לרגל חג שבועות: מנהלות משאבי אנוש מספרות על גיוס הביכורים שלהן

לרגל חג שבועות: מנהלות משאבי אנוש מספרות על גיוס הביכורים שלהן

חג השבועות תמיד מחזיר אותנו לביכורים, ולרגל החג ראיינו מנהלות משאבי אנוש וגיוס שמספרות לנו על גיוס העובד הראשון שלהם - עובד הביכורים

שיתוף
אורית רוטרמן

 חג שבועות הוא גם חג ביכורים בו חוגגים את הפירות הראשונים של השנה משבעת המינים שהתברכה בהם ארץ ישראל.

מנהגי הבאת ביכורים היו ידועים במקומות שונים בעולם העתיק. על פי המסורת היהודית, היו מעלים את הביכורים לירושלים אל הכהנים שבבית המקדש החל מחג השבועות ועד חג האסיף – סוכות.

חג השבועות תמיד מחזיר אותנו לביכורים ולרגל החג ראיינו מנהלי משאבי אנוש ומנהלי גיוס שמספרים לנו על גיוס העובד הראשון שלהם – עובד הביכורים. כיצד הרגישו מול המרואיין הראשון שלהם, כיצד פעלו, מה היו התחושות הנלוות לגיוס הראשון שלהם והאם הגיוס היה מוצלח. 

מורן ניניו, מנהלת משאבי אנוש בקבוצת E HOLDINGS (המחזיקה בין היתר את רשת אירוקה), מספרת על גיוס העובדת הראשונה שלה:

מורן ניניו
מורן ניניו

"עם כניסתי לתפקיד חיפשתי מנהל/ת אזור שינהל את המכירות באזור צפון. 
המועמדת הראשונה שראיינתי היתה בחורה מאוד מרשימה, שמה מיכל, היא הגיעה עם ניסיון רב שנים בתחום המכירות. לראיון היא הגיעה בבגדים שחורים, שיער קצוץ, עיניים כחולות בולטות. היא נראתה מאוד רצינית, מעט לחוצה. 

בתחילת הראיון הרגשתי שאני לא מצליחה להבין מול מי אני יושבת. היא היתה סגורה ודרוכה. לתפיסתי, מועמד שלא מרגיש בנוח מול המראיין, לא יצליח לבטא את עצמו כמו שצריך וזה פספוס לשני הצדדים.

כמראיינים, אחד ההישגים הגדולים שלנו הוא לייצר סביבת ראיון מאפשרת, כך שמועמד ירגיש בנוח לבטא את עצמו ובכך נוכל לבחון את התאמתו לתפקיד. בראיון איתה אפשרתי למיכל לחוש הזדהות מצידי, קבלה והכלה. ומשכך, היא הרגישה בנוח לבטא את עצמה. היא הסתמנה כמועמדת איכותית המתאימה לדנ"א של הארגון והיום היא משמשת כמנהל אזור מצליחה אצלנו."

 

  

 אורית רוטרמן, מייסדת חברת Jobfit פלטפורמה מקוונת להתאמה בין מועמדים לחברות ולמשרות, מספרת על גיוס העובד הראשון שלה בחברה:

אורית רוטרמן
אורית רוטרמן

"את העובד הראשון בחברת Jobfit גייסתי בשנת 2013. חיפשתי מהנדס תוכנה לפיתוח אפליקציית Jobfit והייתי צריכה מישהו שברמה המקצועית ידע לפתח צד שרת וצד לקוח באפליקציית ווב ומובייל על בסיס SaaS. ברמת הכישוריםחיפשתי מועמד שיוכל לאתגר את מימוש הפלטפורמה שחשבנו עליה ויציע פתרונות נוספים, גם ברמת הנראות וגם ברמה הלוגית, כיוון שמדובר במערכת מורכבת מונחית אלגוריתמיקה. בנוסף, היה חשוב לי שהמתכנת יהיה אדם אותנטי, כך שלמשל אם הוא חש שכשלקוח הוא לא היה משתמש בפלטפורמה שלנו, הוא יגיד זאת בכנות ונוכל לפתח אותה בכיוון אחר ולבצע אופטימיזציה של המוצר. בסופו של דבר העובדים שלנו הם גם משתמשים ועליהם לתת את ה- SAY שלהם.

גייסתי את שי שמאז ועד היום עובד איתנו. הגיוס היה מוצלח ושי עובד מסור ומאוד מעורב במוצר ומאמין בו ובמהלך העבודה רואים את התשוקה שלו לכך שהמוצר יצליח. 

ההצלחה נבעה מכך שלא רק חיפשתי תנאי סף אצל המועמדים כגון אם הם יודעים לפתח ב- Java ו- SQL וכד', אלא גם מועמד שיהיה נעים לעבוד איתו והוא יביא ביצועים בצורה מהירה ויעילה. רציתי מישהו שיידע לקחת את הפרויקט קדימה באופן יעיל ואפקטיבי, ובכל זמן נתון יאמר את האמת לגביי סטטוס התקדמות שלו כמו גם ירים דגלים כשמשהו לא עובד כראוי כדי לשנות מימוש. היכולות התקשורתיות שלו והתרומה של שי מעבר להיות תכנת הן גבוהות ומוערכות. הוא באופן טבעי לקח את כובע ניהול המוצר והוא מאוד אכפתי. אנחנו מאוד נהנים לעבוד איתו, ואם כבר מדברים על נושא הביכורים, לא מזמן נולד לשי ילד בשם מיכאל וזו סיבה לחגיגת ביכורים נוספת – מזל טוב!."

אין תגובות

השאר תגובה