הסיבה האמיתית לכך שנשים עוזבות את מקום העבודה

הסיבה האמיתית לכך שנשים עוזבות את מקום העבודה

מהי הסיבה האמיתית לכך שנשים הייטקיסטיות עוזבות את מקום עבודתן?

שיתוף
נשים עוזבות עבודה

נשים עוזבות עבודה

לנשים יש סיכוי גבוה פי שניים לעזוב את תעשיית הטכנולוגיה מאשר גברים (41% לעומת 17%). מדוע זה קורה? מחקר שנערך לאחרונה בארה"ב וסקר 4,000 נשים שהחליפו לאחרונה מקום עבודה מצא, כי הסיבה מספר 1 לכך שנשים עוזבות את החברה היא "חוסר בהזדמנות לקידום".

מחקר של Center for Talent Innovation מצא ש-27% מהנשים בענף הטכנולוגיה חשות עצירה בקריירה שלהן ו -32% צפויות להתפטר בתוך שנה. 48% מהנשים השחורות בארה"ב בתעשיית הטכנולוגיה מרגישות נבלמות.

לנשים יותר קשה להתקדם במקום העבודה מכמה סיבות. לעתים קרובות נשים חוששות שתהיינה מחוץ לתמונה בתפקידים יצירתיים וחדשניים יותר, ובמקום זה מתמקדות בתפקידי ביצוע פחות מספקים, לא מקבלות הזדמנות להתקדם לתפקידים גבוהים וחשות צורך להוכיח את עצמן שוב ושוב. מחקר של הרווארד, וורטון ו- MIT מצא שקולות הגברים נתפסים כמשכנעים יותר, מבוססי עובדות, והגיוניים יותר מקולותיהן של נשים – גם כאשר הן קוראות קריאות זהות.

חוקרים גילו כי נשים מקבלות תגובות מעורפלות יותר וביקורת אישיות בהערכות ביצועים, בעוד שהגברים מקבלים ייעוץ והכוונה לפעולה הקשור לתוצאותיהם העסקיות. בכירים בהייטק פחות נוטים לקבל את הרעיונות של הנשים ולפתח אותם, מאשר של הגברים (30% לעומת 37%). מחקר שחקר 1,800 אנשי מקצוע מצא כי ללא הנהגה מגוונת, נשים הם ב- 20% פחות סבירות לזכות בהסכמה על רעיונותיהן מאשר גברים לבנים.

המפתח הסודי לגיוון

הצעד הראשון והחשוב ביותר לשיפור המגוון המגדרי וההזדמנויות בעבודה הוא לוודא שאתה מתייחס לנשים העובדות בחברה שלך טוב מאוד. זה כולל להעריך את התרומות שלהן, להקצות להן פרויקטים בעלי השפעה גבוהה, לציין את ההישגים שלהן במפגשים ברמה הגבוהה, לשלם לה באופן שווה לגברים, לספק להן הזדמנויות לפתח ולהגדיל את המיומנויות שלהן, להקשיב ולעזור להן להתכונן לקידום, לאפשר להן להיות מנהלות טובות. בגלל הטיה לא מודעת, אלו פעולות שלרוב הבכירים נוטים יותר לעשות עבור גברים לבנים.

על פני השטח, נראה כאילו זה יכול להיות דרך טובה לעזור לאנשים לקדם את הקריירה שלהם, אבל הנתונים מראים שזה נכון רק עבור גברים, מחקר שסקר 4,000 נשים וגברים שסיימו את לימודיהם לתואר ראשון במנהל עסקים (שנסקרו ב -2008 ושוב ב -2010) מצא שכאשר נשים מקבלות הדרכה, מדובר לרוב בעצות כיצד לשנותן ולהשיג יותר ידע עצמי. כאשר גברים מקבלים הדרכה, מדובר לרוב באישור ציבורי של סמכותם לצעדים קונקרטיים, לקחת אחריות ולעשות מהלכים בקריירה. גברים שקיבלו חונכות היו בעלי סיכוי גבוה יותר להתקדם, אבל זה לא היה נכון לגבי נשים שקיבלו הדרכה.

המחקר מצא כי לנשים יש סיכוי גבוה יותר מאשר גברים להיות מאומנות, אך הנשים היו גם במשרות ברמה נמוכה יותר, השתכרו פחות, היו פחות מרוצות, ופחות סביר שיקודמו לעומת הגברים. כאשר מעודדים נשים ונותנים להן חסות עבור רעיונותיהן, נשים בטכנולוגיה הן בעלות סיכוי גבוה ב -70% שיקבלו את הרעיונות שלהן, 119% נטו יותר לראות את הרעיונות שלהם, ו -200% נטו יותר לראות את הרעיונות שלהם, לעומת נשים ללא נותני החסות.

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה