מגמות שכר לשנת 2013

מגמות שכר לשנת 2013

עלייה ניכרת בשכר הממוצע צפויה השנה בשלושת הענפים הבאים: טכנולוגיה, אדמיניסטרציה ופיננסים. חברת Robert Half International חושפת את מגמות השכר המסתמנות לשנת 2013

שיתוף
מגמות בשכר עובדים בעולם

מיהם המרוויחים הגדולים ביותר לשנת 2013?

על פי מחקר חדש, בעלי מקצועות טכנולוגיים, אדמיניסטרטורים, ואנשי כספים למיניהם צפויים להגדיל משמעותית את שכרם החודשי במהלך 12 החודשים הקרובים. חברות המעסיקות עובדים בעיקר מתחומים אלה או השואפות לאייש משרות בתחומים אלה – צריכות להיערך נכונה לקראת העלייה הדרמטית והתחרות האגרסיבית על הטאלנטים בתחומים אלה, תחרות המהווה את הגורם המרכזי להעלאת השכר המשמעותית.

יציאה מהמיתון וחזרה לנורמליזציה?

המחקר החדש שפרסמה חברת הייעוץ וההשמה Robert Half International לא נותן לכך תשובה אך הוא מצביע על מגמה ברורה של עלייה במשכורות בשנת העבודה החדשה 2013.

על פי המחקר, ניתן יהיה לראות את העליה החדה ביותר במשכורות בענף הטכנולוגי, לצד הדרישה הגוברת לעובדים בעלי רקע טכנולוגי. מן המחקר עולה כי לעובדים בענף זה צפויה העלאת שכר ממוצעת בשיעור של 5.3%. התחום הטכנולוגי כולו צמא לטאלנטים חדשים ובפרט, קיים מחסור מתמשך בשנים האחרונות במומחי מערכות מידע, תוכניתני אפליקציות ותוכניתני אפליקציות לתחום הסלולארי, מנהלי רשתות, מהנדסי תוכנה וחומרה וכיו"ב.

על פי המחקר, בעלי רקע טכנולוגי המתמצאים בפיתוח אפליקציות לענף הסלולארי צפויים לעליית השכר הממוצעת הגבוהה ביותר במשק לשנת 2013– עלייה בשיעור של 9%.

תחום אחר, רחוק מאוד מענף הטכנולוגיה, אשר בו המשכורות לא הגיעו לכותרות בשנים האחרונות, אשר בו צפויה עלייה משמעותית בשכר דווקא ב-2013 הוא תחום האדמיניסטרציה. אדמיניסטרטורים למיניהם צפויים לקבל העלאת שכר ממוצעת בשיעור של 3.5% במהלך 2013.

בתחום האדמיניסטרציה קיים מחסור רציני בעיקר בעוזרים אישיים, מנהלי משרד, אנשי שירות לקוחות ותמיכה אדמיניסטרטיבית כללית.

בעלי המקצועות הפיננסיים / הכלכליים למיניהם לא ישכחו לדאוג גם לעצמם בשנה הקרובה. להם ממתינה העלאת שכר ממוצעת בשיעור של כ-3% בשנת העבודה הקרובה.

הביקוש לבעלי השכלה פיננסית, בעיקר לאנליסטים, מנהלי תיקי לקוחות פיננסיים, חשבים / אנליסטים מתחום הבריאות והשירותים הרפואיים ולמנהלים פיננסיים כלליים, יוביל לעלייה הניכרת בשכר הממוצע.

"קיים פער משמעותי בין ההיצע לביקוש בשלושת הענפים הללו ובעיקר בתחום טכנולוגיית המידע, ראיית חשבון, ניהול פיננסי וכיו"ב. החברות אשר צריכות לאייש משרות בכל אחד משלושת התחומים שצויינו כאן צריכות לעבוד קשה מן הרגיל השנה וזה אומר שיהיה עליהן לספוג העלאת שכר לא מבוטלת", כך לדברי מקס מיסמר, מנכ"ל Robert Half International.

לדברי מיסמר, מדריך השכר לשנת 2013 של Robert Half International, יכול לסייע לחברות לתכנן נכון את התקציב שלהן לקראת השנה הקרובה שכן מדריך שכר זה נותן מענה לתפקידים רבים, בדרגים השונים, בשלל ענפים כמו ענף השירותים הרפואיים, הביטוח, הייטק ועוד.

אמנם המחקר בוצע על סמך נתונים שהתקבלו בשוק העבודה האמריקאי, אולם לדברי מיסמר, מגמות שכר לשנת 2013 כפי שהן עולות מהמחקר העדכני, יכולות לסייע לחברות רבות, מקומיות כמו גם בינלאומיות, לקרוא נכונה את המפה. לדבריו, חברות שיבינו את מגמות השכר יוכלו להיערך נכונה, מבחינה תקציבית, לשנה הבאה ובכלל לטווח הארוך, תוך שהן יקבלו למעשה כלים שיסייעו להן להתמודד טוב יותר עם התחרות על ההון האנושי ולצבור יתרון על פני המתחרים.

הבנת מגמות בשכר, לדברי מיסמר, הינה חיונית להצלחה עסקית של חברה אשר נשענת על ההון האנושי כאסטרטגיה עסקית והקשר בין מגמות השכר למגמות גיוס עובדים הוא קשר ישיר, חזק ובלתי הפיך.

סקירה רחבה של מגמות וחידושים בתחום השכר והתגמולים בארץ ובעולם תועבר במושב 'שכר, תגמול ותמרוץ' בכנס משאבי אנוש השנתי הקרוב, ע"י טלי עצמון.

למידע נוסף על הכנס: לו"ז, מרצים ורישום – לחץ כאן!

רישום ליריד משאבי אנוש

אין תגובות

השאר תגובה