שתי חברות שיישמו תכניות מיוחדות לעבודה מרחוק

שתי חברות שיישמו תכניות מיוחדות לעבודה מרחוק

בחברות Dell ו- Deloitte הוטמעו תכניות מיוחדות ומוצלחות במיוחד לעבודה מרחוק

שיתוף
עבודה מהבית

עבודה מהבית

עד לפני 20 שנה, רק 9% מהעובדים בארה"ב עבדו מהבית מדי פעם. היום, מספר זה עלה ל 37%, ומספר האנשים שעובדים הבית במשרה מלאה גדל ב- 103% ב- 10 השנים האחרונות. עבודה מרחוק היא הופכת יותר ויותר למיינסטרים כדרך ברת קיימא של ניהול עסקים על ידי חברות רבות, גדולות וקטנות. אולם מה נדרש כדי להפעיל תוכנית עבודה מרחוק מוצלחת?

Dell ו- Deloitte הן שתיים מהחברות ששילבו בהצלחה תכנית תומכת בעבודה מרחוק בארגונים שלהם במשך שנים.

כיצד התכניות מיושמות?!

חברת Dell

לפני מספר שנים, חברת Dell יצרה את תכנית העבודה המרוחקת שלה 'Connected Workplace', והודיעה כי היא מעוניינת שמספר העובדים מרחוק יעמוד עד 50% עד שנת 2020. בסוף שנת הכספים של 2010, אחד מכל ארבעה חברי צוות של Dell שנמצאים ברחבי העולם נרשם לתוכניות עבודה גמישות והחברה במחצית הדרך לקראת המטרה שלה. מנהל משאבי אנוש מוחמד צ'אהדי מזכה את הצלחת התוכנית הגמישה ליצירת חלק גמיש ומרוחק של האסטרטגיה העסקית. לדבריו ע"פ הפרסומים: "התמיכה מתחילה עם חברי צוות המנהיגות הבכירה של Dell, העובדים באופן גמיש".

חברת Deloitte

חברת Deloitte LLP ביססה תכנית בשם "יוזמת גמישות ויכולת חיזוי" Flexibility and Predictability initiative (F&P.

מייק פרסטון, מנהל כשרון ראשי בחברה אמר: "התכנית יושמה במטרה לסייע למנהלים ולעובדים לנצל את הגמישות תוך שיתוף פעולה יעיל כצוות". הוא מכנה את התוכנית "עממית" משום שכל צוות קובע את הציפיות ואת הפרמטרים שלו והתכנית נתמכת ברמת ההנהלה הבכירה ביותר של החברה.

מחקר שנערך על ידי FlexJobs ו- WorldAtWork מצא כי 80% מהחברות מציעות אפשרויות עבודה גמישות, אך רק 3% מתוכנות למדוד את ההחזר על ההשקעה. ללא מדידות, אי אפשר למנף עבודה מרחוק וגמישה לתמיכה ביעדי החברה. למרבה המזל, כמה חברות מבינות את הערך של נתונים כשמדובר בעבודה מרחוק.

 

אין תגובות

השאר תגובה