לקראת כנס שכר והטבות: מהו תפקידו של מנהל תגמול הוני

לקראת כנס שכר והטבות: מהו תפקידו של מנהל תגמול הוני

מנהלי תגמול ההוני אחראים לחקר, הקמה ותחזוקה של מערכת השכר של החברה

שיתוף
מנהל תגמול הוני

מנהל תגמול הוני

לקראת כנס מנהלי שכר והטבות שיתקיים ב- 13.11 בכפר המכביה, אנו מרחיבים בנושא תפקידו ותחומי אחריותו של מנהל תגמול הוני.

בביצוע תפקיד חשוב זה, המנהל צריך לחקור ולהבין את השווקים התחרותיים הנוכחיים והמתקרבים, באשר לשכר ולהטבות. על המנהל למצוא דרכים שיבטיחו כי שיעורי השכר יהיו הוגנים ומתאימים לשוק, כדי לשמור על עובדים ולגייס עובדים נוספים.

מנהל התגמול ההוני עשוי להתמחות בארגונים גדולים יותר, בתחומים ספציפיים כגון סיווג עבודה או שכר שוק.
בשירות המדינה, בדרך כלל המנהל קובע את ציוני השכר הקובעים את רמת העובדים ואת גובה השכר.

מנהל תגמול הוני נעזר לעתים קרובות על ידי אנשי צוות משאבי אנוש. באמצעות הצוות הוא יכול לערוך סקרי שכר כדי לראות כיצד שיעורי השכר בחברה עומדים ביחס לאלו של חברות אחרות. הוא יכולים גם לעבוד עם אתרים ייעודיים המתמחים בכך, ולעשות השוואות בשוק של תשלום לפי חברה, תחום התעשייה, התפקידים, מספר העובדים ותחומי אחריותם.

תפקידו של מנהל התגמול ההוני הוא לראות כי סולם השכר של החברה עומד במדיניות המשתנה, בחוקים ובתקנות הפדרליים. בנוסף, בהתאם לצורכי הארגון, מנהלי התגמול ההוני יכול לפקח על מערכת הערכת הביצועים של העובדים בחברה.

תחום אחריות נוסף שנקשר למנהל התגמול ההוני הוא – תחום ההטבות לעובדים. המנהל עשוי גם להתמודד עם ההטבות לעובדים ועם מערכות תגמול לעובדים כגון בונוסים, העלאות שכר, ותגמול עבור ביצועים.

בעוד שהחלק המרכזי של עבודתו של מנהל התגמול ההוני הוא בפיתוח אסטרטגיה לתגמולים ושכר, הוא לרוב יושב מאחורי מסך המחשב ועוסק בטבלאות ונתונים, מנהל טוב גם חובש כובע של שותף עסקי.

מנהלי תגמול הוני נפגשים עם מנהלי משאבי האנוש בחברה, כדי לסייע בפיתוח אסטרטגיות קידום ושימור של עובדים קיימים.

הם עשויים להיות אחראים על תכניות גידול שנתי כדי לקשור את הביצועים והרווחים לשכר השנתי של העובדים.
לכן, מנהל פיצויים יכול למצוא את עצמו עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מנהלים בודדים, כמו גם עם מנהלי משאבי אנוש, מומחים ממחלקת שכר ומנהלי רווחה, על מנת להבטיח כי העלאות נעשות כראוי ובהתאם לטווחים הראליים.

חשוב שאסטרטגיית התגמול ההוני תכיר את ההבדלים בבני אדם. לדוגמה, מנהל תגמול הוני יכול לעבוד ישירות עם מנהל גיוס כדי לסייע לו עם תיאור תפקיד חדש שיתאים לטווחי השכר המוצעים.
גם בחברות גדולות, מנהלי התגמול ההוני יכול להיות מעורבים בפרויקטים ובתהליכים כה רבים, עד כי הם מרגישים כאילו הם לובשים כובעים רבים מדי. אבל בחברות קטנות ואפילו בינוניות, אין זה יוצא דופן למצוא עובד שעליו מוטלת כל האחריות לכך.

חישוב תגמול הוני הוא מסובך ומורכב, והוא מצריך מיומנויות מתמטיות וסטטיסטיות טובות שלא לכל אחד יש.

מדוע מנהל תגמול הוני כל כך חשוב לחברה?

מהו הדבר הראשון שאנשים מתעניינים בו כאשר הם מקבלים הצעת עבודה? התשלום. מה הדבר הראשון שמישהו יגיד אם יגלה ששכרו נמוך מידי ביחס לשוק? שזו אפליה.

כאשר חברות לא משלמות כראוי או בדומה לחברות דומות בשוק, עובדים מתחילים לעזוב בהמוניהם. התשלום הראוי הכרחי לבניית ותחזוקה של חברה גדולה.

אין תגובות

השאר תגובה