שיתוף

כבר עכשיו מסתמנת מגמה בקרב רבים מהארגונים, לאפשר לעובדים לעבוד מהבית גם בתום המשבר. במילים אחרות, העבודה מהבית תהפוך כנראה לשיטת העבודה הרווחת.

מעסיקים רבים שבעבר התנגדו לשיטת עבודה זו בשל מגוון רחב של סיבות, שהעיקרית שבהם היא החשש מירידה בתפוקה, נוכחים יותר ויותר שבמקרים בהם העבודה מהבית היא רלוונטית, היא חוסכת להם לא רק עלויות תקורה.

שיטת העבודה מהבית חוסכת גם בזבוז של זמן יקר במהלך יום העבודה ויש לה 7 יתרונות בולטים:

1 זמן הנסיעה לעבודה. בכל מקום עבודה יש כמה עובדים שמאחרים באופן קבוע בטענה שנתקעו בפקקים. או שהאוטו התקלקל להם בדרך לעבודה. ברגע שעובדים מהבית, הבעיה הזאת נעלמת.

2 מטבח: שיחות במטבח על כוס קפה, זמן הכנת הקפה, זמן הכנסת סלטים או תור למיקרוגל, ובעיות של ניקיון המטבח: כל אלה לא קיימים כאשר העובדים עובדים מהבית.

3 כל נושא ארוחת הצהריים: הפסקות צהריים, מריבות על מי לקח למי מהאוכל במקרר, מי אוכל בפה פעור, וכו. כל המריבות הללו בין עובדים נחסכות כאשר עובדים מהבית.

4 רעש של עובדים והפרעות לעובדים אחרים: עובדים יכולים לדבר בקול רם עם עמיתים, לצחוק בקולי קולות, לדבר בטלפון ואפילו לצעוק, להשתעל, לשיר לזמזם וכו.

כאשר עובדים מהבית, אין הפרעות הדדיות של עובדים. יש עובדים שהפרעות מסוג זה לא מאפשרות להם להתרכז, וכתוצאה מכך איכות עבודתם והתפוקה שלהם פוחתות במידה ניכרת.

בעבודה מהבית לא מתרחשת הסיטואציה שבה עובדים מסויימים מפריעים לעובדים שיושבים לידם, וכתוצאה מכך, התפפוקה של העובדים שבמשרד הפריעו להםף עולה, יחד עם איכות עבודתם.

5 לבוש וצורת לבוש: עובדים יכולים להתלבש בבגדים נוחים בעת שהם עובדים. יש אמנם הטוענים שכדי להרגיש שהעובד הולך לעבודה ולהקדיש לה את כל זמנו ומרצו, חשוב להתלבש כאילו הולכים לעבודה.

אלא שבפועל, הרבה יותר נוח לעבוד בטרנינג. וכשלעובד נוח יותר, סביר להניח שהתפוקה שלו תגבר. בעת שיחות צוות בשיחות וידאו ניתן ללבוש בגד המתאים לעבודה. בכל שאר הזמן אפשר להרגיש נוח.

6 כלבים במשרד: בתקופה האחרונה תפסה תאוצה המגמה להביא כלבים למשרד. לא כל העובדים חשים בנוח עם התופעה הזאת.

יש עובדים שהם אלרגים, יש עובדים שהמצאות כלבים במשרד מפריעה להם לעבוד, ויש עובדים שהרעש של הכלב או סביבו מפריע לו. בעבודה מהבית זה לא קיים.  

7 רכילות: אחת התופעות הבעייתיות בארגונים רבים היא הרכילות. עובדים מסויימים מרכלים על אחד העובדים האחרים, או סתם מחליטים שהם לא מחבבים אותו. מצב זה יוצר סביבת עבודה עויינת לעובד שמרכלים עליו, או שחוברים נגדו. במקרים קיצוניים, הדבר חושף את המעסיק לתביעות. במצב של עבודה מהבית, תופעה זו לא קיימת.  

 

רישום ליריד משאבי אנוש HRexpo2021

אין תגובות

השאר תגובה