שיתוף

במחקר של לינקין בנושא השפעת קעקועים בעבודה נמצא, כי 9 מתוך 10 אנשי מקצוע בתחום הרפואה סבורים שקעקועים עשויים להגביל את התקדמות הקריירה. 60% מאנשי מקצוע בתחום הקריירה טוענים כי אפליות נגד מועמדים ועובדים עם קעקועים הצטמצמו במשך חמש השנים האחרונות.

מחקר חדש שפורסם היום על ידי LinkedIn, מגלה הטיות של מעסיקים נגד מועמדים עם קעקועים בבריטניה שעשויה לגרום לאותם מעסיקים להחמיץ כישרונות מקצועיים. המחקר אף מראה חוסר התאמה בין הדרך בה אנשי הגיוס ובין הדרך בה מחפשי עבודה חשים בהשפעת ההטיות.

במחקר התגלה כי שלושה רבעים (75%) מאנשי הגיוס בבריטניה סבורים כי מראה המועמד ודמותו ממלאים תפקיד משמעותי בתהליך הגיוס, ו -88% אמרו כי קעקוע לא יכול להגביל את התקדמותו של אדם בעבודה. נתון מטריד נוסף שהתגלה במחקר: 4 מתוך 10 הודו כי דחו מועמדים לעבודה בשל קעקוע גלוי.

כשהם נשאלו מדוע קעקועים גרמו לדחיות אלה, רק קצת מתחת למחצית (47%) אמרו כי הסיבה לכך היא אי-סובלנות בתעשייה. 46% סברו כי קעקוע מצביע על חוסר מקצועיות, ו- 41% אמרו כי הסיבה לכך היא שלמעסיק יש קוד לבוש קפדני. 26 אחוזים מהמגייסים גם אמרו שהם ירגישו לא נוח לגייס מועמד בעל פירסינג גלוי, ולגבי שיער צבוע: 21 אחוזים. למרות הטיה זו, אנשי מקצוע רבים יודעים כי היחס הזה לא פוגע באמת בתעשייה, עם 82 אחוזים מהנשאלים שאמרו שאינם מפלים מועמדים ועובדים בשל דימוי ומראה פיזי.

עם זאת, נראה כי רבים מחפשי העבודה אינם מודעים לאפליה הפוטנציאלית הזאת, כאשר ארבעה מתוך חמישה (80%) מועמדים משוכנעים שהם מעולם לא נדחו לעבודה בגלל קעקועים גלויים שלהם, בעוד שיותר משליש (34% ) אמרו שהם לא חושבים שקעקוע "יקעקע" את הקריירה שלהם במקום.

למרות שיש בבירור עדיין הטיה נגד דברים כגון קעקועים במקום העבודה, יש אינדיקציות לכך כי העמדות משתנות. 60% מאנשי מקצוע מוכשרים אמרו כי אפליה נגד קעקועים ודימוי פיזי ירדה בחמש השנים האחרונות. יש גם סימנים חיוביים לכך שעסקים נוקטים צעדים כדי לעצור את זה – עם ראיונות טלפוניים, הערכות במציאות וירטואלית ומיון מועמדים על ידי רובוטים בשיטות המשמשות להפחתת האפליה בתהליך ההעסקה.

עם כמעט חמישית מהמבוגרים בבריטניה שכרגע מוערכים כבעלי קעקוע, היחס הנוכחי סביב קעקועים גלויים משמעותו שמעסיקים יפסידו כישרונות רבים עם יתייחסו לגורם חיצוני זה.

"למרות זאת, זה מעודד לראות כי כל כך הרבה אנשי מקצוע כישרון נוקטים צעדים פעילים כדי לעזור להפחית את בהטיה בזו ומעודדים יותר ביטוי עצמי במקום העבודה. ככל שאנו ממשיכים לראות כלי AI מושבלים בתהליכי הגיוס, אנו מקווים שזה יסייע למגייסים להסיר חלק מההטיות מהתהליך ולהתמקד בשיפוט פוטנציאל המועמד והדברים החשובים יותר". כך, לדברי גורמים בלינקדאין.

אין תגובות

השאר תגובה