כנס הגיוס השנתי: 2 הרצאות נוספות

כנס הגיוס השנתי: 2 הרצאות נוספות

2 הרצאות נוספו לכנס הגיוס השנתי: מחקר בנצ'מרק בגיוס עובדים שיציג דרור גורביץ מ-AKT, והרצאה על נטוורקינג ככלי לגיוס כישרונות לארגון שיציג עופר ברייר

שיתוף
כנס הגיוס השנתי

 לכנס הגיוס השנתי שיערך ב-4 בפברואר במרכז הכנסים וואהל, נוספו שתי הרצאות חדשות:

הראשונה נקראת The Talent Network Platform ותעסוק באיתור כישרונות חדשים לארגון באמצעות קשרים. ינחה את ההרצאה עופר ברייר, מתודולוג מנחה ויועץ, המתמחה בבניית אסטרטגיות, ניהול ובפיתוח כישרונות.
עופר הנו יועץ ומנחה מנהלים, ארגונים גדולים וסטרטאפים. בהרצאתו יציג את הצורך בקשרים טובים כדי להתאים את האדם הנכון לארגון. ולפעמים אף את הצורך לבדוק כיצד הארגון יכול להתאים עצמו אם מדובר ב"טופ טאלנט" שהוא מעוניין בו. נושא עיקרי בהרצאה יהיה הנטוורקינג, שכולל לא רק ידידות וחברות, אלא מדע יחסי אנוש חכם המאפשר לבנות מערכת אמון עם אנשים מקושרים שבסביבתם חיים האנשים המוכשרים ביותר.  
עופר ברייר

הרצאה נוספת בכנס יציג דרור גורביץ, שותף מנהל בחברת הייעוץ AKT. דרור יציג מחקר בנצ'מרק שיזמה וערכה AKT על הפרקטיקות האפקטיביות בגיוס עובדים.

המחקר המקיף בוצע לאחר שהחברה זיהתה אצל לקוחותיה אתגרים ובעיות רבות במסגרת עבודת גיוס העובדים. מטרתו היא ללמוד כיצד ארגונים אחרים פועלים בתחום גיוס העובדים. במסגרת המחקר רואיינו למעלה מ-100 ארגונים מכל התחומים במשק הישראלי, שנשאלו על שיטות הגיוס שלהם. השאלות עסקו בתהליכי סינון ומיון מועמדים, על אופן מדידת תהליך הגיוס, הכשרות צוותי הגיוס, תקציב מחלקת הגיוס ועוד.  

התוצאות הצביעו על נתונים מעניינים והמחקר נותן דגש על ארגונים המשתייכים לקבוצת ה-Leaders – ארגונים שהציגו תוצאות טובות יותר שנמדדו לעומת האחרים. מה מאתגר קבוצה זו של ארגונים לעומת האחרים?

חברת AKT הנה חברת היעוץ למשאבי האנוש הגדולה בישראל, והיא מפעילה גם מרכזי מיון והתאמת מועמדים בפריסה ארצית. החברה נותנת יעוץ לארגונים רבים ברחבי הארץ במגוון של נושאים בתחום משאבי האנוש כגון שכר והטבות, ניהול שינויים בארגון, מיזוגים ועוד.

בהרצאתו יציג דרור גורביץ את עיקר ממצאי המחקר, שעתיד לצאת בכל שנה.

כנס הגיוס השנתי – לחצו כאן לפרטים ולהרשמה 

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה