80 אלף ליש"ט בשביל מות עובד

80 אלף ליש"ט בשביל מות עובד

יו"ר חברת בנייה חויב ב-80 אלף ליש"ט + הוצאות המשפט, לאחר שב-2007 מנוף נפל על עובד באתר בנייה והרגו

שיתוף
פיצויים
מנופים באנגליה עולים הרבה כסף כשהם נופלים

אז כמה שווים חייו של פועל בניין? לפי בית המשפט המלכותי של ליברפול, מדובר בסכום צנוע של 80 אלף ליש"ט בלבד. זה הסכום ששופט בית המשפט קבע כי חברת הבנייה  סייטוולד, צריכה לשלם למשפחתו של עובד שמצא את מותו באחד מאתרי הבנייה של החברה.

ריצ'ארד מארק ת'ורתון, (46), אב לשניים, נהרג במרץ 2007 כאשר עבד באתר בנייה של החברה ומנוף פלדה במשקל 50 טון נפל עליו מגובה של 18 מטרים. מאוחר יותר באותה שנה, קבעה המשטרה המקומית כי המתחם לא היה מאובטח כראוי, כי המנוף לא עבר את כל הבדיקות הנצרכות וכי המתגים עצמם שנתנו לקרון הוראות, היו גם הם ישנים ובלויים.

בעלי חברת הבנייה, בנג'מין לי, הודה באשמות נגדו ונגד החברה שלו ובית המשפט קבע שעליו לשלם למשפחת הנפטר פיצויים על סך 80 אלף ליש"ט ואת סך הוצאות המשפט שעמדו על סכום של  18,478.  בעלי המגרש שעליו נבנה הבניין התבקש לשלם קנס של 50 פאונד ובנוסף יהיה עליו לקנות מנוף חדש בשביל להמשיך את הבנייה במקום. יש לציין כי בנוסף לסכומים אלו, משפחת ההרוג כבר קיבלה 7,000 ליש"ט מהחברה שייצרה את המנוף והעסיקה את מפעיל שלו באותו יום גורלי, לאחר שבית המשפט קבע את הסכום בדיון מוקדם בתיק באפריל האחרון.

"זה נורא שמר ת'ורתון מת משום שאנשי הנהלה התעלמו משורה של בעיות בטיחות ובריאות שהיו במקום ולא טופלו כראוי", קבעה שרה וודהאם שפיקחה על החקירה. "לא ייתכן שמישהו ציפה שהקרון יישא משקל כה כבד בגובה כה רב. אילו העבודה הייתה נעשית בצורה נכונה והקרון היה מטופל כראוי, מר ת'ורתון היה עדיין חי אתנו היום. חשוב שחברות אחרות ילמדו מהמקרה הזה בכדי שמקרים כאלו לא יחזרו בעתיד."  

אשתו של ת'ורתון, ששמה הפרטי לא נמסר, אמרה לתקשורת הבריטית השבוע: "מארק ואני היינו ביחד יותר מ-20 שנה וברגע שהוא נפטר, אני הפסקתי לחיות והתחלתי רק להיות. קשה להגיד כמה הוא חסר לי, אני מידי פעם פותחת את דלת ביתנו המשותף מצפה לראותו אבל הוא פשוט לא שם".

ת'ורתון, היה אחד מבין 79 פועלי בניין שנהרגו במהלך עבודתם בשנת 2007. 

אין תגובות

השאר תגובה