לראשונה: 180 אלף ש"ח לעובדים שההנהלה מנעה מהם להתארגן

לראשונה: 180 אלף ש"ח לעובדים שההנהלה מנעה מהם להתארגן

הנהלת מחסני חשמל התנכלה לעובד ואיימה עליו כדי לעצור את יוזמת התארגנות העובדים. לראשונה, החליט ביה"ד האזורי להפעיל על החברה סנקציות

שיתוף

מחסני חשמל

הנהלת מחסני חשמל, מקבוצת אלקטרה, תשלם לעובדיה פיצויים בסף של 180 אלף שקלים, לאחר שניסתה למנוע מהם להקים ועד עובדים ולהתארגן בהסתדרות. כך הוחלט היום (ה') בבית הדין האזורי בתל אביב. ההנהלה איימה על העובדים שניסו להתארגן, ועל כן החליט בית הדין לראשונה להפעיל את החוק שעל פיו יופעלו סנקציות על מעסיק המנסה למנוע התארגנות מעובדיו (חוק שנחקק ונכנס לתוקף ב-2009).

את ההתארגנות החל לפני כשנתיים עובד בשם תומר כובשי, המועסק כמנהל מכירות בסניף נס ציונה. הוא החל להחתים את עובדי הרשת בטפסי הצטרפות להסתדרות. על פי תביעה שהגישו העובדים באמצעות ההסתדרות כעבור כשנתיים (בשנת 2011) באמצעות עורכי הדין שי תקן ומורן פרידמן, ההנהלה ניסתה להתנכל לכובשי, כאשר הוצגו לבית הדין תמלילי שיחות בהן הממונה עליו, סמי לוי. בשיחות מכנה אותו "מטומטם", ואומר לו שהוא לא יודע עם מי יש לו עסק וכי לא יהיה לו שום מקום עבודה אם ימשיך להחתים עובדים". עוד לפי התביעה, הוצע לכובשי להגיש למנכ"ל הרשת את טפסי ההצטרפות, ואם יעשה כן יקודם לתפקיד מנהל מכירות אזור דרום. בנוסף נאמר לו כי יקבל יחס מועדף. משסרב כובשי להצעה, אמר לו לוי כי כל דבר שיעשה יתועד בתיק האישי שלו, הוא יבדק בזכוכית מגדלת, אם פעם אחת לא יבוא לעבודה או יאחר רק בדקה, יפוטר.  

השופטים בבית הדין לעבודה אמרו כי הופעלו על העובד מכבש לחצים ואיומים בוטים, וכל זאת על מנת לסכל את התארגנות עובדי החברה.

 להגנתה טענה הנהלת החברה כי השיחות בין כובשי לבין לוי היו פרטיות, מתוך יחסי חברות שנבנו ביניהם. השופט דחה טענה זו, ואמר כי לוי המנהל הודה ביחסי מנהל-כפיף הקיימים ביניהם, וכי בהחלט יש בסמכותו להמליץ על פיטוריו. השופט גם מתח ביקורת קשה על הנהלת החברה, שגם לא גינתה את התנהגותו של לוי ואף גיבתה אותו.

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה