ראש עיריית דימונה: אוכלוסיות חשובות עוזבות כי אין להן עבודה

ראש עיריית דימונה: אוכלוסיות חשובות עוזבות כי אין להן עבודה

ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, הציג בכנס שדרות את תמונת המצב הקשה בדרום, את עזיבת האוכלוסיה המקומית על רקע מצוקת העבודה

שיתוף
מאיר כהן, ראש עיריית דימונה

"אוכלוסיות חשובות עוזבות כי אין להן עבודה", טען ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, שנשא דברים בכנס שדרות 2011 במושב שעסק בתעסוקה.

כהן סיפר כי יזם פרויקט בשם 'עיר מקדמת תעסוקה', במסגרתו מנהלי המפעלים באזור מעבירים אל לשכת ראש העיר את הדרישות התעסוקתיות שלהם לשבוע הקרוב. במסגרת הפרויקט ניתן מענה ל-180 דורשי עבודה, המהווים כ- 2% ממספר המובטלים. בנוסף, חיילים משוחררים יכולים לפנות ללשכת ראש העיר לסיוע תעסוקתי.

כהן: "הסתובבתי עם חזה נפוח ואפילו אמרתי לאשתי באמצע הלילה: נעמה, הפחתנו את מספר המובטלים. אחרי זמן מה התקשר אלי מנהל מפעל ואמר לי 'אני מפטר 280 איש' – כל ההישג בטל בשישים".

לדברי כהן, על אף הפוטנציאל של הפרויקט 'עיר מקדמת תעסוקה', אחוזי האבטלה במדינת ישראל גבוהים מדי.

כהן: "צריך לבדוק היטב מה אחוזי האבטלה בקרית שמונה ובדימונה. אתם באמת מאמינים שאין בעיית אבטלה? מישהו שאל למה 84% מהסטודנטים של באר שבע לא נשארים בנגב? ועוד 80% מבוגרי מכללת תל חי וחיפה לא נשארים בגליל? כולם מתנקזים למרכז. אני לא מכיר איש עסקים שראייתו היא ציונית. אולי חוץ מסטף ורטהיימר. אנשים שואלים מה הם מקבלים כדי להקים מפעל בפריפריה, ואז מתפלאים למה אוכלוסיות חשובות עוזבות. זה קורה כי אין להם תעסוקה".

כהן גורס כי ראשי ערים מחויבים לספק מקומות תעסוקה לתושבי העיר, לדבריו, "כל מי שרק רוצה להקים מפעל או מיזם צריך ללכת ולהביא אותו."

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

תגובה 1

השאר תגובה