לשבור את המיתוס של סיזיפוס: איך להיפטר מדפוסים שליליים בעבודה

לשבור את המיתוס של סיזיפוס: איך להיפטר מדפוסים שליליים בעבודה

לכולנו יש כמה הרגלים גרועים שמזיקים לנו, זה הזמן למצוא את הדרך להיפטר מהם

שיתוף
הרגלים רעים בעבודה

הרגלים רעים בעבודה

ההרגלים הללו נעשים כל כך מושרשים, עד כי אנחנו חושבים שאין לנו כוח או אפשרות לשנות אותם. הם פשוט הופכים לחלק מחיי היומיום שלנו.

מהו המיתוס של סיזיפוס?

סיזיפוס היה אדם ערמומי שעל פי המיתולוגיה היוונית נידון על ידי זאוס, אל השמיים, על מעשיו הרעים לגלגל סלע במעלה גבעה, רק כדי לגלגל אותו חזרה למטה. הוא יצטרך לחזור על המשימה הזאת יום אחר יום לנצח. עונש אכזרי שלא תאחלו אפילו לאויבים שלכם.

מדי יום, גלגל סיזיפוס את הסלע במעלה ובמורד הגבעה. הוא היה תחת כישוף , אבל מה יכול סיזיפוס לעשות כדי לשבור את הלחש? הדרך הטובה ביותר להתמודד עם זה היתה אם סיזיפוס לא היה נכנע לכישוף מלכתחילה. רבים מאיתנו הם כמו סיזיפוס, בכך שהם מנציחים את הסבל שלהם ולא בוחרים בפתרון לצאת מהדפוסים המזיקים, הם למעשה מכתיבים את גורלם הסיזיפי.

מה היה קורה אם סיזיפוס היה מתעורר בוקר אחד ואומר: "זה מיתוס! אני לא צריך לדחוף את הסלע הזה שוב ושוב אם אני לא רוצה. אני לא צריך לסבול … אני יכול לעזוב את הסלע הזה, ואני יכול לעזוב את ההר הזה, ואני יכול ללכת למקום אחר! מה אם סיזיפוס ידע שיש לו בחירות?!.

לנו, לעומת סיזיפוס, יש בחירות ועלינו לשבור את הדפוסים וההרגלים השליליים, כדי לחיות טוב יותר ולהצליח.
לכל אחד מאיתנו יש סלע אחד או יותר, שאנו מגלגלים במעלה ובמורד הגבעה. הדרך להיפטר ממנו בראש ובראשונה היא, להיות מודעים לסלעים שלנו. שאלו את עצמיכם: מהו הסלע שלך שאתם מגלגלים את הגבעה? האם זה היחסים שלך עם המנהל בעבודה? האם זו העבודה עצמה? האם זה התמכרות לסוכר, קפה ו / או אלכוהול? האם חיכוכים במשפחה?

זה יכול להיות גם השוואה, אשמה, תחרות, כעס, רגש של תבוסה או אמונה כי אהבה לעולם לא תגיע. סלעים הללו נותנים לנו תחושה של דחייה עצמית, שנועלים את האמונות והדפוסים השליליים שבתוכנו המקלקלים את מה שטוב בחיי היומיום.

כיצד נפטרים מהסלע? או.. כיצד נפטרים מהרגלים רעים?!

הרגלים רעים מפריעים לחיים שלנו ומונעים מאיתנו להשיג את המטרות. הם מסכנים את בריאותנו ומבזבזים את הזמן ואת האנרגיה.

רוב הרגלים הרעים נגרמים על ידי שני דברים : מתח ושעמום.

רוב הזמן, הרגלים רעים הם פשוט דרך להתמודד עם מתח ושעמום. כל דבר, החל מלכסוס את הציפורניים, דרך עישון, מסע שופינג בזבזני ועד לאלכוהול ואכילה מופרזת.

הבשורה הטובה היא, שזה לא חייב להיות כך.

אתם יכולים יכול ללמד את עצמכם דרכים חדשות ובריאות להתמודד עם מתח ושעמום, שבו אתה יכול ואז להחליף במקום הרגלים רעים שלך.

כמובן, לפעמים הלחץ או השעמום כי הוא מעל פני השטח כשלעומק ישנן בעיות של אי שקט עמוקות יותר. אם אתם רציניים לגבי ביצוע שינויים ומיגור הרגלים רעים, יש לחפור לעומק ולמצוא את הסיבה וכמובן לטפל בה באופן יסודי ורציני.

הכירו אתה הרגלים הרעים שלכם, זה חיוני כדי להתגבר עליהם.

אתם לא מבטלים הרגל רע, אתם למעשה מחליפים אותו בהרגל טוב ובריא.

כל ההרגלים שיש לכם עכשיו – טובים או רעים – נמצאים בחיים שלכם מסיבה מסוימת. בדרך כלשהי, התנהגויות אלה יספקו עבורכם תועלת גם אם הם רעים עבורכם, ע"י החלפת בהרגלים טובים.

במקרים רבים, הרגל רע היא דרך פשוטה להתמודד עם הלחץ. לדוגמה, לעשן סיגריות לפני מבחן מתוך הלחץ לעבור אותו, זו דרך פורקן.

הרגלים גרועים בעבודה

פתיחת תיבת הדוא"ל הנכנס שלך מיד עם הפעלת המחשב יכולה לגרום לך להרגיש מחובר. אך הפועל כשאתה קורא את כל הודעות הדוא"ל מיד כשהגעת לעבודה, אתה עשוי לבזבז זמן יקר על משימות דחופות, או אפילו לאחר לישיבות. הקריאה הממושכת הורסת את הפרודוקטיביות שלך, וניתן לשנות את ההרגל הזה ע"י חלוקת הדוא"ל לדברים דחופים יותר ופחות. לפזר את קראית הדוא"ל לאורך שעות היום לפי הדחיפות.

כיצד לשבור הרגלים רעים?

בחרו תחליף להרגל הרע שלכם. תצטרכו תכנית מראש כדי להחליט איך תוכלו להגיב כאשר עם מתח או שעמום – דבר שמנחה את ההרגלים הרעים שלכם. לדוגמה: מה בכוונתכם לעשות כאשר תרגישו דחף לעשן? אולי תצאו לפעילות ספורטיבית קצרה? גם לה יש אפקט להקלה במתח והסטרס.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה