אחד מתוך שישה בריטים ינצל ימי חופשה במהלך האולימפיאדה

אחד מתוך שישה בריטים ינצל ימי חופשה במהלך האולימפיאדה

משבר של משאבי אנוש בדרך? רבים גם צפויים לקחת ימי מחלה במהלך השבועיים האולימפיים

שיתוף
כוח אדם
המדליות לא ילכו לעובדים

מסתמן כי הקיץ הקרוב לא הולך להיות פשוט עבור מנהלי משאבי האנוש באי הבריטי, מסקר שנערך אתמול (יום ד') באנגליה, עולה כי אחד מכל שישה עובדים בשוק המקומי עומד לנצל את ימי החופשה שלו במהלך המשחקים האולימפיים שייערכו בלונדון בין ה-27 ביולי ל-12 באוגוסט. אחרים שענו בשלילה לשאלה האם הם ינצלו את ימי החופשה שלהם במהלך המשחקים, טענו כי הם בכל זאת יבריזו לפחות ליום אחד מעבודתם, בטענה שהם חולים בשפעת מסתורית שתקפה את האי הבריטי דווקא בחודשי הקיץ.

לצד נתונים אלו, מתפרסם היום עוד סקר הטוען כי לא פחות מ-29% מהחברות הנסחרות בבורסה המקומית עדיין לא הכינו שום תוכנית מגירה למקרה שמנהלי משאבי האנוש שלהם ימצאו את עצמם עם מחסור בכוח אדם בסוף יולי.

לפי הסקר, למרות שהן טרם גיבשו תוכניות למקרים שצפויים להגיע, לא פחות משני שליש מהחברות הבריטיות צופות שלצד העלייה במכירות סביב האולימפיאדה, תהייה להם בעיית כוח אדם.

ג'יאופרי מיד, ממשרד עורכי הדין "אברסיד", טוען כי זה עדיין לא מאוחר מידי עבור מנהלי כוח האדם בחברות הגדולות במשק הבריטי, להכין את עצמם לחודש המטורף שהם עומדים לעבור. "על מנהלי כוח האדם להבין כמה שיותר מהר מה יהיו הצרכים של עובדיהם במהלך חודש האולימפיאדה," אמר.

"חשוב שכל מנהל משאבי אנוש יבהיר לעובדים למי יש ימי מחלה ולמי יש ימי חופשה", המליץ מיד. "אחר כך צריך לקבוע תאריך יעד, שעד אליו יוכלו העובדים לבקש להשתמש בימי החופשה. מלבד זאת, שווה לבדוק למי נותנים חופשה ואיך. האם המדיניות של החברה צריכה להיות מי שמבקש ראשון זוכה? או שאולי כדאי לעשות הגרלה בין אלו שביקשו, בדיוק כפי שהכרטיסים למשחקים עצמם מחולקים. באיזה דרך שלא יבחרו מנהלי משאבי האנוש, חשוב שהכללים יהיו ברורים כבר עכשיו, הרבה זמן לפני טקס הפתיחה", ציין.

כנס משאבי אנוש 2020

אין תגובות

השאר תגובה