הבייבי של המשרד

הבייבי של המשרד

במאמץ להחזיר הורים טריים לעבודה כמה שיותר מהר אחרי הלידה, יש חברות שמאפשרות לעובדים להגיע לעבודה עם התינוקות. איך זה עובד?

שיתוף
חופשת לידה
חופשת לידה

כולנו מכירים את התמונה של ג'ון קנדי ג'וניור – הילד השובב שמסתתר מתחת לשולחן העבודה של אביו. קנדי הצעיר ואחותו קרוליין אולי הגיעו לבקר את האבא, הנשיא ג'ון קנדי, בלשכתו המפוארת אבל לנשיא ארה"ב דאז היה סידור לילדים (צי של מטפלים, משרתים ואפילו אמא במשרה מלאה). כל אלו כמובן לא עומדים לרשות העובד הממוצע.

ג'ון קנדי ג'וניור במשרד של אבא  חברת המוניות ושירותי ההסעה הפרטיים Addison Lee שבלונדון רצתה להחזיר עובדים (נשים כגברים) למשרה מלאה וכמה שיותר מהר לאחר הלידה ועל כן, כדי להחזיר עובדים למשרדי החברה בהם מועסקים 900 עובדים (בנוסף על 2,200 נהגים), נקבעה מדיניות שמתירה לעובדי המשרד להגיע לעבודה עם התינוקות שלהם. עד כה, 8 תינוקות כבר מחתימים כרטיס כמידי בוקר, כשהם מגיעים למשרד בלוויית אחד ההורים.

ליאם גריפין, מנהל בכיר בחברת Addison Lee: "אנחנו חברה משפחתית ועל כן חשוב לנו במיוחד לאפשר לעובדים שלנו לשמור על איזון אופטימלי בין העבודה לחיי המשפחה. אנחנו גאים לקחת חלק במיזם כגון זה, שמציב את ערך המשפחה במרכז. זוהי תכנית שעונה על הצרכים של הארגון, שמקבל בחזרה את העובדים הטובים שלו כמה שיותר מהר, ובו בעת מטיבה עם ההורים ועם הפעוטות. זה ללא ספק הגביר את נאמנות העובדים למקום, תוך העלאת המוטיבציה שלהם. מאז שהחלנו את המדיניות החדשה אנחנו רואים אנרגיה חיובית יותר במשרד, וזה בא לידי ביטוי בעליה בתפוקה ובאיכות."

כשנשאל ליתרונות של מדיניות התינוקות במשרד בהיבט העסקי, ציין גריפין כי זו תורמת לרווחיות החברה באופן מובהק שכן העובדים המנוסים חוזרים לעבודה מחופשות הלידה מוקדם יותר, הם נעדרים פחות ומסוגלים לעבוד יום עבודה מלא כך שהתפוקה ואיכות העבודה – מגבירים את הרווחיות.

בעוד החברה מפיקה תועלת מהמיזם החדש, בתנאי שהוא מנוהל נכון, מי שמרוויח יותר מכולם הוא ההורה הצעיר ובפרט האם. "מדיניות זו מאפשר לאימהות צעירות חיסכון כספי משמעותי ומעבר לכך, זה נותן לאימהות הזדמנות להתחבר לתינוקות שלהן, לבלות איתם זמן איכות ולהמשיך להניק לתקופה ארוכה יותר", כך לדברי גריפין.

תכנית דוקומנטרית ששודרה בערוץ ה-BBC עקבה אחר המגמה החדשה במטרה לעודד חברות במשק לאפשר להורים צעירים לחזור לעבודה כמה שיותר מהר ובשיא המרץ מבלי להתנתק מהפעוטות שלהם שזה עתה הצטרפו אל חיק המשפחה.

עד כה הצטרפו למיזם 170 חברות אמריקאיות ולמעלה מ-2,000 תינוקות זכו להתלוות אל ההורים שלהם במקום להישאר מאחור עם מטפלת, סבא וסבתא או לבלות יום שלם פעוטון.

 

כנס משאבי אנוש בנושא העצמת ההון האנושי

אין תגובות

השאר תגובה