כיצד מנהלי משאבי אנוש יכולים להפיק ערך משמעותי ממאמצי הגיוס שלהם

כיצד מנהלי משאבי אנוש יכולים להפיק ערך משמעותי ממאמצי הגיוס שלהם

טיפים לייעול תהליכי הגיוס באמצעות חשיבה חכמה וראייה לטווח הרחוק

שיתוף
ייעול תהליכי הגיוס

ייעול תהליכי הגיוס

אם בעבר היה מחסור ניכר במקומות עבודה ואנשים היו מודאגים כל הזמן בעניין, הרי שכיום ישנה "גאות תעסוקתית" ואנו חווים כבר זמן מה צמיחת עבודה חזקה. אמנם זה סימן טוב לכלכלה, אך היא הולידה קבוצה נוספת של אתגרים למעסיקים ולמגייסים במונחים של גיוס המועמדים.

כיום נהיה יותר ויותר קשה למנהלי משאבי אנוש להעסיק מועמדים מתאימים ולמלא את המשרות הפנויות. מלבד שימוש בתוכנות לגיוס כישרונות ומעקב אחר תהליך הגיוס, תוכלו לבנות צינור גיוסים חזק כדי להפוך את תהליך הגיוס לפורה ואיכותי יותר.

להלן כמה טיפים להפקת ערך משמעותי מתהליך הגיוס:

צרו תרבות חברה מהנה ומרגשת

עסקים ברחבי העולם כיום משנים את הדרך בה הם פועלים. הדגש הוא על תרבות חברה מהנה בה אתם חוגגים אירועים כגון ימי הולדת, ימי נישואין, וכו ', יוצאים לחופשות שנתיות, מציעים הטבות שונות וחווייתיות לעובדים, ובאופן כללי – הופכים את מקום העבודה למקום שכיף לעבוד בו.

חברות רבות מציעות שעות עבודה גמישות ואפשרויות עבודה מהבית והטבות מטורפות שהמתחרים יכולים רק לחלום עליהן. זוהי דרך רווחית למשוך כישרונות. השתמשו בפלטפורמה הדיגיטלית כדי להפיץ את מותג המעסיק שלכם בדגש על ההטבות והיתרונות של מקום עבודה שכיף לעבוד בו. אנשים שמחפשים עבודה חדשה או שינוי בדרך כלל יעדיפו את אותן חברות עם תרבות עבודה מצוינת.

עודדו תכניות "חבר מביא חבר"

אל תמעיטו בכוחה של תכנית "חבר מביא חבר" לגיוס עובדים – מדובר באחת התכניות בעלות הערך הגבוה ביותר לארגון. אם יש מי שיודע אילו עובדים יתאימו באופן מיטבי לחברה, אלו העובדים שלכם. רוב הסיכויים שתמצאו את הכישרון הבא שלכם דרך המלצה של עובדים קיימים, לכן חשוב ליישם תכנית זו בחברה ולייעל אותה ככל האפשר.

פנו למועמדים פסיביים

בדרך כלל כששומעים על כישרון על ששווה להעסיקו, הוא עובד ברגע זה במקום אחר. פניה למועמדים פסיביים, אלו שאינם מחפשים עבודה כרגע, התגלתה בשנים האחרונות כמוצלחת במיוחד ומפיקה תוצאות גיוס מיטביות. גם אם מועמדים כאלו שמחים מאוד במקום העבודה הנוכחי שלהם, תוכלו לנסות למשוך אותם לחברה שלכם אם תעבדו קשה על העניין.

תוכלו לשכנע את המועמדים הפסיביים להתעניין בעבודה אצלכם ע"י כך שתראו להם מדוע הם צריכים להצטרף אליכם ומה לחברה שלכם יש להציע להם. כמו שאומרים "הכל הוגן באהבה ובמלחמה" והעולם העסקי הוא לא פחות משדה קרב.

יישמו תהליך גיוס מתמשך

כאשר יש משרות פנויות בחברה אתם מפרסמים מודעת דרושים, מראיינים מועמדים ומגייסים את הטובים ביותר, לאחר מכן, אתם חוזרים לעבודתכם השוטפת עד סבב הגיוס הבא. זו לא בהכרח הדרך הנכונה. גיוס יעיל חייב להיות מתמשך ולא רק מוגבל למועד בו ישנן משרות פנויות. אם אתם צופים צמיחה בחברה או רוצים לפתח תוכניות גיבוי עבור תחלופת עובדים לא צפויה, חשוב לטפח צינור מועמדים רלוונטיים ומעוניינים אשר יכולים להפוך את הגיוס בהמשך לקל ומהיר.

חפשו מנהיגים פוטנציאליים

אם כל המועמדים שלכם נראים מוכשרים ומבטיחים ובכל זאת עליכם לבחור מועמד אחד, לכו על זה שיש לו פוטנציאל להוביל צוות יום אחד. רבים עשויים להיות בעלי ניסיון וכישורים נדרשים לניהול צוות, אבל לא לכולם יש את המיומנויות הרכות המתאימות ואת ההתלהבות הרצויה. חפשו מועמדים שמצוידים בדחף למנהיגות. גיוס מועמדים על בסיס הפוטנציאל שלהם היא דרך טובה ליצור כוח עבודה גמיש, אשר יאפשר לך לקדם מבפנים.

אין תגובות

השאר תגובה