חמש שאלות לגיוס מוצלח של מילניומים

חמש שאלות לגיוס מוצלח של מילניומים

מה שואלים אנשים צעירים כדי לדעת האם הם המועמדים שאתם מבקשים? רמז: לא מדובר בהשכלה או ניסיון

שיתוף
גיוס עובדים צעירים

עובדי דור ה- Z

קל להיראות על הנייר הרבה יותר טוב מאשר בחיים. הרשת מלאה בטריקים לבניית קורות חיים ותפקוד בראיונות, והמילניומים (המכורים לרשת כמו שהם מכורים לחמצן) יודעים זאת מצוין.
המילניומים נחשבים בעיני רבים לעצלים, שחצנים ונטולי הנעה, אבל ויליאם ונדרבלומן, מנכ"ל ונשיא Vanderbloemen Search Group כותב בטור באתר משאבי אנוש Inc. שהוא גילה שההפך הוא הנכון. מדובר בדור נפלא אך שונה, אומר ונדרבלומן ולראיין אותם קשה יותר מאשר כל קבוצה אחרת. הם העתיד. אם תדעו איך לראיין אותם נכון ולמצוא את ההתאמה הנכונה בין מועמדים לחברה, הם יתרמו רבות לעסק. הנה חמש שאלות שונדרבלומן מציע לשאול בראיונות עם מועמדים בני 30 ומטה.

1. ספר/י לי על יוזמה שהובלת או היית חלק מהובלתה. האקסיומה הישנה נכונה: המנבא הטוב ביותר לביצועים עתידיים הוא ביצועי העבר. לא משנה עד כמה צעירים (או מבוגרים) המרואיינים שלכם, היא או הוא אמורים להיות מסוגלים להצביע על משהו חדש שהם הובילו. האם היו רדיקלים מדי? האם ההנהגה שלהם הייתה שיתופית?

2. ספר/י לי על התנסות משמעותית שחווית כאשר שרתת או תרמת למטרה כלשהי. מה הניע אותך באותו זמן לעשות יותר? אולי אין דבר שמגדיר מילניומים טוב יותר מאשר מחויבותם לעבוד למען מטרה גדולה יותר. מעבר לבסיס של אמונה, חברים בקבוצה זאת רוצים לעשות משהו שיש לו משמעות. לדוגמה, כל מילניומי שהצטרף לחברה של ונדרבלומן ספג צמצום במשכורת כדי לעבוד איתו. למה? כיוון שמדובר בחברה מונעת מטרה (cause-driven). אתם כמראיינים צריכים להבין מה בדיוק חשוב לאדם, ולקבוע האם ההנעה שלו או שלה תואמת את חזון החברה שלכם. לדוגמה, אם אתם חברה לגילוי נפט או גז ואתם שואלים את השאלה הזאת, אולי יועיל אם המועמדים שבהם אתם מתעניינים יספרו לכם על ההיסטוריה שלהם כמתנדבים בגרינפיס.

3. תאר/י לי זמן שבו עמדת בפני ביקורת וכיצד הגבת לה. שאלה זו מעורפלת בכוונה. אתם רוצים לגלות האם המועמדים מתארים את עצמם כקורבנות. אתם רוצים לבחון מודעות עצמית. מודעות עצמית אינה רווחת בקרב אף אחד מהדורות השונים, ואם היא קיימת אצל אנשים צעירים יותר, הוא או היא מובילים בהרבה על רוב האחרים.

4. מתי התבקשת לעבוד יותר מדי וכיצד הגבת לכך? לעתים קרובות המילניומים מתויגים כעצלים (אולי כי לא מבינים אותם). לעתים קרובות הם יבקשו יותר חופש במקום יותר כסף. חשיפת האופן שבו מועמדים מבינים את אתיקת העבודה היא מפתח בגיוס מילניומים מוצלח. השאלה הזאת מאפשרת למועמדים להודות האם התבקשו לעבוד יותר מדי וגם מגלה את יכולתו או אי יכולתו של האדם לנהל את עצמו ולעבוד עם מנהלים ישירים בדרך מכובדת ופרודוקטיבית.

5. אל מי את/ה פונה כדי לקבל עצות לחיים ולקריירה? אם אתם יכולים למצוא אנשים בשלבים מוקדמים של הקריירה שלהם שמסוגלים להודות שאין להם את כל התשובות, מצאתם משהו טוב. מצאתם מועמדים צעירים שיכולים לציין שמות של אנשים מבוגרים וחכמים יותר שעליהם הם יכולים להישען כדי לקבל עצה? גם הם ראויים לתשומת לב.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה