שיתוף

שוק העבודה ממשיך להיות שוק של עובדים על אף כל התחזיות להאטה כלכלית גלובלית בהמשך השנה. כתוצאה מכך, האתגרים שמנהלי משאבי אנוש מתמודדים איתם באיתור וגיוס טלנטים ייחודיים בעלי מיומנויות נדירות הולכים וגוברים בהתאמה.

המשמעות היא שמנהלי משאבי האנוש נאלצים לחפש את הטלנטים במקומות שעד לאחרונה לא נחשבו למקורות הגיוס המסורתיים שהם הורגלו אליהם.

דרך אחת לאתר טלנטים היא לאו דווקא לחפש אותם בחברות אחרות אלא לנסות למצוא פרילנסרים בעלי מיומנויות זהות או דומות לאלו שהארגון זקוק להן. אפשר להציע להם משרה קבועה בארגון, ולאפשר להם לבחור בין עבודה במשרד או מהבית.

עוברים את הגבול

שיטה נוספת לאיתור וגיוס טלנטים היא להרחיב את גבולות החיפוש אל מעבר לגבולות המדינה. אם החלטתם לנסות לאתר פרילנסרים שימלאו את התפקיד אותו אתם מנסים לאייש, ניתן לחפש פרילנסרים במדינות אחרות.

הם יכולים לעבוד מביתם ולהשתתף בפגישות צוות, מחלקה, חברה וכו, דרך יישומי וידאו דוגמת סקייפ. אחרי הכול, בעידן הדיגיטלי הנוכחי, כוח העבודה הופך יותר ויותר נייד. אחרי הכול, רוב סוגי התפקידים ניתנים לביצוע מכל מקום ומכל מיקום גיאוגרפי על פני הגלובוס.

שיתוף בעובדים

אפשרות מסוג אחר היא העסקה משותפת. בעולם הולכת וגוברת המגמה של פלטפורמות שבאמצעותן יכולים כמה מעסיקים להעסיק את אותו עובד.

במקרה זה לא מדובר בפרילנסר, אלא בעובד קבוע שעובד בכמה חברות במקביל וכל אחת מהן אחראית על חלקה בתנאים הסוציאליים שלו ובהטבות.

בארץ כבר רואים ניצנים ראשונים של פלטפורמות כאלה אבל הנושא עדיין לא מפותח דיו. יתכן שככל שתגבר הדרישה לכך מצד הארגונים, יחולו התפתחויות בתחום הפלטפורמות הללו בארץ.

איך לא שמתם לב

מקור רביעי לטלנטים מבוקשים שאינו ממוצה מספיק כמעט בשום ארגון הוא לחפש את האנשים המתאימים ביותר והמוכשרים ביותר בתוך הארגון עצמו.

בכל ארגון יש עובדים מוכשרים שההישגים שלהם מצדיקים קידום אבל מסיבות כאלה ואחרות הם נפלו בין הכיסאות ואיש לא שם לב לכך שהם יכולים למלא היטב את התפקיד שהארגון זקוק נואשות לאייש.

הם לא חייבים להיות בעלי הידע הספציפי לתפקיד. מספיק שהם יהיו מוכשרים ושההיסטוריה שלהם בחברה מעידה על כך שהם לומדים מהר ומסתגלים במהירות לתפקידים חדשים.

ניתן להכשיר אותם לתפקיד שברצונכם לאייש, ובה בעת לחסוך את עלויות הגבוהות. שכן, בדרך כלל, עלויות ההכשרה יהיו נמוכות יותר מעלויות של איתור, מיון, סינון וגיוס טלנט מחוץ לחברה.

עובדים אלה כבר מכירים היטב את התרבות הארגונית של החברה, דבר שחוסך מהארגון את מאמצי הקליטה והסיכון שקיים בכל גיוס, לכך שהטלנט יעזוב במהלך השנה הראשונה לעבודתו בחברה.

סדנת דיני עבודה בנושא מניעת הטרדה מינית והתעמרות בעבודה

אין תגובות

השאר תגובה