חלקית ולאמץ את הגמישות שלהם. אם את הכשרון במשרה מלאה שאתה מחפש קשה מדי למצוא או יקר מדי לגייס, נסה לגייס אותו למשרה חלקית. תמיד בהמשך ניתן יהיה להגדיל את המשרה במידה והוא יהיה מוכן.
עובדים מוכשרים במשרה חלקית תורמים הרבה יותר מעובדים פחות מוכשרים שעובדים במשרה מלאה. הרעיון הוא ליצור מאגר של כישרונות שעובדים אצלכם, בשעות שנוחות להם.

פניה ישירה למועמדים

למגייסים כיום יש הרבה יותר הזדמנויות להגיע לקהלי יעד אסטרטגיים. חברות יותר ויותר מנצלות את האפשרות לפנות למועמדים פוטנציאליים שאינם מחפשים עבודה, ולפתות אותם לעבוד בחברה בדרכים שונות כגון: העלאה בשכר, בונוסים ותגמולים, ערכים חברתיים וסביבתיים, עובדים מגובשים, ועוד. כיום ניתן לא רק להיות מסוגל לחקור שוק מועמדים, אלא לעשות שימוש בכלים העדכניים ביותר כדי לאתר את המועמדים הפסיביים שקשה למצוא אותם ולפנות אליהם בדרכים נרחב

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה