שיתוף

גם לארגונים אשר יש להם שאיפות אציליות ומשימות חברתיות שמנחות אותם, בסופו של דבר תמיד מדובר בכסף. המטרה העסקית בכל ארגון היא להרוויח, והרווח תלוי באופן הניהול של ההון האנושי של הארגון.

את הצוות שלך תוכל להפעיל כמו דיקטטור, כמו מעודדת או כמו מנהיג אידאלי. זה לגמרי תלוי בך איך אתה מניע את הצוות שלך.

כך או כך, ישנן 3 דרכים מצוינות ופשוטות להנעת הצוות, שאולי לא חשבת עליהם.

עשו יותר כיף

למרות שכולנו מוקסמים מתרבות חברת גוגל ומההטבות הפנומנלית שהיא מעניקה לעובדיה, מעטים הארגונים שיכולים להרשות לעצמם להרעיף כל כך הרבה על העובדים. עלויות ההטבות הן עצומות ולא נגמרות, וישנם ארגונים שזה פשוט יגמור להם את התקציב. עם זאת, אין זה אומר שלא תוכלו לעשות כיף ולהפוך את מקום העבודה לכיפי, בדרכים אחרות.
הפילוסוף היווני אריסטו אמר פעם: "התענוג בעבודה מעניק שלמות בעבודה".

בהתאם לתרבות החברה, התעשייה, מיקום כוח העבודה והתקציב שלך, תצטרך להבין איזה סוג של כיף מתאים לעסק שלך. אולי אתה יכול לשלב מישחוק בעבודה, תכניות בריאות, מפגשי גיבוש וטיולי חברה למקומות מרתקים, ואפילו לשלב תכנות תחרותיות לעובדים שיעלו את מידת העניין בעבודה.

לדוגמה, פלטפורמת gamification של Smarp מאפשרת לעמיתים להתחרות אחד נגד השני על מנהיגות, כך שהם יכולים לצבור נקודות במנהיגות שלהם ולפדות נקודות אלו תמורת פרסים או תרומות למטרה טובה. מנהלי שיווק יכולים להתאים אישית את מערכות הניקוד בהתאם לסוגי פעילויות המדיה החברתית המסייעים לחברה, כגון שיתוף הפוסטים האחרונים בבלוג של העובדים ב- LinkedIn. התגמולים הם רק הדובדבן של שיתוף התוכן בתעשייה הרלוונטית אך הוא מסייע לחברי צוות עמדה כמובילי מחשבה עצמם גם כן.
תוכלו לערוך פעילויות התנדבותיות שלא יעלו לכם כסף עבור הקהילה. הדבר יחזק מאוד את גיבוש העובדים ואת התחושה שהם עובדים בחברה עם מטרות חברתיות.

יצירת סביבה בריאה

בעבודה לעתים קרובות, קשה לשמור על הבריאות. עומס העבודה ורצף הפגישות לא תמיד מאפשרים לנהל אורח חיים בריא ותקין, לכן, חברות שמיישמות בריאות לעובדים זוכות להכרה רבה.

בריאות טובה היא יותר מאשר בעיה אישית. זוהי באמת בעיה חברתית שיכולה להשפיע ישירות על העובדים שלך ועל השורה התחתונה של הארגון. תוכניות בריאות העובד נמצאות בסביבה כבר הרבה זמן, ומדובר בשילוב כולל של פרקטיקות בריאות ביום העבודה של הצוות. למעשה, בריאות טובה תורמת לעלייה של 62% בפריון ושל עלייה של 60% בביצועים הכוללים.

המטרה שלך היא ליצור סביבה בריאה יותר ויש דרכים חדשניות רבות לעשות זאת. החל מסדנאות יוגה ומדיטציה בחברה, דרך הוספת הליכונים לעובדים ועד שילוב של ארוחות בריאות בהפסקות הצהריים. בחרו תכנית שמתאימה לכם מבחינת התקציב ושלבו אותה בחברה.

הקשבה ואמפתיה

רעיון האמפתיה וההקשבה הוא אחד הרעיונות הכי לא מנוצלים במנהיגות. כנראה בשל ההבדלים בין דורות המנהיגים בארגון, כשכל אחד מהם מביא רקע ותפישת חיים שונה לגבי אופי הניהול. מצד שני, לא ניתן לעשות הפרדה ולנהוג כאילו החיים האישיים של העובדים לא רלוונטיים לעבודה. אחרי הכל, כל דבר שקורה להם בחיים הפרטיים, משפיע על אופן העבודה שלהם. לכן, חשוב לקיין שיחות רבות עם העובדים ולהציע הקשבה של ממש. להיות אמפתיים לצרכיהם ולהיות אנושיים ככל האפשר.

אין תגובות

השאר תגובה