שיתוף

סוף סוף מצאת את המועמד המושלם למלא את התפקיד הפנוי בחברה, אך זה עדיין לא הזמן לשבת ולהירגע. הצעת שכר ראויה והטבות נלוות, משרד מאובזר בציוד בטכנולוגיה מתקדמת, קליטה נכונה והכשרת העובד החדש, כל אלו הם השלבים הבאים בתהליך.

להלן 5 דברים שחשוב לעשות כמגייסים עובד חדש לחברה:

בדיקת רקע

חלק מבדיקת נאותות כרוכה בהרצת בדיקת רקע על בעובדים חדשים ברגע שהצעתכם התקבלה. בדיקות טרום העסקה חיוניות כדי לאשר כי העובדים החדשים שלכם הם מי שהם אומרים שהם. ודאו כי העובד החדש שלכם מאשר לכם לבצע בדיקות רקע, כך שתוכלו לשוחח עם מעסיקיו הקודמים, עם ממליצים, לערוך לו מבחן אמינות, וכן הלאה.

מה יש לעשות ביום הראשון?

ביום הראשון לקליטת העובד החדש, חשוב להכיר לו את מותג החברה – מה החברה עושה, מי הם לקוחותיה, ומהם הדברים הייחודים. חשוב לספק שיעור היסטוריה לעובד לגבי החברה, הדגשת עובדות מפתח, בעלות, ומנהלי מפתח. זו הזדמנות מצוינת לערב את הבעלים או בכירים בחברה שיגדירו את הבמה לאנשים החדשים. כך בעצם עובדים חדשים מתחילים להגדיר את תחושת השייכות ואת תפקידם ולאן החברה הולכת.

השלמת הניירת הדרושה

עמידה בדרישות המס והדרישות המשפטיות משמשת הגנה גם לחברה וגם לעובד החדש, לכן, הקפידו להשלים את הניירת הדרושה, את כל הטפסים שהעובד צריך לחתום עליהם, מספר תעודת הזהות שלו, הכתובת ויתר הפרטים. באותה הזדמנות תוכלו לספק לו עותק של מדריך לעובד במידה ויש לכם כזה מוכן. כך הוא יוכל ללמוד על החברה וגם למלא את הניירת הנלווית.

המשרד החדש

חלק ענק בביצוע רושם ראשוני נהדר הוא הקצאת משרד איכותי לעובד עם כל הציוד הטכנולוגי המתקדם הנדרש לו לעבודתו. הדבר כולל שולחן וכסא עבודה נוחים, מחשב, טלפון, מפתחות של המשרד, כתובת הדוא"ל הרשמית של העובד בחברה, וגישה למשאבים דיגיטליים ומקוונים. חשוב לספק לעובד גישה לספריית החברה ואם אתם מספקים כרטיסי ביקור או תגי שם, ייתכן שתרצו להעביר לו גם כן.

הימים הראשונים

ודאו כי לוח הזמנים של העובד החדש בימים הראשונים להתאקלמותו, מלא בפגישות עם אנשים כדי להכיר אותם ואת החברה. אל תתנו לימים הראשונים להתבזבז בעבודת ניירת, פגישות עם מנהלים, מנהל/ת משאבי אנוש, ועובדים בחברה, יעשו אפקט חזק. ודאו שהעובד החדש נפגש עם צוות משאבי אנוש ביום הראשון כדי שיוכל לשאול שאלות לגבי הטבות, מדיניות ופיצויים. מחלקת משאבי אנוש עובדת בשיתוף פעולה עם המנהל כדי לעדכן את העובד החדש בכל מה שעליו לדעת מבחינת החברה, הזכויות שלו, החובות, המשכורת, ההטבות, וכן הלאה.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה