5 דרכים להתכונן לכניסת הרובוטים לתחום משאבי האנוש

5 דרכים להתכונן לכניסת הרובוטים לתחום משאבי האנוש

מה אנשים עושים כשהם לא מוכנים למשהו? מתכוננים אליו. אם זה מבחן, ראיון עבודה, ואפילו כניסתם של רובוטים לעולם העבודה שלנו

שיתוף
 רובוטים במקום העבודה

 רובוטים במקום העבודה

דמיינו את צוות העובדים החדש שממתין לכם מחוץ לדלת: הם נחמדים ומבריקים, כל אחד מהם מתאים בדיוק לתפקיד לו הוא נועד ומבצע אותו בדיוק ושלמות, הם מסוגלים לבצע בקלות את העבודה הקשה, כיצד? כי הם רובוטים.

אנו צופים בגל חדש של בינה מלאכותית (AI) שפונה לעולם העבודה של היום. אם אתם תוהים מתי נצטרך להתמודד עם "המגמה" החדשה של הרובוטים שממלאים תפקידים רבים בעבודה, ראשית המילה "מגמה" היא לא בדיוק המונח המתאים כדי לתאר שינוי כה עמוק ובלתי נמנע, למרות שחברות מכנות את כניסת הרובוטים כ"מגמה" במחקרים שלהם, והם בהחלט לא טועים, אך הסיבה שזה יותר מאשר מגמה היא, שזה לא משהו זמני.

דו"חות שפורסמו מראים כי אנו נמצאים כעת בשלבים הראשונים של אימוץ הטכנולוגיה, ההכחשה, הסקרנות, והרבה מ"לא מוכנים לכך".

ע"פ מחקרים, 41% מהחברות בארה"ב דיווחו כי הן מיושמות במלואן או עשו התקדמות משמעותית באימוץ טכנולוגיות קוגניטיביות ו- AI בתוך כוח העבודה שלהן. מהן 34% נמצאות בתוכניות פיילוט.

להלן 5 דרכים להתכונן לכניסת הרובוטים לצוות משאבי האנוש:

הכניסו את המנהלים להילוך ראשון

המחקר של דלויט מצא גם כי רק 17% מהמנהלים בעולם מאמינים שהם מוכנים לנהל כוח עבודה מעורב של אנשים, רובוטים ותכנות- AI. זוהי רמת הנכונות הנמוכה ביותר למגמה, בחמש השנים של סקר מגמות ההון האנושי העולמי, על פי דלויט. נקודת העיוורון הראשונה היא, איך לנהל את הדברים במשמרת מעורבת מבחינת משימות, קבלת החלטות, זרימת עבודה, זמן לביצוע, מי בודק מה, וכיצד מנתחים הכל לצורך מעקב והפקת לקחים. לכן, חשוב להכין את כל אלו כבר עכשיו ולהדריך את המנהלים בארגון לניהול עתידי של כוח עבודה משותף

מנפו את נקודות החוזק של הרובוטים כדי לגבות את החולשות שלכם

סקר של Jobvite מצא כי 56% ממחפשי העבודה שנסקרו, מודאגים מכך שיהיו מחוסרי עבודה כיוון שיוחלפו ע"י רובוטים. אך בני אדם תמיד יהיו כוח עבודה בלתי ניתן לוויתור, במיוחד בתפקידים הדורשים חשיבה יצירתית ומסתעפת, שאינה מתוכננת מראש. AI ורובוטים יכולים לסייע לנו ולהשלים את נקודות החולשה שלנו, ע"י החזקות שלהם. הם יכולים לסייע לנו באמצעות ניתוחים אנליטיים להיות מגייסים טובים יותר, לסייע למחפשי עבודה למצוא עמדות מתאימות וכבר כיום Chatbots משמשים לחיפוש מועמדים שמשיבים על שאלות התאמה למשרות באתרים מקוונים. Chatbots ממיינים מחפשי עבודה פוטנציאליים לפי מיומנויות נדרשות, מדידת תגובות ומעורבות, בדרכים שמגייסים אנושיים עשויים לפספס. בנוסף, AI מציעה גיוס ללא הטיות ובאובייקטיביות מלאה, דבר שמתגבר מאוד את כוח העבודה המגוון.

שלבו אותם בתפקידים קיימים בארגון

איך תוכלו לנצל את ה- AI, והרובוטים כדי להגדיל את התהליכים הקיימים שלכם?! השתמשו ב- AI ב- L & D (למידה ופיתוח) כדי ללכוד נתוני עובדים משמעותיים, ולהתאימם בצורה טובה יותר לחוויית הלמידה לכל משתמש. במונחים של פונקציות עבודה, אם אתם יכולים להעביר סוללה של משימות מייגעות למכונות, אתם לא רק משחררים את האנשים שלכם למשימות מעניינות ומאתגרות יותר, אתם יכולים גם למנף את כוח ה- AI כדי לברר כיצד להפוך את המשימות המעניינות להרבה יותר יעילות, שיפיקו תוצאות טובות יותר.

האצילו על העובדים יותר תפקידי פיקוח

אתם יכולים לשחרר את כוח העבודה האנושי שלכם ממשימות מונוטוניות, כך שיתאפשר להם לקחת על עצמם יותר תפקידי פיקוח, וכן, להעלות את רמות המיומנות שלהם בתהליך. תוצר לוואי נוסף עשוי להיות איזון טוב יותר בין העבודה והבית, כיוון שאנשים אשר משוחררים ממשימות מונוטוניות וארוכות, זוכים ליותר זמן פנוי ולגמישות בעבודה.

הגבירו שקיפות

על מנת להפחית את החרדה והלחץ של כניסת הרובוטים לתפקידים קיימים אותם ממלאים בני אדם, חשוב לפעול בשקיפות, ואף להגביר את השקיפות בארגון שלכם.

עם כניסת הרובוטים וה- AI, זה קריטי שחברות יהיו שקופות וחיוביות לגבי מה שקורה בתהליכים הללו ויספקו לעובדים את כל היתרונות הברורים בתהליך, כדי שלא יחששו על מקומם. חלק מהאנשים יראו יתרונות ברורים בלתת למכונות להשתלט על עבודות מסוימות, בעוד שאחרים עשויים להרגיש לחוצים ומאוימים מכך. חשוב להתמקד בכוח העבודה שלכם, לספק להם משוב תכוף וחיובי יותר, לשלב אותם בתהליך כניסת הרובוטים וטכנולוגיות ה- AI לארגון, להסביר להם את הגבולות הטכנולוגיים והיכן האנשים תמיד ימצאו עבודה, ולהשיב על שאלותיהם של העובדים ככל שיידרש.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה