4 מגמות ניהול משאבי אנוש לשנת 2018

4 מגמות ניהול משאבי אנוש לשנת 2018

4 מגמות עיקריות בתחום משאבי האנוש לשנה הקרובה

שיתוף
מגמות משאבי אנוש

מגמות משאבי אנוש

מגמות עסקיות באות והולכות אך הן משפיעות על חיי העבודה היומיומית שלנו. שינויים אלו קשורים לניהול משאבי אנוש כוללים טכנולוגיה מתפתחת ושינוי בצורכי כוח האדם והן ימשיכו לעצב את המגמות שנראה בשנת 2018.

כאשר אנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש מחפשים דרכים לפעול ביעילות רבה יותר, ישנן 4 מגמות עיקריות שנראה כי הן כאן כדי להישאר – לפחות בשנה הקרובה.

מודל עבודה גמישה

לוחות זמנים גמישים לעבודה במגמת עלייה. "סידורי עבודה גמישים" הוא מונח שכנראה נמשיך לשמוע בשנה הקרובה והסיבה העיקרית לכך היא כי בני דור המילניום מהווים את החלק הדומיננטי הגדול ביותר של כוח העבודה והגמישות לצד האיזון בין העבודה והבית הם קריטיים עבורם. זה למעשה בראש סדר העדיפויות של הדמוגרפיה.

יותר ממחצית (52%) מאנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש בארה"ב, אמרו שהחברות שלהם מציעות כיום הסדרי עבודה גמישים לפחות למספר עובדים. כך על פי סקר של החברה לניהול משאבי אנוש (SHRM). מה שאף יותר מעניין הוא, שחברי ה- SHRM דיווחו כי שימור העובדים השתפר כאשר חברות פשוט הודיעו שהן משיקות סידורי עבודה גמישים – זה מבטא עד כמה העובדים רוצים בכך.

מומחים מעריכים כי מעסיקים אשר יציעו לוחות זמנים גמישים עבודה יזכו לרווחי גיוס ומורל וכן לירידה בתחלופת העובדים.

כמובן, לא כל החברות נמצאות במצב להציע לוחות זמנים עבודה גמישה. אבל עבור חברות שאצלם הגיוס והשימור אגרסיבי, זה בהחלט חומר למחשבה.

גידול בכוח העבודה מרחוק

89% מכוח העבודה האמריקאי רוצים לעבוד מרחוק לפחות במשרה חלקית. עך על פי מחקר של Workplace Analytics. לא פלא שהעבודה מהבית גדלה ב 115% בעשור האחרון.

עובדים מהבית או מרחוק מדווחים על מורל גבוה יותר, נטייה נמוכה יותר לעזיבה ונכונות גדולה יותר לעבוד שעות נוספות. זה טוב גם לסביבה וגם למעסיק.

ובניגוד למה שחושבים, מחקרים רבים מצביעים על כך שהעובדים מרחוק מפגינים תפוקה גבוהה יותר, מאשר עובדים במשרדים. עם זאת, למנהלים רבים עדיין לא נוח עם הרעיון, ולא כל עבודות או התעשיות יכולות לאפשר עבודה מהבית. הביקוש לכך עם זאת לא צפוי להיעלם.

גיוס חברתי בתנועה

85% מהחברות משתמשות במדיה חברתית ככלי גיוס. זה כל כך מתפשט שאפילו יש לכך שם: גיוס חברתי. בעוד שלינקדאין, טוויטר ופייסבוק נותרו שלושת הגדולים, לאן זה ילך מכאן?

בשנת 2018, נוכל לראות יותר חברות הממנפות פלטפורמות גיוס לניידים. על פי מרכז המחקר Pew – 28% מכלל האמריקנים (ו -53% מבני 18 עד 29) משתמשים בסמארטפונים שלהם לחיפוש עבודה. מחציתם השלימו יישום עבודה באמצעות הטלפונים שלהם. אם פלטפורמת ההעסקה של החברה שלך אינה ידידותית לנייד, אתה תפסיד.

שימוש בטכנולוגיה לניהול משאבי אנוש

ההתקדמות העצומה בטכנולוגיית משאבי אנוש ממשיכה בכל תחום, החל ממערכות לניהול זמן דרך מערכות נוכחות עובדים ועד לניהול הטבות לגיוס ותוכניות ניהול ביצועים.

סקרים שנעשו לאחרונה מראים כי 50% מהחברות רכשו יישומי משאבי אנוש מבוססי ענן. ההגירה לענן נמשכת.

אימוץ מערכות ניהול ביצועים מתמשכות. במשך שנים, המעסיקים התרחקו מתהליך סקירה שנתית ומתהליך מתמשך של ניהול ביצועים. כיום מערכות ניהול הון אנושי משמשות אנשי משאבי אנוש באופן פעיל בפעילויות כל השנה.

אין תגובות

השאר תגובה