שיתוף

מוכנות המועמד להשתתפות בשיעורים מקוונים גורמת לו להיות יותר אטרקטיבי למעסיקים.

חינוך מקוון הוא דרך הפיתוח והלימוד של העתיד ומחקרים מראים כי לימודים דרך האינטרנט הפכו חיוביים יותר בשנים האחרונות. הזמנים השתנו גם בתחום החינוך וההכשרה, אשר נכנסו לעידן המידע הדיגיטלי. האינטרנט הפך להיות הדבק שמחזיק את החברה יחד.

מאז שיותר ויותר מקומות עבודה נכנסו לעולם הדיגיטל, מחקרים מראים כי מעסיקים רואים באינטרנט מעלות חיוביות בניגוד למה שהיה רק לפני כמה שנים. יותר ויותר ארגונים החלו להציע תוכניות למידה מרחוק, ובשלב מסוים, רוב העובדים שלהם נרשמו לתוכניות אלו.

כאשר הסטיגמה של החינוך המקוון ממשיכה להתפוגג, היתרונות של כיתה מבוססת מחשב הופכים בולטים יותר ויותר. למעשה, שיעורים מקוונים מלמדים את התלמידים מיומנויות וטכניקות מתקדמות בעלויות נמוכות יותר ומקלות על הנסיעות הלוך ושוב לכתה.

מחקרים הראו, כי בתהליך הראיון של מועמד למקום עבודה, על המועמד להסביר את היתרונות שהחינוך המקוון העניק לו, בהשוואה לאלו של המועמדים הפוטנציאלים המתחרים שלמדו רק באוניברסיטאות ובמכללות סטנדרטיות.

כיצד החינוך המקוון הופך אטרקטיבי עבור המעסיקים?

כדי לקחת קורסים באינטרנט, על המועמד להיות בעל אוריינטציה של אוטודידקט מטבעו ובעל מוטיבציה ללמידה. כאשר מועמד "משוויץ" בלימודים המקוונים שעשה, המעסיק מבין כי הוא מתלהב ובעד אופי הלימוד ושזה יתאים לו גם בארגון הנוכחי.
לקיחת שיעורים מקוונים והצלחה בהם היא מיומנות מוגדרת בפני עצמה, שכן עמידה בלוח זמנים מציאותית ומורכבת בהצלחה, היא ערך נוסף של ניהול זמן שהמעסיק מרוויח מהמועמד.

מאחר שרוב הכיתות המקוונות מחוסרות שיטה מסורתית של לימוד, התלמידים ימצאו כי עליהם ללמוד לנהל את המחקר שלהם בעצמם ולהפוך לעצמאיים כדי להצליח.

המציאות היא שהמועמד יצטרך ללמוד איך לעשות את המחקר שלו בעצמו כדי להצליח וזהו ערך חשוב ומדהים גם בעבודה על פרויקטים מורכבים.

בכל סוג קריירה בה המועמד יבחר להמשיך, הוא תמיד ימצא שימוש המיומנויות מחקר מהירות ויעילות. נטילת שיעורים מקוונים מפתחת מיומנויות אלו בצורה ייחודית, אך המועמד חייב להיות בעל סוג מיוחד של עצמאות ואוטודידקטיות כדי להצליח.

כדי להצליח בקורסים מקוונים, המועמד חייב לשלוט בעולם המחשב והאינטרנט. גם בקריירה זה כך ולכן הפוטנציאל מתגלה.

אחד הכישורים הרצויים ביותר שמעסיקים מחפשים במועמדים פוטנציאליים הוא היכולת לעבוד ללא פיקוח. כסטודנט מקוון, זה מגיע עם הלימוד. ללא יד מכוונת של פרופסור במפגשי פנים אל פנים, הסטודנט מתפתח ולומד בעצמו.

מעסיקים לא אוהבים לגייס אנשים שהם מרגישים שיש להם צורך בבייביסיטר. הם רוצים להעסיק עובדים שיש להם ערכים של משמעת ומוסר עבודה. הלימודים המכוונים שבצעו בהצלחה מעידים על כך.

כנס פיתוח ארגוני 2019

אין תגובות

השאר תגובה