ייתכן שהמועמדים הטובים ביותר שלכם מחפשים משרה חלקית

ייתכן שהמועמדים הטובים ביותר שלכם מחפשים משרה חלקית

מעסיקים מתחומי ההנדסה והטכנולוגיה אינם מציעים בדרך כלל משרות חלקיות, אבל ייתכן שהם מחמיצים כך מועמדים טובים שאינם מעוניינים במשרה מלאה

שיתוף
מועמדים

מועמדים

אתם מחפשים כישרון STEM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה)? ייתכן שהמועמדים הטובים ביותר שלכם מחפשים משרה חלקית, כותבת באתר ere.net טרה מ. סינקלייר, פרופסור לכלכלה ויחסים בינלאומיים באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון.

בעולם הכלכלה נוטים לייחס את הימצאותן של המשרות החלקיות לעלייה במקרים שבהם מעסיקים הופכים כמה מהתפקידים במשרה מלאה בחברות שלהם לתפקידים במשרה חלקית. יש בארצות הברית 7.5 מיליון אנשים שעובדים במשרה חלקית מסיבות כלכליות (הם היו רוצים לעבוד יותר שעות אבל אינם מצליחים למצוא עבודה במשרה מלאה), אך יש גם מיליונים אחרים שמעוניינים באופן פעיל במסגרת העסקה גמישה יותר או בשעות מופחתות – והעניין הזה אינו מוגבל לעובדים נמוכי כישורים בלבד.

משרות חלקיות עשויות לתרום לשיפור המגוון

מחקר חדש שבו השתתפה סינקלייר מציג את הדמוגרפיה של האנשים שמעוניינים במשרה חלקית. 63% מהאנשים שמחפשים משרה חלקית הם נשים. משמעותו של העניין הרב של נשים במשרות כאלה הוא שהצעת יותר משרות חלקיות עשויה להיות דרך למשיכת נשים לתפקידים, דבר חשוב עבור מעסיקים מעוניינים במגוון אנושי. דבר שחשוב לזכור הוא שגם גברים וגם נשים עשויים להיות מעוניינים בגמישות על מנת להתאים את עצמם לחיים וללוחות הזמנים – הם אינם בהכרח מעוניינים במשרות חלקיות שבהן השעות נקבעות על ידי המעסיק.

המועמדים האלה עשויים להיות בעלי הכישרונות שאתם מחפשים. אחד הממצאים המעניינים ביותר במחקר הוא שעובדים במקצועות שקשורים למחשבים ולמתמטיקה הראו רמה גבוה של עניין במשרות חלקיות. כפי שניתן לנבא, אין הרבה משרות חלקיות בקטגוריה הזאת, מה שמביא לאי התאמה בין מה שרוצים מחפשי העבודה לבין מה שמציעים המועסקים.

עבור גברים ונשים גם יחד, העניין בעבודה במשרה חלקית עולה עם הגיל. מעסיקים שיעצבו משרות שיעזרו לעובדים המבוגרים יותר לעשות מעבר קל אל הפרישה, עשויים להגיע אל עובדים בעלי ניסיון רב. אם אתם שוקלים ליצור כמה משרות חלקיות, התמקדו בערים שבהן יוקר המחייה נמוך, כי בהן הביקוש למשרות כאלה רב יותר.

הפרופיל של כל מועמד עשוי לעזור לעובד להבין מה מבקשי העבודה באמת מחפשים ואיך ליצור תפקידים שמושכים את הכישרונות הטובים ביותר ללא קשר למספר השעות שבו כל אחד מהם מעוניין לעבוד. הצעת משרות חלקיות היא דרך נוספת למשוך מועמדים מובילים.

הנכם מוזמנים להשתתף בכנס ניהול כישרונות – ללא עלות. לחצו כאן לפרטים

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה