שיתוף

עלויות הטיפול בילדים היא בעיה הניצבת בפני הרבה הורים עובדים וכאשר הבעיה הזו מטרידה את ההורים העובדים, היא נוגעת למעסיקים שלהם גם כן.

כאשר כמעט 70 אחוזים מהעובדים מדווחים כי עלות הטיפול בילדים משפיעה על החלטות הקריירה שלהם, זה הופך לאינטרס של החברה לעזור לעובדים שלהם לנהל את העלויות הללו ולהבין כי לחיים של העובדים מחוץ לעבודה ישנה השפעה בלתי נפרדת על הביצועים שלהם במשרד.

גם בישראל, כמו במדינות מפותחות אחרות, אנו אומה של אנשים עובדים. אצל רוב משקי הבית בהם ישנם ילדים, המבוגרים עובדים מחוץ לבית. לכן, אם מעסיקים רוצים את העובדים שלהם מעורבים ופעילים בעבודה, המחשבה הראשונה צריכה להיות שצריך להפחית מהם דאגות לגבי מה שקורה בבית.

סקרים שנעשו בתחום הטיפול בילדים בארה"ב בשנים האחרונות מצאו, כי משפחות משלמות מעל 20,000$ בשנה עבור הטיפול בילדים.

מעסיקים מבינים כיום כי סיוע לעובדים בעלויות הטיפול היא השקעה בהגנה על ההון האנושי שלהם ושמירתו בארגון.

להלן 4 הטבות אפשריות לעובדים בתחום הטיפול בילדים:

סיוע בתשלום עבור צהרונים

הורים עובדים לילדים בגנים ובבתי הספר היסודיים, לרוב נזקקים לפתרון של צהרון, לטיפול בילדים בשעות הצהריים לאחר סיום הלימודים ועד שעות אחר הצהריים. בצהרון ישנה ארוחת צהריים וארוחת מנחה, הילדים זוכים לחוגים ולהפעלות שונות, לסיוע בשיעורי הבית, ולבילוי עם חבריהם. הצהרונים כרוכים בתשלום משמעותי, במיוחד כשמדובר בהורים ליותר מילד אחד בגיל הגן/יסודי. לכן, סיוע בתשלום לצהרונים מאת החברה, יסייע לאין שיעור להורים העובדים.

לוחות זמנים גמישים

מתן גמישות מסוימת בלוחות הזמנים של ההורים העובדים בעבודה, יכול לסייע להם במידה משמעותית. הורים שיכולים לצאת לביתם בשעות הצהריים, לקבל את ילדיהם עם ארוחת צהריים חמה ולטפל בהם בעצמם, חוסכים הן את העלויות של הצהרונים וכן זוכים לאיזון מבורך בין העבודה והבית. מתן אפשרות להורים עובדים לשעות עבודה גמישות ולהמשך עבודה מהבית משעות הצהריים, יסייעו להם מאוד ויאפשרו להם להשקיע יותר בעבודה, במקביל להשקעה בילידיהם.

עבודה מהבית

אפשרות העבודה מהבית להורים לילדים קטנים, היא הטבה שאין לה תחליף. חברות שמאפשרות לעובדים שלהם לעבוד מהבית בתקופה בה הילדים שלהם בגילאי הגן ויסודי, זוכות לעובדים מסורים ונאמנים שיעשו הכל כדי לעבוד קשה ולהצליח במשימותיהם. כך החברה זוכה לנאמנות העובד ולתפוקה הגדולה שלו, וכן לשיפור מותג המעסיק למשיכת כישרונות נוספים לחברה.

צהרון בחברה

ישנן חברות מסוימות שהגדילו לעשות ופתחו צהרון לילדי העובדים באתר החברה. הצהרון מסובסד עבור העובדים בתשלום נמוך או ללא תוספת תשלום כלל, ומאפשר לעובדים להביא את ילידיהם בשעות הצהריים מבתי הספר, לצהרון בבניין החברה. האפשרות לעבוד כשההורים יודעים שילידיהם בטוחים ומטופלים ונמצאים בסביבתם הקרובה, היא הטבה מדהימה ומערכת.

כנס ההדרכה השנתי 2019

אין תגובות

השאר תגובה