פחדתי לקדם אנשים כי אולי יתברר שהם טובים יותר ממני

פחדתי לקדם אנשים כי אולי יתברר שהם טובים יותר ממני

מתוך ריאיון עם מייסד ומנכ"ל חברת Red Ventures, ששרד נחיתת חירום ובעקבותיה הוא שינה את התפישה הניהולית שלו

שיתוף
פיתוח מנהלים
פיתוח מנהלים

אריק אליס, מייסד ומנכ"ל Red Ventures, חברה לשיווק ומכירות מוצרים ושירותים טכנולוגיים, היה אחד הנוסעים על טיסת US Airways שנחתה, נחיתת חירום, על נהר ההדסון בניו יורק בשנת 2009. האירוע שינה את חייו ואת תורת הניהול שלו ועל החוויה הזו הוא מדבר באתר משאבי אנוש Human Resources Inc.

אריק אליס: אני במטוס, לקראת נחיתת חירום, לא יודע מה הולך לקרות. אני מרגיש שאני לא מוכן עדיין, שיש כל כך הרבה דברים שאני עוד צריך לעשות – להיפרד, להתנצל, לתקן, לחבק שוב את הילדים שלי. אני לא פוחד, אני פשוט מרגיש שאני עדיין לא מוכן. הנחיתה עברה בשלום, אף אחד לא נפגע, כולנו חזרנו לחיים שלנו, אני קיבלתי את החיים שלי במתנה.

האירוע הזה שינה את החיים שלי לא רק במובן האישי אלא הוא שינה את התפישה הניהולית שלי בצורה יוצאת דופן. פתאום התחלתי לשאול את עצמי 'רגע, אם אני לא פוחד למות אז למה – לכל הרוחות – אני כל כך פוחד לחיות?' הבנתי שהחיים שלי מלאי פחדים וחששות ושאלו עוצרים אותי. הבנתי שעד כה נתתי לפחדים שלי לנהל אותי ולכן עצרתי אנשים מוכשרים בחברה, עצרתי פרויקטים, עיכבתי את הצמיחה שלנו והכול מתוך הפחדים שלי. פחדתי לקדם אנשים כי אולי יתברר שהם יותר טובים ממני. אולי לא יזדקקו לי יותר. אולי…

ההחלטה שקיבלתי, כבר אז ב-2009 הייתה להפסיק לפחד. החלטתי שאני לא פוחד לא מהחיים ולא מהמוות. היה לי ברור שאני אמות ושאני לא רוצה שהמוות יתפוס אותי לא מוכן. כתוצאה, החלטתי שאני מתכונן ליום שבו אפנה את מקומי בחברה והחלטתי להכשיר 4 מנהלים שיחליפו אותי בעתיד. הכשרתי 4 מנהלים שעובדים לצדי. 

כתוצאה, היום אני העובד הכי מאושר בעולם. יש לי מנהלים בעלי כישורים וסמכויות ואני סומך עליהם שינהלו את החברה נכון יותר מכפי שאני ניהלתי אותה לבד. יש פרויקטים ונושאים שבהם אני בכלל לא מעודכן, אני יודע שהם מטופלים בידיים טובות. אני לא פוחד שאולי המנהלים שלי טובים יותר ממני, אני יודע שהם טובים יותר, אני רוצה שהם יהיו טובים יותר, אני לא פוחד מההצלחות שלהם אני מברך עליהן. בזכותם אנחנו כיום חברה גדולה יותר, חזקה יותר ובריאה יותר. אני מרגיש שאני מנהל מאושר יותר, מעולם לא נהניתי כל כך להגיע לעבודה.

מ-2009 ועד השנה החברה צמחה והגדלנו את מצבת כוח האדם שלנו מ-350 עובדים ל-1,250 עובדים בשלוש שנים בלבד. זה הישג אדיר אבל הוא לא מפליא אותי.

 

סדנת ניהול זמן

אין תגובות

השאר תגובה