5 המיומנויות הדרושות למנהל משאבי האנוש של העתיד

5 המיומנויות הדרושות למנהל משאבי האנוש של העתיד

בעתיד, יותר ויותר מיומנויות תהפוכנה לנכסים בעלי ערך רב יותר לצוות משאבי אנוש

שיתוף
מיומנויות משאבי אנוש

מיומנויות משאבי אנוש

ישנם גורמים רבים התורמים להצלחתה של חברה, אחד מהם הוא מחלקת משאבי אנוש. כדי שמחלקת משאבי אנוש תהיה יעילה, אסטרטגית ובעלת ערך – ישנן מיומנויות שעל הצוות בה לרכוש.

להלן רשימה של 5 כישורים חזקים אשר מנהל משאבי אנוש ככל הנראה יצטרך בעתיד:

יכולת להשתמש בתוכנות מעקב אחר מועמדים

הטכנולוגיה היא מניע רב עוצמה לשינוי היום ובעתיד ומנהל משאבי אנוש צריך להסתגל ולאמץ את כל ההתקדמות הטכנולוגית החיונית על מנת לעמוד בתחרות ובצמיחה של החברות. נתוני המומחים מראים כי היכולת לעקוב אחר מועמדים, היא מצרך מאוד מבוקש שערכו אף יעלה בעתיד. ע"י שימוש בתוכנת מעקב אחר מועמדים, מחלקת משאבי אנוש מחזקת את עצמה ומציגה ערכים חזקים נוספים לארגון.

מעורבות עובדים ומיומנויות שביעות רצון

מנהיגי משאבי אנוש בעתיד סבירים יותר להיות בחוד החנית של הגשמת העובדים. סקר שנערך לאחרונה ע"י Fidelity השקעות הראה, כי כוח העבודה הצעיר מוכן אפילו להפחית אלפי דולרים מהשכר שלו רק כדי לקבל הטבות התורמת לתחושת ההגשמה שלהם. המיומנות של מנהל משאבי אנוש המתאימה ביותר לעתיד היא היכולת להיות מסוגל למפות את החוויה של העובד. זה יכול גם לספק לכוח העבודה סביבת עבודה תכליתית. חשוב מאוד שמנהלי משאבי אנוש יפגינו מיומנויות של שיפור. מיומנויות כגון השלמת דוחות מלאים של נתונים ומצגות בנושא מיפוי הצמיחה של העובד מן הגיוס ועד הקידום שלו, ידרשו מאוד בעתיד.

מיומנויות ניתוח אנליטי של אנשים

מנהלי משאבי אנוש של העתיד צריכים להיות מצוידים בכל מגוון טכנולוגיית הניתוחים האנליטיים, גם ניתוח אנליטי של אנשים. טכנולוגיה זו יכולה לסייע להם לנתח נתונים לאורך תקופות זמן ארוכות.

לפני כן, מנהלי משאבי אנוש נאלצו לנתח רק נתונים מתחילת השנה וזה לא שיקף את כל קשת העמדות של הנהגת החברה. באמצעות טכנולוגיה טובה יותר המסוגלת לזהות בעיות אצל עובדים ולהשוות אותם עם ביצועים קודמים, מנהלי משאבי אנוש של העתיד יוכלו לספק ערך רב יותר לצמיחה של החברה.

מיומנויות המבוססות על פסיכולוגיה

הכישורים המאפשרים למנהלי משאבי אנוש למפות את הפרופיל של העובדים הם בעלי ערך. זה גם חשוב שאנשים שונים מכוח העבודה בארגון מובאים לדיון אל השולחן. זה דורש הרבה פסיכולוגיה. מנהלי משאבי אנוש אשר מעודדים ומחזקים תכונות אישיות אצל עובדים יעזרו לקבוע למה החברה זקוקה באותה עת.

מתודולוגיה של מיומנויות עיצוב

העלות האפקטיבית ביותר לחברה כיום ובעתיד נעשית ככל הנראה באמצעות תהליכי תכנון מיומנויות וחשיבה. מיומנויות אלו נדרשות אצל מנהלי משאבי אנוש כדי לוודא שהם שומרים על העובדים הטובים ביותר בחברה, וגם כדי לענות על כל הנושאים הנוגעים לביצועים של העובדים. החלת החשיבה של מעצב פירושו שמנהל משאבי אנוש ידחה כמה מן המשימות המסורתיות ויצמח למיומנויות מורכבות וחדשניות יותר.

אין תגובות

השאר תגובה