שיתוף

זה לא נדיר שמנהלים ועובדים בוחרים במשקאות המכילים קפאין כאשר הם זקוקים לאנרגיה. ובעוד כמה מהם מעדיפים לצרוך את הקפאין בצורת חטיף אנרגיה או משקה, רובם פשוט שותים קפה פעמים רבות לאורך היום.

להתמכרות לקפאין יש השפעה חיובית על הבהירות המנטלית ועל הביצועים. החיסרון? מלבד היותו ממכר, קפאין יכול לעודד עלייה במשקל והשמנת יתר, לחץ דם גבוה, ואי שקט נפשי.

לקפה יש את הצד החיובי שלו. ישנה פופולריות הולכת וגדלה לקפה על כל צורות ההגשה שלו. בנוסף, קפה התגלה כנוגד חמצון.

אז סך הכל קפה טוב בשבילכם, אך ישנם דברים שחשוב לשקול לגביו:

קפה משפר ערנות וביצועים

קפאין ידוע כחוסם קולטנים עבור אדנוזין, תרכובת במוח שגורמת לנמנום. זה מסביר מדוע רבים מאיתנו מרגישים פחות עייפים כאשר אנו צורכים קפה.

במינונים נמוכים, קפאין גם משפר את הביצועים, המנטליים והערנות. האזהרה היא כמובן כי קפאין לא משפיע על כולם באותה הדרך. התגובה האישית שלך לקפאין יכולה להיות שונה בהרבה מזו של מישהו אחר.

גורמים נוספים בתגובתך האישית לקפאין כוללים את המינון שאתה צורך, את המשקל שלך, גילך ואפילו את איכות השינה שלך. חשוב להיות מודע לכך שאתה יכול לבנות סיבולת כשאתה צורך אותו לאורך זמן, ואז כוס קפה אחת או שתיים לא יספקו עבורך את אותה ערנות לה אתה זקוק.

למעשה, אנשים רבים לא מרגישים כלום עד שהם כבר שתו כ- 4-5 כוסות קפה וזה אומר שהם מכורים לקפה כבר זמן רב.

בפרץ קצר יותר, קפה יכול להגדיל את הפונקציות הקוגניטיביות שלך: זיכרון, ערנות ואנרגיה. אבל השפעה זו יכולה להיות קצרת מועד, ואתה עלול לקרוס מאוחר יותר באותו יום.

השפעה על איכות השינה

במינונים קטנים, קפאין לא אמור להשפיע על לוח הזמנים של השינה שלך, אבל אם אתה צורך יותר מדי קפה, אתה עלול להתקשות להירדם בלילה. זה יכול למרבה הצער ליצור מחזור לא בריא של שינה לא מספקת, עייפות, ושוב צריכת קפה כדי להתעורר. התוצאות לטוו ארוך עלולות להיות סטרס והפרעות חרדה.

מנת יתר של קפאין יכולה לגרום לקלקול הקיבה, עצבנות ואפילו דפיקות לב מוגברות.
כיום יש יותר התמקדות בשינה מאשר בעבר, המונעת על ידי נקודות מבט סותרות בין מנטליות ההמולה שיזמים כמו גארי ויינצ'וק וגראנט קארדון מקדמים, והפרספקטיבה המנוגדת שנקבעה על ידי ג'יימס אלוצ'ר ואריאנה האפינגטון.
רק אתה יכול להחליט מה מתאים לך. אבל בכל מקרה, חשוב להיות מודעים לכך השינה יכולה להיות מושפעת לרעה על ידי קפאין ולכן הכי טוב להיות מתונים בצריכתו.

שיפור כוח הרצון

כוח הרצון ידוע כהופך מדולל לאורך שעות היום, גם כאשר אתם נדרשים לקבל החלטות. כפי שמתברר, קפה יכול לחזק את כוח הרצון שלך ואת השליטה העצמית, במיוחד כאשר אתה מותש. קבלת החלטות משמעותיות כאשר אתה עייף, אינה מומלצת, כיוון שאתה עשוי בסופו של דבר להתפשר על הערכים שלך, להיכנע ללחצים במשא ומתן או לקחת על עצמך פרויקטים חדשים בזמנים לא מתאימים.

שתיית קפה מראש עשויה לעזור לך להישאר עם הרגליים על הקרקע שלך ולקבל החלטות מושכלות יותר. חשוב לזכור זאת, במיוחד אם יש לכם יום עמוס וארוך בעבודה.

שתיית קפה בזמן הלא נכון תוביל לעלייה בלחץ הדם

יזמים מתמודדים ללא הרף עם אתגרים חדשים ומכבים שריפות. בעסקים, מנטליות חזקה היא תנאי מוקדם, אבל גם לאנשים הטובים ביותר יכולה להיות נפילת מתח, ואם זה נמשך לאורך זמן זה יכול לפגוע בעבודתם.

הנטייה היא להסתמך על קפה אפילו יותר, כאשר אתה סחוט. כפי שמתברר, זה הזמן הגרוע ביותר לטעון את הגוף עם קפאין, כיוון שכשהגוף עייף הקפאין עלול לגרום ללחץ דם גבוה ולרמות אדרנלין גבוהות. כפי שכבר ראינו, קפאין חוסם אדנוזין, כך שהעוצמות שלו יכולות פתאום לפרוץ פנימה, בזמן שאתם מתרסקים, מה שהופך אתכם לעייפים אף יותר.

כנס מיזוגים ורכישות בהיבט המשאב האנושי

אין תגובות

השאר תגובה