כנס התעשייה הקיבוצית 2011: הקיבוץ הינו מעסיק מרכזי בפריפריה

כנס התעשייה הקיבוצית 2011: הקיבוץ הינו מעסיק מרכזי בפריפריה

איגוד התעשייה הקיבוצית: חרף המשבר הכלכלי, נרשם גידול בהיקף המכירות והתעשייה הקיבוצית לא יישמה מדיניות פיטורים

שיתוף
איגוד התעשייה הקיבוצית
איגוד התעשייה הקיבוצית

היום (יום ה') נערך הכנס השנתי של איגוד התעשייה הקיבוצית, ההשתתפות שר התמ"ת שלום שמחון, שרת החקלאות אורית נוקד, יו"ר קדימה ח"כ ציפי לבני ויו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ'.

מהנתונים שהוצגו בכנס, עולה כי התעשייה הקיבוצית צפויה לסיים את שנת 2011 עם היקף מכירות של 40.7 מיליארד שקלים, מה שמהווה גידול בשיעור של 2.2% מהשנה הקודמת. נתוני הייצור של התעשייה הקיבוצית בחו"ל יסתכמו השנה בכ–21 מיליארד שקלים,  מה שמהווה גידול בשיעור של 2.5% מאשתקד.

עמוס רבין, מנכ"ל איגוד התעשייה הקיבוצית, מסר  כי המיתון העולמי וההאטה במשק הישראלי כפועל יוצא, מעלים חששות רבות לגבי המשך הצמיחה של התעשייה הקיבוצית בשנה הקרובה. השלכות המיתון באות לידי ביטוי בשחיקה ברווח התפעולי של המפעלים ובירידה בפעילות הייצור של התעשייה הקיבוצית בחו"ל. רבין: "היצואנים מתמודדים עם המצב המורכב בין השאר, על ידי הגדלת היצוא לשווקים המתפתחים במזרח הרחוק ודרום אמריקה, אך הם לא יוכלו למלא את מקום שווקי היעד הגדולים באירופה וארה"ב, במקרה של החרפת המשבר."

רבין ציין שלמרות המצב הכלכלי הקשה מבית ומחוץ, התעשייה הקיבוצית לא יישמה מדיניות פיטורים וכי היא שמרה על מקומה כמעסיק מרכזי, בעיקר באזורי הפריפריה.

איגוד התעשייה הקיבוצית פנה בקריאה לממשלה בדרישה להגדיל ולחזק את התעשייה הקיבוצית, כדי שתמשיך לתרום את חלקה לכלכלה הישראלית הן כיצרנית, הן כיצואנית והן כמי שמהווה מקור עבודה מרכזי בפריפריה.  

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה