שיתוף

בתוך כל המגמות, השינויים והשאיפות של מנהלי משאבי אנוש, בולט נושא מחוברות העובדים כחוד החנית של המאבק על שימור העובדים. ולא בכדי.

הגברת מידת המחוברות של העובדים אמנם לא תציל את העולם מרעב ולא תפתור את בעיות הכלכלה העולמית, אבל היא בהחלט מהווה את הקטר שמושך קדימה את הצלחתו העסקית של הארגון. וככל שהקטר הזה חזק ורובסטי יותר, כך עולים היתרונות לארגון.

יש שלוש סיבות מפתח לכך שמידת המחברות של העובדים חשובה כל כך לחוזקו העסקי של הארגון:

1 שיעורי היעדרויות נמוכים משמעותית

עובדים בעלי מידת מחוברות גבוהה משקיעים הרבה יותר במשימותיהם, ותורמים הרבה יותר להצלחת הצוות שלהם. מכאן, שהם גם יעדרו הרבה פחות מהעבודה.

רמת המחוייבות שלהם לעבודה גבוהה הרבה יותר מאשר עובדים שחשים פחות מחוברות לארגון. עובדים בעלי רמת מחוברות לארגון יגיעו לעבודה גם בימים שפחות נוח להם, או כשיש להם דברים חשובים לעשות. מחקר שנעשה בארה"ב מגלה כי בארגונים שפעלו להגברת רמת מחוברות העובדים חלה ירידה של כ-41% במספר ההיעדרויות.

ירידה בשיעורי ההיעדרויות אין משמעה שהעובדים לא לוקחים מדי פעם יום חופש. עובדים שבטוחים בתפקידם ובמקום שלהם לא חוששים לקחת מדי פעם יום חופש, ולשם כך נועדו ימי החופשה בתשלום. המשמעות של ירידה בשיעורי ההיעדרויות היא שאין דפוס קבוע של היעדרות שחוזרת על עצמה בתדירות גבוהה.

מתי הארגון צריך לדאוג? כאשר מתחילים לראות דפוס של היעדרויות רבות מדי שחוזר על עצמו, במידה שמעידה על היעדר מחוייבות לארגון ולתפקיד.

2 שיעור שימור גבוהים או שיעורי נטישה נמוכים

בארגונים בהם העובדים חשים שהם לא יכולים למצות את הפוטנציאל שלהם, כאשר אין להם מספיק הזדמנויות לנצל את נקודות החוזק שלהם, כאשר הם לא מרגישים שיש להם אתגרים שמעניינים אותם, הם לא נהנים מעבודתם. וכשהם לא נהנים מעבודתם, רמת המחוברות שלהם יורדת.

וכאשר רמת המחוברות שלהם יורדת, הם נוטים יותר לנטוש את הארגון. לעובדים המחוברים, לעומת זאת, אין סיבה לחפש עבודה אחרת.

3 רמת נאמנות גבוהה יותר

ככל שיותר דורות צעירים נכנסים לשוק העבודה, כך ההגדרה של נאמנות העובדים משתנה. מה שעד לפני כעשור או אף פחות מכך הוגדר כמחוייבות הדוקה ארוכת טווח לחברה ולמטרותיה, נראה היום יותר כמו דינמיקה של מידה כנגד מידה. והמספרים מדברים בעד עצמם.

מסקר שנערך בארה"ב עולה, כי יותר מ-45% מהעובדים יעברו למקום עבודה אחר ללא היסוס, ברגע שתעלה ההזדמנות. חשוב להבין, שזה שהעובדים שלכם לא מחפשים עבודה באופן אקטיבי, לא אומר שהם לא בשלים לנטוש אם יציעו להם עבודה כמועמדים פאסיביים.

מנגד, עובדים מחוברים הם עובדים שהארגון והצלחתו חשובים להם, שיש להם גאוות יחידה ושהם מתמודדים כראוי עם האתגרים שלהם, בתנאי כמובן שחבילת השכר וההטבות שלהם מקובלת עליהם.

כנס ההדרכה השנתי 2019

אין תגובות

השאר תגובה