חדר כושר למוח: חברת בריינטריין פותחת את חדר הכושר הקוגניטיבי לחברות וארגונים

חדר כושר למוח: חברת בריינטריין פותחת את חדר הכושר הקוגניטיבי לחברות וארגונים

בין שלל תכניות הבריאות שארגונים משלבים כתמריץ לעובדים ושמירה על אורח חייהם הבריא, קונספט מתקדם שאומץ ע"י רבים מהם לאחרונה, מתמקד באימוני כושר. לא לגוף - למוח, שאנו עושים בו את עיקר השימוש

שיתוף

אם תכנסו לחדר הכושר באוניברסיטת תל אביב תופתעו למצוא את העובדים מתאמנים על חיזוק השרירים, מול מחשב. לא מדובר בתכנת פלא שמאמנת את שרירי הגוף מבלי להזיז אותם, כי אם בתוכנה מתקדמת ביותר לאימון שרירי המוח. פרי פיתוחה של החברה הישראלית בריינטריין. אונ' תל אביב היא רק אחת מרשימת ארגונים מכובדת שעובדת עם חברת בריינטריין לאימוני המוח, ביניהם: אלביט, אלאופ, ארגוני גמלאים מוכרים ועוד.

אלי גל, מייסד ובעלי חברת בריינטריין, אומר: "האימון הקוגניטיבי נבנה ממערך מגוון של תרגילים שמטרתם לסייע ולשפר את התפקוד באזורים שונים במוח. העיקרון המנחה את האימון הקוגניטיבי הוא לסייע בשיפור של יכולות מגוונות כגון: סוגי זיכרון שונים, קשב וריכוז, תהליכי עיבוד מידע, תפיסה מרחבית , מהירות תגובה ורבים אחרים."

חברת בריינטריין (אימון מוחי), הוקמה בשנת 2008 והיא מובילה בארץ בתחומה. החברה מתמחה באימון קוגנטיבי אשר נעשה באמצעות מגוון רחב של תוכנות ייעודיות, שפותחו ע"י חוקרים מובילים בתחום. המכון של בריינטריין משתף פעולה באופן שוטף עם מכונים מקבילים בארה"ב ומתעדכן במחקרים העדכניים ביותר כדי לספק ללקוחות את האימון היעיל ביותר. שיטת העבודה המרכזית נעשית במכון כושר למוח, המהווה מרכז ידע והעשרה בתחום הקוגניציה ואימון המוח לבני הגיל השלישי ואף לאנשים מעל גיל ארבעים."

תרגיל אימון למוח - חברת בריינטריין
תרגיל אימון למוח - חברת בריינטריין

מדובר בחדר כושר של ממש שמיועד למוח?

"בהחלט. לארגונים מוצעות שתי אפשרויות: הראשונה בצורת הרצאה בה אני מעביר את תחום אימון המוח, מספק רקע תיאורטי לשיטה וכיצד היא פועלת, ומציג בפני הנוכחים תרגילי אימון שהם יכולים לבצע בעצמם באמצעות התוכנות המתאימות. מדובר בהרצאה אינפורמטיבית, לא שיווקית, האורכת כשעתיים ומבוססת מידע ומדע.

האפשרות השניה היא להקים מכון כושר בארגון לאימונים מוחיים. מדובר למעשה בחדר מחשבים הכוללים את התוכנות המתאימות לאימון המוחי של בריינטריין, כשלמכון מצטרף מדריך מטעמנו שמלווה את המתאמנים ומתרגל איתם לאורך כל האימונים."

אילו תוצאות האימון המוחי של בריינטריין מספק?

"חקר המוח בעשור האחרון מצביע כי ניתן להאט ולעצור את תהליך הירידה הקוגניטיבי המתרחש באופן טבעי בחיינו. מחקרים מהשנים האחרונות מצאו כי המוח שלנו הינו גמיש ואדפטיבי בכל גיל. המחקרים גילו כי בהינתן גירוי מתאים ניתן לא רק לשמר את היכולות המוחיות אלא אף להאט את הנסיגה הקוגניטיבית ולשפר יכולות קיימות. מלבד שיפור היכולות הקוגניטיביות ביניהן: זיכרון לטווח קצר, זיכרון עבודה, מהירות קבלת החלטות, התמצאות מרחבית וזיכרון צילומי, המחקרים מוכיחים כי האימונים הללו מעכבים אלצהיימר ודמנציה פוטנציאליים, למי שטרם סובל מהם."

אחרי כמה זמן של אימון מתחילים לראות תוצאות?

"ההמלצה המקצועית אומרת כדי לראות תוצאות צריך להתאמן במשך 3 חודשים, לפחות פעם-פעמיים בשבוע, בכל פעם למשך 3/4 שעה בערך. במכוני הכושר שאנו מקימים בארגונים, המדריך שלנו מלווה את המתאמנים גם אם מדובר בעשרות. הוא עובר ביניהם ומסביר להם על התרגילים כשהמטרה היא שיעבדו על התוכנה בעצמם."

באילו שאלות אתה נתקל בעיקר ממתאמנים?

"השאלות הן בעיקר: איך אני יודע שזה עובד וכמה זמן אני צריך לעשות את זה. התשובות הן שיש המון מידע מדעי ואפשר להסתכל ולקרוא באתר שלנו. יש שם עשרות מאמרים ומחקרים שמגבים את ההצלחה ומוכיחים כי השיטה יעילה ועובדת. כמה יש להתאמן? פשוט מאוד – כל החיים. בדיוק כמו מכון כושר גופני בו אנו מתאמנים כדי לשמור על הבריאות שלנו, באופן קבוע, כך גם במכון הכושר הקוגניטיבי. יש להתאמן על מנת לשמור על הביצועים."

כיצד הקמת את החברה? מה היתה המחשבה מאחורי התהליך?

"חברת בריינטריין קיימת מזה 8 שנים. לפני שהקמתי את החברה עבדתי כפיזיקאי וניהלתי חברת הייטק בקנדה ולאחר מכן עבדתי בחברות טכנולוגיה בישראל. גיליתי על עצמי כי התפקוד הקוגניטיבי שלי יורד עם הזמן. אם פעם הזיכרון שלי היה מצוין, עם השנים הוא נפגע וזה הפריע לי בעבודה. חיפשתי כלי שיעזור לי לפתח ולשפר את הזיכרון כמו גם לשמר אותו. למדתי על ההתפתחות המתקדמת בחקר המוח, ועל התוכנות שמאפשרות לשפר את היכולות הקוגניטיביות שלנו. כשהתחלתי להתאמן בתוכנות והבנתי שזה עובד מצוין, החלטתי ללמד ולסייע גם לאחרים.
לאחרונה חברות מסין וטאיוואן פנו אלינו בבקשה להקמת מכוני כושר קוגניטיביים אצלן ואנו עובדים על כך בימים אלו ממש." 

לפרטים נוספים ניתן לפנות במייל:  ema@brain-train.co.il

 

כנס משאבי אנוש 2020

תגובה 1

  1. רוצה להרשם לבריין טריין באוניברסיטת תל אביב

השאר תגובה