איך לקדם נשים לתפקידים טכנולוגיים

איך לקדם נשים לתפקידים טכנולוגיים

במרבית החברות הטכנולוגיות הנוכחות הנשית עדיין מדשדשת מאחור, לעומת הנוכחות הגברית

שיתוף
נשים וטכנולוגיה

נשים וטכנולוגיה

בתפקידים הבכירים במיוחד, גברים נוכחים הרבה יותר ונשים מתקשות לתפוס את מקומן.

גישור הפער בין המינים בטכנולוגיה הוא אחד הנרטיבים העיקריים בקריאה לשוויון כבר מספר שנים. התמקדות בפיתוח של מיומנויות הקריירה של נשים בהייטק, יוצר כוח עבודה גדול יותר אשר בסופו של דבר משפר את החדשנות ואת הביצועים העסקיים. יש להכיר בכך שישנם כמה ניצחונות לנשים בעולם הטכנולוגי, עם יותר ויותר מנהיגות בתחום. למרבה הצער, אי אפשר להכחיש כי יש עדיין הרבה עבודה לעשות.

אחת הדרכים לתמוך במאמציהן של נשים להפוך לדמויות סמכותיות בזירה הטכנולוגית, לא משנה היכן הן נמצאות בקריירה שלהן, היא לספק להן משאבים מועילים שיסייעו להן להתקדם. הלן כמה מהם:

ספרים, חומר קריאה אינטרנטי, והרצאות טד

יש שפע של חומרים אינפורמטיביים המהווים השראה טכנולוגית וזמינים כיום באינטרנט ומחוצה לו. תומכי ההצלחה של נשים בהייטק מבחינת חומרי קריאה ולימוד, הם עצומים. בין החומרים המועילים ביותר הם עצות, רעיונות וסיפורים מעוררי השראה של נשים שעוסקות בטכנולוגיה והתקדמו מאוד. כגון ספרים של מנכ"ליות נשים, הרצאות בטד, ועוד. בנוסף לחומרים אלו, יש הרבה צורות נוספות של תוכן משותף על ידי מנהיגות נשים בתחום הטכנולוגיה, אפשר לעקוב אחריהן ברשתות החברתיות.

מפגשים

ישנם מפגשים בכל רחבי הארץ, המספקים הזדמנויות לאנשים עם תחומי עניין משותפים. מפגשי נטוורקינג נשיים יכולות לקדם מאוד נשים במקצועות ההייטק הטכנולוגיה, לתת להן תמיכה וגיבוי, ועצות לאורך הדרך. מפגשים עם מנהיגות סטארט-אפ ויזמיות, מספקות במה לנשים בתחום הטכנולוגיה כדי לבנות קשרים, להרחיב את הרשתות שלהן ולהעצים בסופו של דבר אחת את השניה.

ארגונים ללא מטרות רווח

ישנן מספר ארגונים ללא כוונת רווח המוקדשות לתמיכה בנשים להמשיך ולהצטיין בקריירת הטכנולוגיה. חשוב לבחון ארגונים אלו כגון נעמ"ת ונוספים, ולראות מה הם יוכלו לספק עבורכן.

מנטורים

מומחי קריירה המתמקדים בהעצמה נשית, לא חסר. כאשר מדובר באפקטיביות של אימון לנשים, יש אומרים שזה מועיל מאוד ומספק השראה והשפעה. תוכניות mentorship אלו מספקות ייעוץ ותמיכה נרחבים ומסייעות לנשים להתקדם ולהצליח באמצעות כלים ייעודיים לכך. כמו בכל תהליך למידה, צריך שתהיה הרבה עוצמה למנטור/ית.

פלטפורמות לחיפוש עבודה

אין דרך טובה יותר כיום לחסל את ההטיה המגדרית של כוח העבודה בהייטק מאשר פלטפורמות לחיפוש עבודה. ההתקדמות של טכנולוגיית הבינה המלאכותית מאפשרת לפלטפורמות האיוש המקוונות את היכולת לרשום מועמדים טכנולוגיים על-ידי התאמת יכולותיהם לזה של הכישורים הנדרשים והחשובים של החברה. מילות המפתח וכן טיפים וטריקים אחרים שיישמו נשים בתעשיית הטכנולוגיות יאפשרו להן לחפש הזדמנויות חדשות, אלגוריתמים קוגניטיביים מעמיקים היטב את קורות החיים שלהם ומציגים אותם רק עם הפוזיציות הפתוחות הרלוונטיות בתחום מבלי לבצע הטיות ואפליות.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה