האם אתה אומלל בעבודתך?

האם אתה אומלל בעבודתך?

אנשים לא תמיד יודעים אם הם מאושרים או אומללים במקום עבודתם

שיתוף
אומללות בעבודה

אומללות בעבודה

כיצד תדע שאתה אומלל בעבודה? חוסר שביעות רצון בעבודה היא לא משהו שצריך לחיות איתו, ייתכן וזה הזמן לבצע שינוי.

אנשים עובדים שעות רבות כיום ורובם נמצאים במקום העבודה יותר מאשר בבית. הם חולקים מחשבות ורעיונות עם הקולגות שלהם לעבודה, יוצאים איתם לארוחת צהריים, לפינת הקפה, ומעבירים את מרבית שעות היום במשרד. אם אתה אינך מאושר, זה ישפיע על כל העבודה שלך, על המשימות ועל מצב הרוח. אומללות מזיקה גם לבריאות הפיזית.

כיצד תדע שאתה אומלל במקום העבודה? להלן 5 סימנים:

דחיינות

אחד הסימנים הלא מובהקים של אומללות במקום העבודה היא דחיינות. במיוחד, אצל אנשים שלפני כן היו עושים הכל בקצב סביר ולא דוחים משימות לאחר כך. אם אתה מנסה להגיע למשימות ולעשות גם את העבודה הפחות מעניינת אבל איכשהו אתה אף פעם לא באמת מגיע לזה, או שאתה עושה את זה ברגע האחרון האפשרי ותוך מאמץ רב ותוצאות עלובות, ייתכן שאינך מרוצה מעבודתך. אנשים רבים רואים סחבת כחולשה אישית, אך לעתים מדובר בסימן אזהרה מהחזקים ביותר של אומללות בעבודה.

אתה מבלה את יום שבת בדאגה מיום ראשון

אנשים שמבלים את השעות האחרונות של סוף השבוע בדאגה מפני החזרה לעבודה ביום ראשון, מגלים אומללות בעבודה. אין בכך ספק.
אחד הדברים הגרועים ביותר בלהיות אומלל בעבודה הוא כאשר האומללות "מחלחלת" אל תוך הזמן הפנוי שלך. אם היה לך יום גרוע בעבודה, קשה לחזור הביתה לתוך ערב נהדר, אך אם כל השבוע שלך גרוע, קשה לבלות לך סוף שבוע מהנה, רגוע וחסר דאגות.

אתה הופך לתחרותי מבחינת שכר ותארים

אם אתה לא אוהב את העבודה עצמה, אתה עשוי להישאב ולהתמקד הרבה יותר במשכורת, הטבות ותארי התפקידים. במקרים כאלו, אנשים הופכים תחרותיים יותר וכל הצלחה והגדלת שכר או תואר של הקולגות למשרד, נראים פתאום כאילו באים על חשבונם.
אנשים אומללים בעבודה הופכים להיות הרבה יותר תחרותיים, מסיבה פשוטה אחת: כאשר העבודה לא מספקת להם אושר והנאה הם רוצים להוציא ממנה דברים אחרים וכמה שיותר.

אתה לא מעוניין לעזור לעמיתים לעבודה

עמיתיך עשויים להיאבק במשימות אך כאשר אתה אומלל בעבודה, אין לך חשק להושיט להם יד לעזרה.
מחקר פסיכולוגי מעניין, התחיל על ידי הנחת הנחקרים האם הם במצב רוח טוב או במצב רוח רע. הם התבקשו ללכת במסדרון לחדר אחר שבו הניסוי ימשיך, כאשר במסדרון התרחש הניסוי האמיתי – הנבדקים עברו על פני אדם שהחזיק קופסה גדולה ונאבק לפתוח דלת. הניסוי הראה, שכאשר אנשים במצב רוח רע, הם פחות נטו לעזור ולפתוח את הדלת עבורו לעומת אנשים מאושרים.

אתה מחכה כבר לחזור הביתה

באופן אירוני, זה הופך את יום העבודה לעוד יותר מייאש. כאשר אתה סופר את השעות עד שתצא מהמשרד ותחזור כבר הביתה או לכל פעילות אחרת, אין ספק שאתה לא מאושר בעבודה.

יריד משאבי אנוש 2022 - ריבוע

אין תגובות

השאר תגובה