שיתוף

היתרונות של הורים במקום העבודה הם רבים ומגוונים, ויותר ויותר ארגונים מבינים כיום כי הורים עובדים הם נכס של ממש לארגון.

בין אם מדובר באיזון בין העבודה והבית, מיומנויות תקשורת, סבלנות וגמישות – היתרונות של הורים במקום העבודה, מוכחים.

מנהיגות ואחריות

ההכרה בך שאתה כבר לא האדם החשוב ביותר בעולם, מגיעה בו ברגע שאנו הופכים להורים. רק אז אנו מבינים שהילד שלנו הוא הדבר החשוב ביותר שקיים. זה לא פוגע ברצון שלנו להצליח בעבודה, להפך – זה מוסיף לה נדבך נוסף: הרצון להצליח ולהרוויח, כדי לספק את כל צרכיהם של ילדינו.

ברגע שאתה הופך להורה זה מפתה לחלוק את החוכמה שלך ואת המומחיות שלך עם עמיתים. אבל ככל שאתה יותר באינטראקציה עם הורים אחרים, כך אתה סבור שסגנון ההורות שלך הוא הטוב ביותר. חשוב לשמור את הדעות הללו לעצמך, כדי לשמור על הרמוניה על הסביבה.

גיוון

הורים מפתחים כבוד רב יותר לשוויון ולמתן הזדמנויות שוות לעמיתים לעבודה. בדיוק כשם שישנן משפחות מגוונות: שני אבות, שתי אמהות, ילדים עם מוגבלויות, כך נתפשת ההבנה שיש לקבל את האחר ולשלב אותו בחברה ובעבודה, ככל האפשר. בכך הורים במקום העבודה תומכים יותר בתחום הגיוון וההכללה.

התנגדות ללחץ חברתי

כאשר הופכים להורים, האחריות גדלה וכן ההתנגדות לבילויים ומסיבות לתוך הלילה, עם ההבנה שצריך לקום בבוקר ולטפל בילדים. ההתנגדות ללחץ חברתי מתחזקת, כאשר אתם הורים ועליכם לשמור על עצמיכם עבור ילדיכם.
היתרון לכך במקום העבודה הוא עצום. במקרים של התמרדויות, בריונות ורכילויות, הורים הרבה יותר חזקים בלשמור את עצמם מחוץ ל"אספסוף המורד", ולא להיכנע ללחצים חברתיים שמפעילים התנהגויות שליליות.

יש לכם חובה לדאוג למשפחה שלכם. התפקיד החדש הזה מספק לכם את הנחישות ליצור תרבות ידידותית למשפחה בעבודה, לאתגר את ההתנגדות להחלטות שלך ולעזור לאנשים לקבל שינוי ארגוני.

אותנטיות

יצירת ציפיות לא מציאותיות להצלחה נעלמות, כאשר אנו הורים. אנו מחויבים להיות עם רגליי על הקרקע ולא להתפתות לאשליות ולתגמולי בזק, שלאחר מכן יתגלו כהבטחות שווא, אלא להעדיף לשמור על קריירה יציבה ובטוחה. מנגנון האותנטיות שלנו עולה כהורים, הן כדוגלים באותנטיות בעצמנו והן כמזהים סוגים שונים של חוסר אמינות, שיכולים לפגוע בנו בהמשך.

אנשים מרגישים מחויבים לעבודה שלהם כאשר הם מטפלים בילדים ואחראים לפרנסתם, ועליהם לרכוש את הכישורים והניסיון להתקדם בקריירות שלהם.

טכנולוגיה

עם טכנולוגיית האינטרנט אתה יכול לתקשר עם אנשים מכל רחבי העולם תוך מבלי לקום כלל מהכסא. אך הורים זוכרים שלא לוותר על האלמנט האנושי של מעורבות העובדים.

הטכנולוגיה צריכה להשלים לאנשים מיומנויות כך שכולם ירגישו שהם עובדים יחד, גם אם הם במרחק קילומטרים זה מזה. הורים מורגלים לבטא את רגשותיהם בפני ילדיהם, לתמוך ולפרגן להם בכל עת, כך גם הורים עובדים לא נכנעים "לקרירות" הטכנולוגיה, וממשיכים לבטא ולפרגן לעמיתיהם לעבודה.

סדנת פרזנטציה אפקטיבית והעברת מסרים מרחוק

אין תגובות

השאר תגובה