4 דרכים לייצר תחושת שייכות אצל העובדים

4 דרכים לייצר תחושת שייכות אצל העובדים

כמה פעמים ייחלת לכך שהעובדים שלך יחושו באותה רמת תשוקה להצלחה כפי שאתה חש כבעל החברה?!

שיתוף

זהו רצון משותף של כמעט כל בעלי החברות, אם כי מרביתם עדיין לא הצליחו למצוא את הנוסחה שתגרום לזה לקרות. מנהיגים שכן זכו לכך, על פי הסקרים, מקבלים 94% מהעובדים שמוכנים לעשות הרבה מעבר למצופה מהם בעבודה ו- 93% שחשים כי הם יכולים לסמוך אלו על אלו על מנת לשתף פעולה.
כיצד אם כך תוכל להעביר את אותה תשוקה לחברה, לעובדים שלך? להלן מספר דרכים:

חבר את העובדים לתמונה הגדולה

עזור לעובדים שלך להבין את אסטרטגיית החברה וסיטואציות עסקיות. אפשר להם לראות ולפעול מעבר למסגרת התפקיד המוגדר שלהם. כשמנהיגים בחברת Radio Flyer יצרנית צעצועי הילדים בשיקאגו רצו שכל 55 העובדים שלהם יחברו טוב יותר את המאמצים האישיים שלהם להצלחת החברה, הם הריצו יוזמה בחברה בשם "חברו את הנקודות". תכנית בשלושה שלבים שמטרתה ללמד את העובדים על העסק.
אחד משלבי התכנית היה ללמד את העובדים כיצד פועל המנוע הכלכלי של החברה, וכיצד החברה מגדירה ומודדת הצלחה כלכלית. התכנית זכתה להצלחה רבה בקרב העובדים ותרמה להגדלת מעורבותם בחברה.

תגמול לעובדים שתורמים מעבר

שום דבר לא יכול למגר רצון של אנשים לתת מעצמם יותר מאשר להרגיש לא מוערכים. על מנת לגרום לעובדים לחוש חלק מהתמונה הכללית ולתרום ככל שביכולתם להצלחת החברה, עליך כמעסיק לגרום להם לחוש מוערכים מידיי יום, ומוערכים אף יותר כאשר הם מציעים רעיונות ישימים או תורמים מזמנם בתהליכים שאינם קשורים ישירות בעבודתם השוטפת. ככל שהעובדים יחושו מוערכים ומתוגמלים בהתאם, כך הם ירצו לקחת חלק בהצלחה הכללית.

שקיפות בהחלטות

כאשר יש לעובדים קשר להחלטות הגדולות וביכולתם להשפיע או לפחות להיות נוכחים בפגישות הדנות בעתיד החברה, הם יחושו חלק ממנה ללא ספק. בין אם העובדים מסכימים עם החלטות החברה ובין אם לא, כאשר ניתנת להם ההזדמנות להיות נוכחים בעת קבלת ההחלטות, הם ירגישו שייכים לתהליך. חברת ניהול השקעות מיוסטון המעסיקה 33 עובדים, מנהיגה מפגשי קבלת החלטות של עובדים שנקראים "קערת הדגים". העובדים יושבים במעגל פנימי ולומדים על מזה על נושא או רעיון שנוי במחלוקת. הקבוצה חוקרת את ה"בעד" וה"נגד" כשבסופו של דבר מתקבלת החלטה רציונלית ונשלחת להנהלה הבכירה. כך ההנהלה יכולה לקבל זווית ראייה נוספת, בטרם היא מקבלת החלטות מהותיות. וכך גם העובדים זוכים להיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות בחברה.

 עדכון העובדים בהחלטות שהתקבלו

מלבד הגדלת מעורבות העובדים ע"י האפשרות שלהם לסייע בקבלת ההחלטות, עליהם גם להתעדכן באשר להחלטות שהתקבלו. על הנהלת החברה להשאיר את העובדים מעודכנים בתהליכים הגלובליים ולספק להם עדכונים באשר ליעדים הבאים ולתכניות הכלליות. בדיוק כפי שמשקיע לא ישים כסף בחברה כשאינו בקיא בצורה מעמיקה בתכנונים ארוכי הטווח שלה ובפעולות הקרובות, כך גם עובדים המשקיעים את הזמן והקריירה שלהם בחברה, זכאים לדעת על הצעדים שלה ולאן היא הולכת. זה מה שיהפוך אותם למעורבים יותר. 

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה