שיתוף

עובדים מגיעים לעבודה ועושים את הנדרש מהם לעשות מידי יום. מרבית העובדים מסיימים ב"מה שנדרש" ולא עושים מעבר לכך. ארגונים שזוכים לעובדים שעושים עבורם מעל ומעבר, הם אלו שמיטיבים לייצר וליישם תרבות שמגדילה את אושר העובדים ואת מעורבותם.

עבור מנהל, זה דבר אחד לעשות כל מה שנדרש ממך בעבודה ואף מעבר לכך, ודבר אחר לגמרי לעורר את העובדים שלך לעשות זאת בעצמם. לגרום לעובדים שלך לאמץ חשיבה דומה ולתת כל מה שהם יכולים על מנת שהארגון יצליח, אינה משימה פשוטה.

להלן 4 אסטרטגיות שיסייעו לך ליצור תרבות של "מעל ומעבר" במקום העבודה שלכם:

חשיבה חכמה בנושא מעורבות העובדים

מעורבות אפקטיבית מונעת מנהיגות חכמה ואינה מתרחשת מעצמה. מנהלי צוותים צריכים לתת דין וחשבון על מידת מעורבות הצוותים שלהם ולהגדיל את מידת המעורבות ע"י תרבות המושתת על אסטרטגיה וערכים. נסו לחבר כל פונקציה בארגון עם אסטרטגיית התרבות שלכם. זה מצריך יישור קו של כל מחלקה וכל עובד עם התרבות. במונחים מעשיים, משמעות הדבר היא תרגום אזורי תוצאת המפתח הרלוונטיים של האסטרטגיה במונחים של כיצד הם מיושמים ע"י כל צוות.

אפשרו לעובדים שלכם להשפיע

חשוב למנף את הרצון של העובדים לעשות להשפיע, על ידי מתן תחושה של מטרה. חברות שמייצרות תשוקה יוצרות בסיס של מורל עובדים מוצק, שמשמר היטב את העובדים בארגון. חשוב לשתף את העובדים במטרות הגדולות של החברה ולהראות להם כיצד הם שותפים לתהליך ועד כמה גדולה השפעתם. לגבי לאחריות חברתית תאגידית – העובדים ישמחו להציע שעות התנדבות או התאמה ארגונית לתרומות צדקה.

תקשורת פתוחה עם העובדים

חשוב לשמור על כל קווי התקשורת פתוחים, ולהיות מוכנים לספק אימון והכשרה לעובדים בחברה. בנוסף למנהיגות. בני הדור מחפשים הרבה יותר במנהל מאשר אי פעם בעבר. הם מחפשים מאמן שבאמת אכפת לו מהם והוא יכול לעזור להם להבין ולבנות את נקודות החוזק שלהם. במקום סקירה שנתית, הם יעדיפו שיחות משוב מתמשכות ודרכים ראויות לתקשורת.

הטבות ותמריצים

ישמו תכניות תמריצים ותגמולים בארגון, כך שעובדים שבצעו עבודה ראויה ומרשימה, יתוגמלו בהתאם. עובדים שזוכים לתגמול ראוי עבור עבודתם, מבינים שלארגון אכפת מהם והוא משקיע בהם חזרה.
בין יתר ההטבות והתמריצים, נסו לעודד את העובדים לאיזון בין עבודה ובית. ככל שתאפשרו את האיזון המיוחל בין העבודה והבית, ומשפחתו של העובד תזכה לזמן איכות רב יותר עם העובד, כך תקבלו עובדים מאושרים יותר עם תמיכה טובה יותר מבני משפחתם.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה