עשרה כללי זהב להצלחה בקריירה שלך

עשרה כללי זהב להצלחה בקריירה שלך

כעת משהשגת את הקריירה החלומית שלך או את מקום העבודה הנכסף בו חשקת כבר זמן מה, כל שנותר הוא לאחל לך הצלחה במקום החדש, ולצייד אותך במספר כללי זהב שלבטח יסייעו לך לשמור על התפקיד הנבחר

שיתוף

הכלי "עשרה כללי הזהב להצלחה בקריירה" נבנה כחלק מערכת הכלים למנהל משאבי האנוש ומיועד לשימוש כהצגה לעובדים בארגון. מנהלי משאבי אנוש מוזמנים לעשות בו שימוש בארגונם לטובת העובדים!


זה לא משנה אם אתה מהנדס תוכנה, מנכ"ל בחברת תעשייתית או מנהל בחברת הייטק. בכל קריירה חדשה, יש כמה דרכים באמצעותם אתה יכול לקדם את עצמך להצלחה. להלן 10 כללים פשוטים שיבטיחו את תחילת דרכך להצלחה בקריירה שלך:

שאלות

שאל שאלות וכמה שיותר. כעובד חדש או בתחילתה של קריירה בכלל, אנו לרב מתקשים ונבוכים לשאול שאלות הקשורות לעבודה, אולם אף אחד מאיתנו לא מגיע למקום עבודה עם מלוא הידע. המנהלים אף הם אינם מצפים שתדע את התפקיד מהרגע הראשון. תרגיש בנוח לשאול שאלות, על מנת ללמוד את הלך הרוח ואת העבודה.

חיפוש מנטורים

על מנת לשמור על מקום העבודה ולהתפתח במסלול הקריירה שלך, דרך מצוינת היא לאתר מנטור בחברה. עובד או מנהל שנמצאים בחברה זמן מה ויכולים להדריך אותך ולספק לך כלים שיעצימו את הידע שלך ובכך יזרזו את תהליך הקליטה שלך ואת הכניסה לתפקיד.

הגדרת מטרות

הגדרת המטרות שלך באשר לקריירה או לתפקיד, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית, הן מפתח להצלחה של כל אחד. הרי שאם אתה לא יודע לאן אתה הולך, כיצד תדע שהגעת לשם?! הגדר את מטרותיך מראש ואחת לתקופה בדוק את עצמך, האם השגת אותן? במידה וכן סימן שאתה כבר בדרך הנכונה להצלחה, ואם עדיין לא, עליך להמשיך ולפעול, להשגת מטרותיך.

לדעת את העבודה

בדוק עם עצמך, האם אתה יודע לבצע את העבודה שלך? האם אתה מבצע אותה כהלכה? לעיתים אנו בטוחים שאנו יודעים מה אנחנו עושים, אך בפועל אנחנו פועלים בצורה שגויה. נסה להשוות את עצמך לאנשים מצליחים בתפקידים מקבילים, העובדים בחברות אחרות. האם אתה קוטף את אותם פירות הצלחה?!

לכבד את הקולגות שלך

לכבד את הקולגות שלך אין משמעו להיות בעמדת נחיתות. גם אם מדובר בלכבד את הכפופים לך ולאו דווקא את הבכירים. חשוב להקשיב לעובדים שלך ולעמיתיך, לדעת מה יש להם לומר ולכבד את דעתם, גם במקרים שפחות נוח. ארשת הכבוד שאתה מקרין לקולגות שלך, מציבה אותך במעמד גבוה ומקרינה הצלחה.

יצירת קשרים

נסה ליצור קשרים עם אותם הקולגות למקצוע. ארוחות צהריים משותפות, שיחה על כוס קפה במשרד. הכר את חבריך למקצוע ואת הענף בו אתה פועל. ככל שתייצר יותר שיח, כך תדע יותר, תכיר יותר ותהיה מעורב בתחום.

ללמוד ולהתפתח

איש קריירה מוצלח הוא אחד שאינו שבע מללמוד ולהתפתח. אפשר לומר שהוא סטודנט למשך כל ימי חייו. לימודים והשתלמויות במקצוע בו אתה עוסק, אינם גורעים אף פעם. להפך, הם מעשירים אותם ומציבים אותך על מפת הידע וההצלחה באופן קבוע.

היה אותנטי

אל תנסה להיות מי שאתה לא. היה נאמן לעצמך ולסביבתך, היה אותנטי. אל תנסה להציג את עצמך כמותג או להיות קלישאה של 'איש קריירה'. הנאמנות לעצמך והאמינות שאתה משדר, חשובים פי כמה וכמה.

יצירת נטוורקינג עסקי

יצירת רשת תקשורת עסקית חברתית, תוביל להעצמה, לידע, לקשרים ולמינוף הקריירה שלך. כלל שהרשת החברית המקצועית שלך רחבה וענפה, כך יותר אנשים יכירו אותך ואת מה שאתה עושה, וכמובן את הקריירה המקצועית שלך.

ערך מוסף ייחודי

לכל אחד מאיתנו יש ערך מוסף ייחודי משלו, אותו הוא מביא איתו לתפקיד. אם זה אמביציה, ידע, כשרון מיוחד, אמפתיה, זיהוי פוטנציאל ועוד. נסה לזהות את הערך הייחודי שלך, אותו אתה מביא למקום העבודה, יותר מכל אחד אחר סביבך. זהה את הערך שלך והעצם אותו, כך שהסובבים אותך יהיו ערים לו ויוכלו להעריך אותו בהתאם.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה