4 דרכים אפקטיביות למשיכת בוגרי תארים

4 דרכים אפקטיביות למשיכת בוגרי תארים

מאחר ובוגרים טריים הם הפנים של העתיד, חשוב להרכיב תכנית שתענה על הצרכים שלהם במקום העבודה

שיתוף
משיכת בוגרים צעירים לעבודה

משיכת בוגרים צעירים לעבודה

לבוגרי אונ' ומכללות יש סט אתגרים משלהם, אך יש להם גם הרבה מה להציע במקום העבודה.

ההתלהבות שלהם, האנרגיה, הרעננות והרעיונות החדשניים, הדור הצעיר יודע להגיע למקומות שעמיתיהם בעלי הניסיון לא תמיד יודעים.

תוספת של עובד צעיר היא ערך שמסייע לעסקים לשגשג. אם אתם רוצים למשוך ביעילות כישרונות צעירים לארגון שלכם, זה הזמן ליישם תכנית גיוס ייעודית לבוגרי תארים.

להלן טכניקות חדשות ליצירת מקום עבודה טוב יותר עבור בוגרים טריים:

דגש על בריאות

בעולם של היום עלויות הבריאות גבוהות. בוגרים יודעים כי תכניות ביטוחי בריאות במקום העבודה הוא ערך בלתי ניתן לוויתור. כדי למשוך את אותם בוגרים צעירים, חשוב ליישם תכניות בריאות במקום העבודה. תכנית בריאות טובה היא בהחלט יתרון למעסיק, וארגונים חכמים הולכים רחוק אף יותר ומשלבים יוזמות בריאות וכושר לתוך העבודה. הטבת הבריאות משרתת גם את הארגון עצמו, כאשר עובדים בריאים יותר עובדים טוב יותר ונעדרים פחות מהעבודה.

טכנולוגיה משולבת

האינטרנט הפך חלק בפעילויות היום-היום של כולם וזה נכון במיוחד עבור בוגרים טריים. דור המילניום מחפש עבודה שמספקת לעובדים אפליקציות, אתרי רשתות חברתיות, וכן משלבת טכנולוגיות מתקדמות ללמוד על העבודה. מומחים ממליצים לארגונים להתחיל לאט, על ידי אימוץ מגמות עבודה דיגיטליות פופולריות, ולאחר מכן להתקדם עוד טכניקות חדשות. עליכם לוודא כי הטכנולוגיה שלכם מתאימה לדור הצעיר.

איזון בין חיי העבודה והבית

כאשר בוגרי תארים צעירים מחפשים עבודה חדשה, לעתים קרובות הם מחפשים מקומות שיאזנו בין חיי העבודה והבית. הם לא רוצים לבלות את כל זמנם במשרד. עבודה מהבית היא אופציה נפלאה עבור מועמדים טריים שבדרכם להקים משפחה, או שכבר הורים טריים. פוזיציות המאפשרות לעובדים לעבוד בקצב שלהם הן אטרקטיביות במיוחד ועשויות לעודד מתחילים נלהבים ללכת מעל ומעבר לציפיות העבודה.

סביבת עבודה מודרנית

גם אם יש לך את כל הטכנולוגיה המפוארת בשוק, אתה לא יכול לצפות מבוגרים טריים להתרגש ממשרדים שנראים כאילו עוצבו בשנות ה- 60. בני דור המילניום רוצים להרגיש שהם נעים קדימה ושום דבר לא חונק את הרגשה הזו יותר, מפינת עבודה מיושנת.

ככל שארגונים שואפים להגיע לעובדים חדשים, סיור וירטואלי בחברה הופך פופולרי מאוד. הסיור מציג את המשרדים המעוצבים והייחודיים, ומנגיש אותם לעיני המועמדים הפוטנציאליים. לכן, חשוב שהמשרדים שלכם יהיו מועצבים מהשורה הראשונה ומאובזרים בתחכום טכנולוגי מדליק ויצירתי.

חללים חדשניים מהווים יתרון ע"י כך שמקדמים את עבודת הצוות, שהיא שובת לב במיוחד לאקדמאים. דור המילניום לא מצפה לעבוד לבד ולשאת בעומס העבודה כולה.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה