עוברים לדיגיטל: 5 מונחים דיגיטליים במשאבי אנוש

עוברים לדיגיטל: 5 מונחים דיגיטליים במשאבי אנוש

מונחים דיגיטליים חשובים ביותר במשאבי אנוש

שיתוף
מונחים במשאבי אנוש

מונחים במשאבי אנוש

למשאבי אנוש בעידן הדיגיטלי יש הרבה השפעה על הדרך בה הם מנהלים אנשים. המעבר לדיגיטל מייצר יתרונות רבים, וכן משפיע על האופן שבו אנשי משאבי אנוש פועלים ברמה היומיומית.

עבור רבים, משאבי אנוש דיגיטלי נראה מרתק, אולם האם באמת כולם מבינים מה זה אומר? הלקסיקון של מחלקת משאבי אנוש מתמלא מדי יום במונחים חדשים הקשורים לדיגיטל, שעליהם להכיר, כדי להבין את התופעה.

להלן 5 מונחים שאנשי משאבי אנוש צריכים להכיר בעולם הדיגיטל:

משאבי אנוש דיגיטליים

המונח משאבי אנוש דיגיטליים, מתייחס לתהליך אופטימיזציה שבו טכנולוגיות חדשות ממונפות כדי להפוך את משאבי אנוש ליעיל יותר.

כל תהליכי משאבי האנוש יכולים להיות דיגיטליים ואוטומטיים במידה מסוימת. חשבו למשל, על אפליקציות גיוס המאפשרות למועמדים לבצע הערכה אוטומטית (באמצעות משחקים והעלאת סרטון היכרות בווידאו).

ניתן לסרוק את סרטוני ההיכרויות ווידאו הללו על ידי אלגוריתם המנתחים כישורים רכים כגון: ידידותיות, פתיחות ואוריינטציה עבור לקוחות. נתונים אלו משולבים לאחר מכן עם הערכת המראיינים וכתוצאה מכך, היישום יכול להוות בחירה מקדימה מדויקת יותר.

SMAC

SMAC היא המאפשרת משאבי אנוש דיגיטליים. SMAC הוא קיצור של: social, mobile, analytics, cloud – עבור רשתות חברתיות, ניידים, אנליטיקה וענן.
לכל עובד פוטנציאלי כיום יש טלפון חכם. באמצעות ניתוח המידע, מעסיקים יכולים לנתח במהירות כמויות אדירות של נתונים ולבצע תחזיות לגבי כוח העבודה. המידע מאוחסן יותר ויותר בענן ופרופילי העובדים יכולים להיות משותפים זה לזה למטרות למידה ושיפור הביצועים.

טרנספורמציה דיגיטלית

מונח נוסף המשמש לעתים קרובות את מחלקת משאבי אנוש, הוא שינוי משאבי אנוש דיגיטלי. שינוי דיגיטלי הוא תהליך שינוי המתאר את המעבר ממשאבי אנוש מסורתיים לעבר גישה דיגיטלית יותר.

יישומי קליטת עובדים הם דוגמה טובה לכך. בעוד שעובדים חדשים באופן מסורתי היו מיועדים ללמידה ע"י מדריך, היום, אפליקציות ייעודיות יכולות לסייע במהלך תהליך המשולב; הן יכולות להנחות את המגויסים החדשים בשבועות הראשונים שלהם ולהציג אותם בצורה נוחה להיכרות עם עמיתיהם החדשים, ובכך להקטין את זמן הקליטה.
עם זאת, מתן גישה לאפליקציה ושילוב מוצלח של האפליקציה האמורה בתרגול יומיומי הם שני דברים שונים. תהליך בחירת התוכנה המתאימה (או יישום) ומדידת ההצלחה שלה, מכונה שינוי דיגיטלי.

כוח עבודה דיגיטלי

כוח העבודה הדיגיטלי הוא מונח אחר, אם כי מוזכר לעתים קרובות ביחס למשאבי אנוש דיגיטליים. הטכנולוגיה משנה את הדרך בה אנו עובדים וזה נכון גם לגבי המעסיקים; הם נהיים יותר ויותר דיגיטליים.

הצוות הוא גמיש יותר ויותר על פי דרישה, לפעמים עובד מהצד השני של העולם, כאשר ניתוח נתונים מאפשר לפעול בצורה יעילה יותר. הטכנולוגיה מאפשרת אוטומציה של רבות מהמשימות הניהוליות המסורתיות שמנהל משאבי אנוש אחראי להן.
שינויים אלה דורשים רמה גבוהה של גמישות, את היכולת לעבוד מרחוק, ואת היכולת האוטומטית להטמיע תובנות בזמן אמת לתוך הנתונים.

משאבי אנוש אג'ילי

משאבי אנוש אג'ילי, הוא מונח נוסף. כדי להבין מה זה אומר, אנחנו קודם צריך לדעת מה הוא אג'ילי.

לדברי מומחים: אנשים ותהליכים עוברים לתהליכים וכלים. זוהי הצהרה מוסכמת על מרבית אנשי משאבי האנוש.

תוכנת עבודה עוברת על תיעוד מקיף. משמעות הדבר היא כי תיקון מהיר וגס הוא טוב יותר מאשר בעיה מתועדת היטב אבל לא פתורה.

הלקוח הוא במקום הראשון ויצירת חווית לקוח היא בראש סדר העדיפויות עבור כולם בעסק. עבור משאבי אנוש זה בעיקר הלקוח הפנימי: העובד.

לעומת משאבי אנוש מסורתיים, משאבי אנוש זריזים הם דרך עבודה מכוונת-לקוח, שבה המטרה היא למידה מתמשכת ושיפור. בדרך זו של עבודה, מושגות תוצאות שירות מעולה באמצעות טכנולוגיות משאבי אנוש.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה