שיתוף

העובדים שלך הם אלו שהופכים את החזון למציאות, וחשוב לוודא כי הם עושים את העבודה ביעילות, אך להיות מנהיג פירושו הרבה יותר מאשר רק ניהול העובדים שלך. לאלץ עובדים לעבוד בדרך מסוימת יכול לייצר תסכול ותרעומת ואפילו חוסר נאמנות, בעוד שלהיות מנהיג רך מדי יכול להוביל הרגלים רעים, עצלות או שעמום. למעשה, אין סגנון ניהול "נכון" וכל ניהול מבוצע מנקודת מבט אישית של המנהל.

עם זאת, ישנם מספר כללי זהב לניהול נכון ואפקטיבי שתמיד עובדים:

עקביות

להיות עקבי זה הכלל הראשון בניהול והוא חל על כל המנהלים באשר הם. לפני שגישת הניהול שלך יכולה להיות יעילה, היא חייבת להיות עקבית. מנהל צריך לתגמל התנהגויות מסוימות בכל פעם שהן מתרחשות, ולהוקיע התנהגויות שליליות במקביל (כגון: רכילויות, בריונות, השתמטות, וכן הלאה). חשוב לדכא את אותן התנהגויות שליליות בכל פעם שהן מופיעות וטפל בכל חברי הצוות באופן שווה.

התמקדות בדיוק ויסודיות בתקשורת

הדרך בה אתה מתקשר עם הצוות שלך, יכולה להכתיב את ההצלחה שלך בסופו של דבר. בעת העברת הוראות, יצירת מפגשים, ואפילו עדכון הצוות בנושאים חדשים בחברה, צריכים להיות מועברים בבהירות, דייקנות ויסודיות – והכל קשור לתקשורת. בין אם זה אומר תקשורת פנים אל פנים, בדוא"ל או בשיחות טלפון. בהירות, דיוק ויסודיות הם הדרך הטובה ביותר למנוע חוסר הבנה ולשמור על הצוות שלך מעודכן.

הגדרת מטרות הצוות

אם אתה רוצה שחברי הצוות שלך יעבדו יחד, יש לספק להם משהו לעבוד עליו בצורה משותפת. הגדרת מטרות רק עבור אדם אחד בצוות, מנטרלת את יתר הצוות ומרחיקה אותם. חשוב לתת לעובדים מוקד מאוחד ותכליתי, כדי לעורר אותם לעבודה יחד.

לתגמל ולהוקיר עבודה קשה

כאשר חבר בצוות שלך עושה משהו יוצא דופן, חשוב לגמול לו ולהעריך אותו. באמצעות דברי שבח, בונוס או שי מפרגן, חבר הצוות ירגיש מוערך ומונע וירצה להמשיך ולהשקיע למען החברה ולמענך, כמנהל שלו. חשוב להיות עקביים בתגמולים שלכם כך שלא תיראו כמעדיפים חברי צוות מסוימים על פני אחרים.

להוות דוגמה

כמנהל וכמנהיג, עליך להוות דוגמה במונחים של ההתנהגות שלך. אם תגיע מאוחר לעבודה ולפגישות, הצוות שלך יהיה פחות דייקן. אם תאבד את עשתונותיך בקלות, הצוות שלך יהיה עצבני. חשוב לשמור על מנהיגות רגועה ואסרטיבית, על קור רוח ואמפתיה, ולוודא שהצוות שלך הולך אחריך ומעריך אותך.

עידוד העלאת רעיונות

ככל שיש לך יותר אנשים המשתתפים באופן פעיל בדיונים ומנסים לבצע שיפורים בארגון, כן ייטב. לעולם אל תרפה את ידיו של חבר צוות ותמיד תעודד את חברי הצוות שלך להשמיע את דעותיהם ולהעלות רעיונות לשיפור, גם במקרים בהם הרעיונות הללו הולכים נגד החזון המקורי שלך. תמיד יש לתת להם צ'אנס להשמיע, לא חייבים לקבל את הדעות.

עזרו לאנשים ליהנות בעבודה

אתה לא צריך שולחן ביליארד או קיר טיפוס כדי ליהנות בעבודה, ניתן להפוך את יום העבודה למהנה יותר באמצעות אלמנטים חדשים כגון ארוחת צהריים בהפתעה, פעילות גיבוש לצוות, ערב חברה, מתנות מפתיעות לחג, וכד'. , עזור לאנשים שלך ליהנות לבוא לעבודה, והם יעשו את העבודה הטובה ביותר שלהם בשבילך.

סדנת מנהלים בנושא דיני עבודה בצל משבר הקורונה

אין תגובות

השאר תגובה