שיתוף

שוק העבודה נמצא כיום בנקודת מפנה מהוה את הזמן הטוב ביותר לשדרוג היכולות והמיומנויות של עובדים.

יותר ויותר חברות מקימות צוותי תגובה של משאבי אנוש שאמורים לזהות לאילו מהעובדים נדרש מערך מיומנויות חדש או אף משודרג. 

בתקופה הנוכחית, יותר מבכל זמן אחר, כאשר חברות רבות עברו לעבוד לפי מודל העבודה ההיברידי, יש צורך להנגיש הכשרות לעובדים שעובדים מהבית, באופן שיוכלו ללמוד מרחוק.

המצב הנוכחי, שמשלב את המעבר לעבודה מהבית יחד עם נקודת המפנה של שוק העבודה בכל הקשור לטכנולוגיות חדשות, יוצר הזדמנות פז להאיץ את שיפור המיומנויות של העובדים, על ידי הכשרות נרחבות לעובדים מהבית.

ארגונים שמגייסים בימים אלה את העובדים שפוטרו מחברות אחרות, יצטרכו לבחון אילו מיומנויות חסרות לעובדים החדשים שמגיעים אליהם ואילו הכשרות נדרשות להם. 

מסקר שערכה חברת המחקרים האמריקאית עולה, כי העובדים חוששים מהעתיד, וכי פחות מ-40% מהעובדים מרגישים בטוחים מאוד שהם יוכלו להמשיך לעמוד בעתיד בדרישות תפקידם בהצלחה.

אחת הנקודות החשובות בנושא של הענקת הכשרות לעובדים היא עלות ההכשרות (כמה הן עולות) והיחס שבין הזמן שמושקע בהכשרות על חשבון פעילות אחרת, לבין התועלת שניתן להפיק מהן (לעומת התועלת שניתן להפיק מפעילות אחרת).

בנושא זה יש לציין, כי כמעט הכשרה משפרת במידה ניכרת את ביצועי העובדים. עובד שמרחיב את הידע שלו, מתעדכן בכל החידושים שהתרחשו במקצועו, ואף מעמיק את הידע שלו בתחום התפקיד שלו בארגון, יכול לשפר משמעותית את תיפקודו ויהיה מסוגל לבצע את תפקידו בצורה מיטבית.

בארגונים שיש בהם מגוון רחב של מחלקות, תחומים וסוגי פעילות, הכשרות של עובדים שבמסגרתן לומדים העובדים את תחומי הפעילות שמהווים את עסקי המחלקות האחרות, מאפשרות שיתוף פעולה פורה יותר בין עובדים.

נקודה חשובה נוספת היא הגברת מידת המחוברות של העובד לארגון. ברגע שהעובדים יהיו יותר מעורבים בפעילות של מחלקות אחרות ויוכלו לתרום להצלחתן, הדבר יתרום רבות לתחושת המחוברות שלהם לארגון ולכן לשימורם בארגון לאורך זמן.

רוב העובדים יעריכו מאוד את ההזדמנות ללמוד תחומים חדשים ולהרגיש שהם מתפתחים מבחינה מקצועית ולא נותרים מאחור בעת שחבריהם ועמיתיהם מארגונים אחרים מתקדמים ומתפתחים.

לכן, הקניית הכשרה לעובד עשויה לתרום רבות גם למוטיבציה שלו להשקיע את מיטב מרצו להשגת יעדי הארגון.

ולבסוף, התרומה לתוצאות העסקיות של הארגון. הכשרה תורמת להגברת מחוברות העובדים לארגון והגברת מידת המחוברות של העובדים לארגון תורמת תרומה משמעותית לתוצאות העסקיות של הארגון. בין השאר משום שההכשרות מאפשרות לעובדים להצטיין בתפקידם לאורך זמן.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה