שיתוף

ניהול צוות עובדים אינו תפקיד קל. הקבצה של סוגים שונים של אנשים יחד עשויה להוביל לעימותים בדעות, לבלבול ולתקשורת לא נכונה. עם זאת, אם הצוותים מנוהלים נכון ועובדים יחד למען מטרות משותפות, התוצאות עבור הארגון נפלאות ומרקיעות שחקים.

לפני שאנו מתחילים לדמיין צוות עובדים מחויך שעובד יחד כמו מכונה משומנת, חשוב להיכנס לעובי הקורה ולהבין את היעילות ואת הפרודוקטיביות הצוותית טוב יותר.

מהי יעילות צוותית?

היעילות הצוותית מסמלת רמת ביצועים גבוהה המושגת בתהליך שמשתמש בכמות התשומות הנמוכה ביותר ליצירת כמות התפוקות הגבוהה ביותר. היעילות מתייחסת לשימוש בכל התשומות בהפקת כל פלט נתון, כולל זמן ואנרגיה אישיים.

פרודוקטיביות מצד שני, היא מדד ממוצע של יעילות הייצור. זה יכול לבוא לידי ביטוי כיחס של התפוקה המושגת מתשומות בתהליך הייצור, כלומר: פלט ליחידת קלט. כאשר כל התפוקות והתשומות כלולים במדד הפריון, זה נקרא פרודוקטיביות כוללת.

היעילות משפיעה על הפרודוקטיביות, ובכך היא משפיעה על הרווחיות. כאשר אתה משתמש בפחות כמות של קלט, כדי לקבל את מקסימום הפלט, תוכל לעשות רווח.

הרווחיות היא בדרך כלל אחת המטרות העיקריות של כל עסק, ולכן שיפור היעילות והפרודוקטיביות צריך להיות המטרה של כל חברה.

פעילויות של צוותים

כדי שהצוות יעבוד יחד ביעילות ובצורה פרודוקטיבית, חשוב מאוד שחברי הצוות יסתדרו ביניהם. מערכת היחסים שיש לחברי הצוות אלו עם אלו, הוא עמוד השדרה של כל קבוצה, ללא זה יהיה מספר עצום של בעיות שיתרחשו. לכן, הרעיון הטוב ביותר יהיה לערב את הצוות שלך בפעילויות כדי יחזק את מערכת היחסים שלהם אחד עם השני. ייתכן ותרצה לבחור פעילויות הקשורות לחברה שלך או סוג של פעילויות כגון: הדרכה, תוכן, תכניו שיווק, ועוד.

הדרכה

פרודוקטיביות הצוות תלויה במידה רבה במיומנויות העובדים. במקרה של שיווק, אימון יכול לעזור לחברי הצוות להגדיל את הידע שלהם על מה שקורה בתחום, כך שהם יהיו מצוידים טוב יותר בטיפול במשימות שלהם. עובדים יכולים להצטרף לכנסים, וובינרים, לקרוא ספרים חדשים הקשורים לנושא ולהשתתף בקורסים והכשרות.

הקשבה לחברי הצוות

זה אולי מובן מאיליו, אבל תקשורת היא העיקר בניהול עובדים. כמנהל,  אתה צריך להבין את הצרכים של העובדים שלך, להקשיב ולהתייחס לכל הרעיונות שהם עשויים להעלות. אם העובדים מרגישים שמתעלמים מהם, זה ישפיע על רמת המוטיבציה שלהם, על העבודה ועל הפרודוקטיביות. לכן עליך להיות שם לחלוטין עבור צוות העובדים שלך.  תן חשיבות לרעיונות שלהם, חלקם עשויים להיות שימושיים למדי. העובדים הם הכוח האמיתי של המערכת. אם הם מרגישים חסרי יחס, מערכת הרווחיות שלך תושפע לרעה. עובד מאושר הוא פרודוקטיבי ומניב רווחים לחברה.

תמריצים כלכליים

בדרך כלל, עובדים מחפשים דרכים לזכות בתשלום. עם זאת, מכיוון שאנו עוסקים בבני אדם, היחס בין תשלום סטנדרטי לבין העבודה המיוצרת בפועל אינם כה פשטניים. לחוקים הללו ישנם גורמים אחרים שנכנסים לפעולה.

בונוסים יכולים להיות מניע משמעותי לצוות, ולכן תכנית תמריצים תשפיע על חברי הצוות ותביא אותם לשתף פעולה כדי להשיג את המטרות ולזכות בתגמולים. כל עובד בתורו יכול להשפיע על יעילות הצוות ויחד הם ישיגו את המטרה. לכן, תמריצים כספיים נוספים יכולים לשמן את גלגלי העבודה וחשוב ליישם בונוסים של שכר הקשור לביצועים או בונוס עבור 'עובד החודש', שיניע את העובדים להיות יעילים יותר.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה