האמת העירומה על מנהיגות

האמת העירומה על מנהיגות

כמעט כל המנהיגים מחזיקים אצלם סוד כמוס ומשותף, זה הזמן לחשוף אותו ולהבין את ההשלכות

שיתוף
מנהלים גדולים

מנהלים גדולים

בעוד שהחיים והקריירה שלנו יכולים להימצא בדפוסים צפויים (לימודים בבית הספר, השכלה גבוהה, מסלול עבודה, עבודה קשה, קידום לתפקידים בכירים) – יש סוד קטן שמרבית המנהיגים לא אוהבים לדבר עליו. זה נושא שיכול לגרום לכל אחד מאיתנו להתמודד עם האמת בצורה אחרת.

מהו הסוד? מנהיג מתקדם לתפקיד המנהיגות שלו כיוון שהיה טוב למעשה במיומנות מסוימת ולא בגלל שהוא יודע להנהיג.

מנהלים קודמו לתפקידם כיוון שיצרו תוצאות אישיות מצוינות ולא בהכרח כי יצרו אותן בצוות, וודאי שלא קודמו רק כיוון שידעו להנהיג אחרים. ברוב המקרים, מנהיגים מתקבלים לתפקידם הבכיר מבלי לדעת להנהיג כלל. הטובים מביניהם לומדים את מיומנויות וכישורי ההנהגה עם הזמן, הפחות טובים – לא יודעים להנהיג אף פעם, והכפופים להם סובלים מהעניין.

כאשר אדם עובר לתפקיד מנהיגותי, הוא מבין למעשה שהוא אחראי לעשות את הדברים היחידים שמעולם לא הוכשר לעשות – להוביל, לעורר השראה ולהניע אנשים אחרים להיות הכי טובים שאפשר.

מנהיגים רבים חשים כי הם מעולם לא ראו את עצמם כמנהיגים. הם פשוט הלכו לעבודה כל יום וניסו לעשות כמיטב יכולתם. על הדרך, הם עזרו לאנשים סביבם להיות הכי טובים שלהם. זה הרגש שרבים מהמנהיגים חולקים. את המילים הללו אמר דוד נובאק, מייסד ומנכ"ל OGoLead ויו"ר לשעבר ומנכ"ל !Yum. "לכל אחד יש את הכוח להיות מנהיג אבל חשוב להבין שאתה לא יכול להשיג שום דבר גדול בחיים אם אתה מנסה לעשות את זה לבד, אתה צריך לקחת אנשים איתך. כולנו זקוקים לאנשים שיעזרו לנו לאורך הדרך". נובאק הוסיף.

כאחת מחברות המסעדות הגדולות בעולם, ל- Yum! יש יותר מ 43,000 מסעדות ביותר מ 130 מדינות. נובאק אולי לא ראה את עצמו כמנהיג, אבל רבים אחרים עשו זאת. הוא הוכר כ"מנכ"ל השנה לשנת 2012 "על-ידי המגזין Executive Executive, אחד מ -30 המנכ"לים הטובים בעולם של Barron והוכר כאחד מ -100 המנכ"לים הטובים ביותר בעולם על-ידי Harvard Business Review.

היום, נובאק פועל בשליחות לעזור לאנשים שרוצים להיות מנהיגים טובים יותר אבל הם לא מקבלים את פיתוח המנהיגות שהם רוצים. מחקרים מראים כי 87% מהמנהלים מסכימים שהם היו רוצים לקבל יותר הכשרה ניהולית כאשר הם לקחו על עצמם את התפקיד. Novak יצר את oGoLead כפתרון ומענה לצרכים אלה על ידי העברת עשרות שנים של למידה מוכחת מניהול ארגון גלובלי.

סיפורים כמו של נובאק עשויים להיראות בההתחלה כמו מקרים בלתי סבירים – אנשים רגילים, שעובדים קשה, מתקדמים בתפקידים, ומסיבה כלשהי רבים אוהבים להניח שמנהלים דגולים כאלה נוצרו איכשהו מילדותם במטרה להפוך למנהיגים פנומנליים. העניין הוא שהם לא. במקום זאת, הם שיפרו את כישוריהם ומיומנויותיהם והם עזרו לסובבים אותם להפוך להיות הטובים ביותר שהם יכולים להיות. ומישהו שם לב. מישהו ראה את הפוטנציאל שלהם להיות מנהיגים, בין אם זה היה דירקטוריון, או מנהיג בכיר אחר. זה קרה כך בכל הענפים.

מנהיגים רבים ספרו כי הם מעולם לא עברו הכשרה איך להיות מנהיג, ומנהיגות צריך להרוויח היא אינה ניתנת לכל אחד וזה לא משהו שכנראה ניתן ללמוד בשיעור. אם אנשים הם מה שגורם לעסק שלך לתקתק, אז זה צריך להיות המקום הראשון עליו תסתכל ובו תשקיע. אתה צריך לראות את המתאם בין מוצר ושירות ובין התרבות הפנימית ולהשקיע ככל האפשר בהכשרת מנהיגים עתידיים.

כנס משאבי אנוש שנתי 2022

אין תגובות

השאר תגובה