ח"כ שמאלוב-ברקוביץ': ביטוח לאומי הוא 'מדינה בתוך מדינה'

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ': ביטוח לאומי הוא 'מדינה בתוך מדינה'

חברי מועצת הביטוח הלאומי, שאמורה לפקח על המוסד, סיימו את כהונתם לפני שנה ועדיין לא מונו להם מחליפים

שיתוף
ח”כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ` - ביטוח לאומי

ח"כ יוליה שמאלוב-ברקוביץ' מקדימה, שיזמה דיון בנושא מועצת הביטוח הלאומי בוועדה לפניות הציבור, טענה במהלך הדיון כי יש צורך דחוף בביצוע רפורמות בגוף העליון של המוסד לביטוח לאומי – המועצה, על 56 חבריה.

לדברי ח"כ שמאלוב-ברקוביץ', לחברי המועצה "יש הרבה כוונות טובות אבל אין להם שיניים. חוקים הקשורים בביטוח הלאומי אינם נאכפים והנהלת המוסד, שאינה מעוניינת בפיקוח, עושה כל שביכולתה על מנת להעלים את המועצה."

עוד ציינה ח"כ שמאלוב-ברקוביץ', כי מצב זה הופך את ביטוח לאומי ל"מדינה בתוך מדינה", וכי ליקויי התפקוד של המוסד מאפשרים לחברות פרטיות רבות "לעשות הון מכך שפועלות למיצוי זכויות מבוטחי הביטוח הלאומי."

במהלך הישיבה התברר שהמועצה, שאמורה להתכנס 4 פעמים בשנה, מתכנסת בפועל לא יותר מפעם אחת בשנה. בנוסף, המועצה הנוכחית סיימה את כהונתה לפני שנה ועדיין לא מונו לה מחליפים.

"לא יתכן שדווקא מועצת הביטוח הלאומי, הגוף שאמור לפקח על המוסד החיוני ביותר עבור האזרחים, מתחבא מפני הציבור", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי מש"ס.

ח"כ אזולאי דרש משר הרווחה, משה כחלון, להקים מועצה חדשה שתטפל בדחיפות "בבעיות הבוערות בביטוח לאומי" לדבריו. עוד דרש ח"כ אזולאי, שהביטוח הלאומי יקים אתר אינטרנט נגיש, שיאפשר לאזרחים לתקשר עמו ביתר קלות.

סדנת ניהול זמן

תגובה 1

  1. מי כמוני יודע עד כמה חברת הכנסת צודקת.הייתי מועמד לתפקיד בכיר מאוד בביטוח לאומי וועדת המינויים שממנה מועצת הביטוח הלאומי להכריע במינויים בחרה בי פה אחד, אך מאחר וועדת האיתור של המנכלית שמתחת לוועדת המינויים בחרה במישהו אחר החליט השר לתמוך במינוי של המועמד השני, ובכך שם לצחוק החלטה של וועדה של מועצת המוסד (הדירקטוריון) שהחליטה פה אחד להמליץ על מינויי. מבקר המדינה אליו פניתי וערך חקירה רצינית הגיע למסקנה שאל לו להתערב בנימוקי השר.ולכן המועמד השני נבחר. תחליטו אתם וחבריכם מי צודק והאם ח"כ צודקת

השאר תגובה