סמים חכמים במקום העבודה

סמים חכמים במקום העבודה

תרופות מרשם שנועדו לבעיות ספציפיות הופכות בהדרגה לחומרים שעשויים "להעצים" את היכולות האנושיות, לחדור למקום העבודה ולשנות את אופיו

שיתוף
התמכרות לסמים של עובדים

התמכרות לסמים של עובדים

סמים מגבירים ביצועים אמנם אסורים בענפי הספורט התחרות אבל הם מותרים במקום העבודה, שגם הוא שואף להגביר הישגים ותפוקות. יותר ויותר מחקרים בודקים את השפעתם הפוטנציאלים של "טכנולוגיות העצמת האדם" (HETs) ומצביעות כנראה על מגמה חדשה.

ד"ר קארן דייל, מרצה בכירה בבית הספר לעסקים של אוניברסיטת לנקסטר, כותבת באתר HR magazine שעל פי כמה וכמה מחקרים, כולל כאלה שהתפרסמו בירחונים מדעיים וגם במדיה הפופולרית, ייתכן שאנו עומדים בפני התפתחויות מרחיקות לכת בהיבט של יישומים נרחבים של HETs.

תחום אחד שמשך תשומת לב מיוחדת הוא "העצמה קוגנטיבית" או מה שמכונה "סמים חכמים". אין כרגע שום סמים המורשים או משווקים לטובת המטרה הזאת, ישנם סמים (או תרופות) מסוימים המשמשים למצבים כמו ADHD (ריטלין) או נרקולפסיה (התקפי שינה בלתי נשלטים), שהפכו לכאלה הנתפסים כמספקים אפשרויות רבות יותר לחיזוק הריכוז, שיפור הזיכרון והמיקוד.

מותחים את גבולות האפשר

אין זה מפתיע, כותבת דייל, שקיימת התעניינות באופן שבו ניתן להשתמש בטכנולוגיות כאלה במקומות העבודה. סמים מסוג זה מציעים הזדמנויות למתוח את חיי העבודה של העובדים, להניע אנשים בעבודות ממריצות פחות, פתיחת תפקידים שקודם לכן אנשים נרתעו מהם – ולאפשר למועסקים לעבוד ביעילות רבה יותר, קשה יותר ולאורך זמן רב יותר.

דווח שסמים חכמים נמצאים בשימוש אצל עובדים המעורבים בצורות עבודה "אקסטרימיות" במשך שנים רבות: אנשי צבא, צוותים רפואיים ואנשים בשירותי החירום, תפקידים שבהם תקופות ממושכות של ריכוז מוגבר הן עניין של חיים ומוות, פשוטו כמשמעו. מעבר לכך הידע שלנו על שימוש שגרתי בסמים חכמים על ידי רנשים שרוצים לשפר את ביצועיהם בעבודה הוא מובל ואנקדוטי. הרעיון להגביר את הביצועים ולהפוך ל"עובדי-על" מהדהד עם היבטים רבים של עולם העבודה העכשווי: הדרישה המוגברת לתעסוקה גמישה ולתפוקה, ההשפעות של חברה החיה 24 על 7, הדגש הגדל על רוח יזמית, הסתמכות עצמית ושיפור עצמי, וההשלכות של חברה מזדקנת. סמים חכמים עשויים להיראות אטרקטיביים למדי לבעלי עניין מסחרי וניהולי המחפשים דרכים להגברת המחויבות והתפוקה.

העניין המרכזי ב-HETs והשלכותיהם על מקום העבודה אינו שהמעסיקים ידרשו מהעובדים שימוש בסמים, מה שאינו נראה סביר לפחות בהקשר התרבותי הנוכחי, אלא השימוש בחומרים אלה על-ידי עובדים שאפתנים, מה שישפיע על הציפיות מרוב במועסקים ועל תנאי ההעסקה שלהם. עבודה "אקסטרימית" עלולה להפוך לנורמליות החדשה. עובדים עלולים לראות את השימוש ב-HETs הזדמנות לצמצם את הפער בין דרישות התפקיד לבין היכולות האישיות שלהם, לתחרות או פשוט כדי לספק את הצורך שלהם בשיפור עצמי. לאיש אין עדיין תמונה ברורה של העתיד לבוא בהקשר זה, אבל יש מקום לתחילתו של דיון על השימוש בחומרים ממשפחת ה-HETs ועל השפעתם על מקום העבודה.

יריד תעסוקה וירטואלי אוניברסיטת תל אביב

אין תגובות

השאר תגובה